Jump to content

Кожен волан


daramusss

Recommended Posts

Привет, някой занимавал ли се е да си възтановява захабени места по волана, и как става.

Четох доста теми но не намерих основните стъпки за процедурата и може ли сам да се справи човек.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си заслужава. Аз съм го пробвал на две от мойте коли. Първоначално изглежда добре, но след това по-скоро от ефекта се получава дефект във времето от топло студено лаковото покритие се нарушава и според мен сега воланът на едната кола изглежда по-зле ако не го бях правил преди това. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега намерих тапицер ще сложат нова кожа на волана чудя се между перфорирана и гладка разлика 20лв.

Иначе се сваля волана маха се всичко и се слага новата кожа за един ден става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сложиш стар и протъркан волан от 4F на B8 ще е доста силно, айде копчетата можеш да ги смениш...

А този от втория линк ще го сложиш ама малко трудно :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.olx.bg/ad/volan-multivolan-kormilo-audi-a3-a4-a6-ID73fan.html

 

За мен по-добро от оригиналната кожа няма. Иди обяснявай после, че не си го тапицирал, щото колата е на 500 000км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо трябва да обяснявам? Аз бих си оправил волана, за да ми е удобно и прегледно на мен. А не да мисля, че някой ден евентуално като тръгна да я продавам, някой си щял да си помисли нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на предпочитание. Аз още не съм видял волан претапициран за под 300 400лв напрвен по-добре от оригиналния.

 

Има тапицери за 120 150 го правят прекрасно, но на всички е ясно, че това не е OEM.

Редактирано от ShoxXx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Набръчкването съм съгласен щяло да изчезне и шева е различен да но като цяло ми харесва.

Ама малко ме карате да съжалявам че го правих.:unsure:

 

Редактирано от daramusss
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не съжалявай, екстра е. Няма как да е като оригиналното, но определено е по-добре от преди. Със здраве да си го ползваш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И кое му е по-доброто?^_^

Какво ѝ беше на оригиналната кожа, с едно професионално възстановяване(почистване/боядисване) щеше да стане нов волана, че и оригинален. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 11/2/2017 at 8:29 PM, fifipaldi said:

А този от втория линк ще го сложиш ама малко трудно :).

Да не те тормозя на ЛС ще питам тук:

Този волан от А6: https://www.olx.bg/ad/volan-s-earbeg-za-audi-ID6lUvs.html#553598d4b7

съвместим ли е с А4?

 

Изобщо каква е ситуацията с dual / single stage airbags ?

На кои години и модели какви еърбеци се слагат, при визуално съвпадение на еърбега това гарантира ли, че еърбега е от правилния тип за контролера?

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...