Jump to content

Пружини - означения ?


Recommended Posts

Здравейте колеги.Какво точно означават числата на означенията на пружините? .. Моята например излиза по ЕТКА - PR-49 , a числата започват от 28 до към 70 ..Предполагам,че е за твърдост,но ако може малко повече разяснение..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Поне не мога да я инсталирам,някой има ли таблицата с означенията на тия пружини,че не мога да намеря предписаните за колата ми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://prsearch.planetvag.com/.

 

Ако не успееш да въведеш правилно данните в таблицата, пиши точно какво ти е Аудито и ще ти дам означенията на пружините наготово. Освен това имай предвид, че различните цифри са за различна якост на пружините, а не за твърдост, както предполагам неволно си написал...

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега..Значи това PR-49 е за якост,така ли?А как върви съотношението,в смисъл по голямото число е с по голяма якост?Аз имам означенията на моята кола,но не мога да намеря такива пружини и идеята ми е да търся близки до тях..Пружините/предните/, са ми с 3 оранжеви и 2 зелени точки PR -49.Колата е А3,2004г.1.9тди.

Редактирано от nuvoari
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за якост е. В момента съм на работа и нямам време за останалото, но довечера ще отговоря на останалите ти въпроси, ако някой друг не ме изпревари дотогава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност нещата в последния ти пост се променят и реално проблема ти е, че не можеш да намериш пружини като твоите.

Ето защо, преди да преминем към това що е пружина на натиск и основните й характеристики, ще попитам устройват ли те тези - http://www.ebay.co.uk/itm/AUDI-A3-TDI-1-9-FRONT-L-COIL-SPRING-FROM-05-03-ONWARDS/330715738263?hash=item4d0031b097:m:mKdPLp5GwJCKVLihFrNCJHQ - за лява и http://www.ebay.co.uk/itm/AUDI-A3-TDI-1-9-FRONT-P-COIL-SPRING-FROM-05-03-ONWARDS/330715738152?hash=item4d0031b028:m:mKdPLp5GwJCKVLihFrNCJHQ за дясна.

 

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,това е проблема.В момента съм с някакви неоргинални и много ниски,а амортисьорите са си оригиналните и не ми допада возията.Идеята ми е да намеря оригиналните или близки до тях втора употреба..та за това ме интересуваха тези числа на означенията PR

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи колкото е по голямо числото,толкова е по голяма якостта на пружината и сответно по твърда?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Якостта - да, твърдостта - не.

При пружините твърдостта е по-скоро вредна, при тях се търси еластичност.

Да отбележа и това, че често при пружините за якост се използва и думата "коравина".

Всъщност тази разлика между якост и твърдост важи не само за пружините, а и за всичко в механиката.

За любител е достатъчно да запомни, че якост се асоциира със здравина и еластичност, а твърдостта - пак със здравина, но с  крехкост. Колкото по-твърд е един материал, толкова по-лесно се чупи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...