Jump to content

Работи на 3 цилиндъра


momo89

Recommended Posts

Здравейте колеги, колата ми не иска да заработи на 4 цилиндъра на бензин. Преди няколко дни смених инжекциона и най сетне заработи на бензин но на 3 цилиндъра. Проверих кабели, свещи, смених дистрибуторна капачка, измерих компресията на всички цилиндри е 10.5-11, дюзите си пръскат и не знам вече къде да търся проблема. Моля ви помагайте за още нещо ако се сещате!!!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, momo89 написа:

Здравейте колеги, колата ми не иска да заработи на 4 цилиндъра на бензин. Преди няколко дни смених инжекциона и най сетне заработи на бензин но на 3 цилиндъра. Проверих кабели, свещи, смених дистрибуторна капачка, измерих компресията на всички цилиндри е 10.5-11, дюзите си пръскат и не знам вече къде да търся проблема. Моля ви помагайте за още нещо ако се сещате!!!

 

Здравей колега, пишеш че си проверил кабелите. Най-сигурната проверка е като ги смениш. Понеже са скъпи, може да ги смениш всичките от познат с такъв мотор. Ако не усещаш разлика при ваденето на лулите на празен ход, форсирай или тръгни да покараш. Тогава трябва да се усети разлика. Също така, когато един цилиндър не работи добре, това много добре се усеща като отидеш отзад на ауспуха, прекъсването се чува ясно. Същата процедура може да направиш със свещите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро му е разбъзикан инжекциона и заради това се получава ефекта три цилиндъра.

Sent from my TC55 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес смених комутатора и бобината, прекарах го на белези, направих центровка и колата заработи що годе добре и на газ и на бензин изгасих колата да си сложа ремъците и да дистегна болтовете и пак се върна в изходна позиция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колега щом не иска да се форсира над 2000об. първо виж дали се чува едно ,,цък" като подаваш газ с ръка на дросела. Трябва да цъка когато се затваря дросела, това е ТПС-а и ако не сработва, колата работи точно като на 3 цилиндъра, а някой и не се форсират повече от 2000об. (Това важи на бензин), но и на газ ще работи кофти (няма да има ,,хала" трудно ще потегля и ще работи неравномерно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...