Jump to content

Търся съвети за покупка на Ауди


Recommended Posts

Здравейте!

Бих желал да попитам, дали някои от вас сте гледали, следното Ауди А4 - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11506775199103823&slink=50bj20

Можете ли да ми кажете нещо повече от това, което е описано в самата обявата. Цената за която се продава колата, дали е нормална според вас и т.н.

Доста се колебаем, дали да я вземем. Вчера се чух с човека, но не ми каза нищо повече от написаното, освен за разхода на газ.

Всякакви мнения и каквото се сетите, ще са ни от полза за правилното ни решение.

Благодарим ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко е в добро здраве всичко - чудесен мотор, чудесна комбинация -ръчна кутия, 1.8Т и quattro.  Щом е с номера, можеш да я тестваш обстойно, което е плюс. 

 

Ако ти хареса - преглед в читав сервиз, където знаят какво да гледат и ако всичко е ок, взимаш. :) 

Редактирано от JusttRelaxx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, че откликнахте на темата ни. Понеже цената е до максимума, от които сме отделили за автомобил. Бихте ли могли да ни информирате, каква сума ще ни е необходима за сервиз и всичко останало (достатъчна ни е информацията за сумите, +/- 100 лв. примерно)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, ddinchev90 написа:

Бихте ли могли да ни информирате, каква сума ще ни е необходима за сервиз и всичко останало (достатъчна ни е информацията за сумите, +/- 100 лв. примерно)

Огледа е в порядъка на 50-60 лв предполагам. 

Нотариус - зависи на колко изповядвате сделката

КАТ - прехвърляне на собственост, съответно нови талони. Не се минава канал. Там бяха 10-20 лв. 

Масло и филтри - 200 лв грубо. //Аз лично бих си ги сменил, за да съм спокоен. 

Ако няма каско - зависи от много фактори цената. 

 

както е казал MMM1, 18" -те са излишни. Ако намали цената  и я даде с адекватни 16" , ще е добре. 

 

И понеже идва зима - ако няма, е хубаво да я оборудвате с едни нови зимни гуми - там в зависимост от размера, цени от 66лв/бр до 250 лв/бр. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да се прехвърли при нотариус трябва да има застрахователна оценка (10лв струва да се извади) и от нея зависи колко ще се плаща.

Смяна на собственост в КАТ е 21лв без комисионните на банката

 

Относно колата по-горе не знам какво й харесахте толкова. Рейката с газовите инжектори е сложена зле (различна дължината на маркучите до колектора). Вътре е захабена като кола на 300к.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята беше минималнатата, около 1200 лв, платих 120-30 лв. Нотариуса ни попита - на колко изповядваме сделката. Та можеше и 500 лв да му кажем. :) 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Колата е на 15 години ? Като почнете с тия мнения ...

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То че не е на 160к км е ясно, но важното е в какво техническо състояние е, защото определено не е от евтините B6-ци. 

 

Иначе няма да се очудя ако при проверка на сервизната история се окаже че е била на тези километри преди 7-8 години

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро минах тази процедура...

Покупка...

При обявена цена 1500лв таксата при нотариуса е 130лв.

Обслужвяне....

Части към 450лв.

Труд 150 и нагоре.

Масло и филтри към 150лв.

ГО 200лв.

Каско 450лв е минимума...мисля.

Гуми 16ки от 110лв нагоре.

Това е за 1.8Т 150к.с, но мисля, че и за версията 163 ще е аналогично. Тази която гледаш е куатро и е хубаво гумите да са ти 4 еднакви.

Ако има дискове и накладки за смяна още няколко стотачки и те така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за информацията до тук, в голяма полза ни е. Относно самата кола и на нас ни се стори малко множко но таяхме надежда, че като е за тази сума, би било "нормално", самата кола да е ок.

Ако имате някакви предложения, отворени сме на 100%, като цяло точно този модел ни харесва адски много и разбира се да е quattro.

/п.с./ вече над месец и половина ровим в три сайта, а аз като съм на  три смени по два дни, направо започнах да се измарям с това търсене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен за същия двигател, куатро само, че в купето на Б7 частите ми легнаха на около 800 лева и за труд още около 200.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото, предполагам, че тези г/д 1000 лв. влизат в нормите или греша?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво е изходното състояние ... Винаги излиза и нещо друго освен стандартното обслужване.  Ако примерно се окажат протекли тампоните на двигателя ... Бюджетът отива  "на кино".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са ми рисковете при дизела, същата марка, същия модел, отново с quattro но двигател 2.5 tdi, гледам, че от тях има в повече но се притеснявам заради слуховете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, ddinchev90 said:

но двигател 2.5 tdi

 

Ей тука има нагледни снимки от обслужването. Могат да се преброят ремъци, ролки, да се види двигателя и да се добия една много повърхностна представа - има и някой-друг коментар, описващ положението. Ако не си се отказал след като си преброил колко карантия се обслужва на тоя двигател - скачай смело. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...