Jump to content

разход на allroad 2.7t


Recommended Posts

Здравейте , 

отскоро притежавам Audi Allroad 2.7t 2003година ,автомат ,  мотора е 250коня , стоков. има монтиран  газов инжекцион и не ми прави никакви проблеми . единствено разхора ме притеснява. извънградско със 100-110 на темпомат идва средно 15-16 газ за изминати вече около 5000км , градско 20-22 но там карам много малко , стандартните джанти с  гуми 225/55/17 . преди няколко години имах а6  с 2.7т 230 коня ,   и ми даваше 11-12извънграда и 16-17 градско. за варна става въпрос при същите маршрути .   преди да взема аллроада карах ц4 2.8 пак на газ и разхода отново беше доста по нисък , спрямо сегашната кола . въпроса ми е дали е нормален разход , основно за извънградско ме интересува. иначе нямам проблеми с прихлъцване , клатене и набиване на грешки . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се вижда много извънградския разход при "круизна" скорост 100-110. По-скоро трябва да е около 12.

Да не би олроуда да е с много къса кутия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не звучи кат да в къса скоростната, ама и скоростта звучи кат минимална средна за целия преход, а от там и разхода е приличен.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах 2.7Т само, че не олроуд ами обикновена 6ца сега я кара баща ми. Със махнати катове и САИ система и ремап около 285кс, отново автомат. Газово висок клас за 400+коне аз съм го слагал преди 15к км, кара се с 18-ки 235/40/18 градското ми е подобно на твойто около 20-22, лятото с климатроник и понякога висене в колата е имало случаи и на по 24-25. Извънградско също е трудна работа, главно извън града съм карал колата, разхода ми най-честия е около 12-14/100, но съм варирал от 9-17/100 при скорости около 100-120 според колко колко са на кеф да те заредят с 63л бутилка съм и винаги пълня до горе през 300-350км, случеите с по 200+ не харчи кой знае колко повече около 16-17. Интересно е че при темпомат съм забелязал, че разхода е една идея по-висок ако не го ползвам или си внушавам нз ама имам някакви такива чувства. Като карам редовно в Румъния разхода там ми е винаги около 11 супер постоянен, вляза ли в БГ и съм минимум 2кила отгоре, трудно може да се засече кадърен разход на газ. Ако нямаш проблеми по колата и в частност с газовото не мисля, че трябва да търсиш такива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Кое му е многото на този разход - 20 разход на газ в града е някъде към 9 на бензин. Извънградско 8, което е под заводските показатели.

Направо е екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бееее при 100-120км/ч тоя разход си е висок. Отделно не знам къв е тоя утрепан автомат дето е със 120 на 3000 оборота. Сигурен ли си че включва на 5-та скорост тва :hilezh: Моя на тея обороти беше със 170км/ч...

Редактирано от TiL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11-12 разход на газ за 2.7 двигател не е висок. 

 

Не забравяйте, че говорим за 4х4 и доста тежка кола - 1800 кг. без шофьор.

 

По каталог, чисто нова й дават  на бензин 18 градско / 9.8 извънградско / 12.8 l смесено/100km

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нз ма тия 120км/ч на 3000 оборота не са наред сега обърнах внимание на писаното. При мене е премахнат локъпа на кутията, но на типтроник 2000 оборота ми коват точно 110 като си гледам едно старо клипче, на 3000 би трябвало да са поне 160, защото по спомен 230 са точно 4500, ама вече не карам колата да проверя с точност.

А разхода на газ в пари да са сравнява с такъв евентуален в бензин е много грешно, при всички положения газовия инжекцион на тия пари си дава 40-50% икономия финансово, въпрос вече на личен избор е дали някой иска газ или не. Аз лично и кола за 200к да имам и много пари да имам пак ще и сложа газ пък да ми са смеят на бензиностанцията, спестените кинти винаги има да се вложат в далеч по-приятни неща от това да се спонсорира картела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любо (LUDsAUDI) каза точно. Тази кола е с проблем в локъпа. Затова разхода и е много извън града. Трябва си диагностика, а при условие че си от Варна, НЕ ти препоръчвам Цанко МиД. Ще ти каже 2300 лв. Той знае само 3 диагнози.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля ви, кажете ми какъв разход на газ за 2.7 турбо-АВТОМАТ, 4х4, е нормален според вас ;))

 

Не се заяждам, искрено ми е любопитно!

 

Че 10/100 ми е разхода на пикливото 1.8Т...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Карам вече 1500км същата кола на бензин, със същия автомат. Колата си е точно такава 3000об./120км/ч. Последно ми падна 10,1 при 84км/ч средна скорост за 300км извънградско. При 100км магистрала 140км/ч+ дава 11,2-5л/100км. 

 

Според мен да се направи настройка на газовата, и да се гледат внимателно тримовете какво правят. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...