Jump to content

Премахване на администраторска парола на XP.


Recommended Posts

Ами проблема е ясен предполагам. Служебен лаптоп, акаунта, с който трябва да се работи е орязан откъм права, а така не може да се работи. Трябва ми начин за променяне/премахване на админската парола. Принципно имам едно boot CD с това и с него става, пробвал съм на няколко компютъра, но на този не става.

Давайте идей. :eusa_clap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш на линка :

http://www.petri.co.il/forgot_administrator_password.htm

и пробваш наред , аз лично ти препоръчвам EBCD ( Emergency Boot CD)

пробвано е , работи перфектно , ако имаш грижи , пиши на лична , ще помагам с инструкции.

Ако смяташ , че паролата е малка , може да опиташ и с Bruteforce - например програмата ntpassworder.exe - цикли комбинации и до 4-5 символа върши работа в рамките на час - два.

Редактирано от PAV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, ще го пробвам.

Ако смяташ , че паролата е малка , може да опиташ и с Bruteforce - например програмата ntpassworder.exe - цикли комбинации и до 4-5 символа върши работа в рамките на час - два.

Доколкото познавам въпросния админ - паролата е поне 10 символа, цифри + малки и големи букви. Един вид истинска парола, а не името на кучето му или ЕГН-то на детето му. :eusa_clap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това работи! Вече години го ползвам само него. Прочети цялата страница. В края има имиджи. Аз ползвам имиджа за ЦД. Редактирано от corso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз да се похваля - днес решихме проблема най-накрая. И то по доста лесен за мен начин, като се имат впредвид моите хакерски умения (клонящи към 0). :bia:

Ключа към успеха беше програмката SAMInside. Копират се файловете SAM и system от system32\config, дават се на програмата, тя ги джурка 2-3 часа и накрая изплюва паролите. Яко. :bia:

Все пак мерси на отзовалите се!

:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Копират се файловете SAM и system от system32\config, дават се на програмата, тя ги джурка 2-3 часа и накрая изплюва паролите. Яко. :bia:

Все пак мерси на отзовалите се!

:bia:

Честито:bia: Бая време ти отне, при положение че ти дадох работещи решение. Ама явно не ти се е четяло.

П.С. Всички решения за ресетване на паролите в NT/XP, изклатват SAM-a :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бая време ти отне, при положение че ти дадох работещи решение. Ама явно не ти се е четяло.

Не, просто компа беше в Плевен, пък аз в София. Дадох решенията на баща ми, ама той много не отбира от Английски и от компютри, и затова така се получи. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следващия път пробвай:

Control Panel->Administrative Tools->Computer Management->Local Users and Groups-> десен клик на "Administrator"->Set Password

Редактирано от gkirilov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи с какво криптиране е. Ако е WPA/WPA2 е почти невъзможно(зависи от паролата). Ako e WEP64/128 има шанс. Ориентирай се към една програмка "aircrack-ng".

Ivo-G, не съм пробвал до сега за админ.

Редактирано от gkirilov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нормално е с админските права да сетваш пароли наред на всички акаунти, но обратното - от ограничен да сетнеш админска - нема как да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи с какво криптиране е. Ако е WPA/WPA2 е почти невъзможно(зависи от паролата). Ako e WEP64/128 има шанс. Ориентирай се към една програмка "aircrack-ng".

Ivo-G, не съм пробвал до сега за админ.

А, ако е и с филтриране по МАС.... :bia::bia:

Абе не мисля, че WEP64/128 е лесен за хакване! Като се има предвид, че WEP ключа е от 10 до 26 шеснайсетични числа.... :bia: Малко тегаво...

На къв принцип бачка тая програмка?! Дори и с Брут Форс пак ми се струва - мисията невъзможна... Абе ей са ме заинтригува! Ще я разцъкам

Редактирано от corso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малийййй....!То било сложно,а...!!!Еле па за нищо неразбиращ като мен...!!!

:bia:

А, ако е и с филтриране по МАС.... :bia::bia:

Абе не мисля, че WEP64/128 е лесен за хакване! Като се има предвид, че WEP ключа е от 10 до 26 шеснайсетични числа.... :bia: Малко тегаво...

На къв принцип бачка тая програмка?! Дори и с Брут Форс пак ми се струва - мисията невъзможна... Абе ей са ме заинтригува! Ще я разцъкам

Я потренирай и да ме научиш после...!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Най-лесния начин който съм правел до сега е така:

как да сменим паролата без да знаем старата

Пробвайте го ще останете невероятно шокирани от бъгливия уиндоус

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесния начин който съм правел до сега е така:

как да сменим паролата без да знаем старата

Пробвайте го ще останете невероятно шокирани от бъгливия уиндоус

само дето така може да си смениш само твоята или в зависимост от това какви права имаш :hilezh:

така че, тоя 'хакер' с филмчето може да се гръмне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...