Jump to content

Audi a6 4f c6 смяна на зеден стоп.


Деяннн

Recommended Posts

Здравейте,наскоро закупих audi a6 4f c6 facelift, и забелязах че десният заден стоп не свети (с диоди е).С нов ли трябва да се замени или и този понякакъв начин може да се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли грешка за него на таблото, най-вероятно да. 

Точно за заден ляв има много изписано, много пъти се дължи на лош контакт. При мен за 3 месеца ми е светвал 5 пъти, че е изгорял, след това си работи. Свалях стопа, проблемът е в буксата, не знам кой пин точно, про мен видимо нямаше проблем. Може от там да започнеш. Това със сигурност може и да го направи ogip, който препоръча Стефан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Аванта е сравнително лесно. Зависи за кои говорим обаче - вътрешни или външни. Аз ги смених моите и 2-та вътрешни (на багажника) тъй като бяха много надраскани.

При вътрешните:

1. Отваряш багажника.

2. Отваряш тайника за предпазния триъгълник (има една малка пластмасова заключалка точно в средата която се върти)

3. От ляво и от дясно ще видиш по 2 пластмасови болта за корите (тези болтове се въртят само на 90 градуса внимавай да не ги счупиш)

4. Щом свалиш корите ти се открива изглед до кабелите и 2-та болта на които ги държи скобата. Издърпваш щипката с кабелите внимателно. Издърпваш и държача за задните светлини и тези за мъгла.

5. Заповаш да развиваш и пластмасовите скоби които държат стоповете падат и могат спокойно да бъдат издърпани. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Пистите на стоповете корозират и стопът губи маса, за това се прецакват. Просто запоете някъде кабел и го хванете за купето, за да направи маса и забравяте за проблема. При мен и двата бяха така, сам си ги оправих. Просто е. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...