Jump to content

Нови фарове или рециклиране на стари?


sweetlioo

Recommended Posts

Колеги, моля тези от вас, които са минали по този път да споделят мнение, за да преценя, нови фарове или рециклиране на стари, да направя.

Тези които ще препоръчат нови, нека споделят от къде и какви фарове могат да се вземат. Естествено, нека да са разумни цени, не някои HELLA за 1200 лв. или подобно.

Другите които препоръчват рециклаж, нека също споделят къде и колко струва. Има ли значение моментното състояние на фара и други подробности. 

При мен единия фар или е удрян и правен или отварян и рециклиран неуспешно, защото го гледах, че вътре е връзван със свински опашки, и не подлежи на регулиране през винтовете. Съответно късите имат една посока, а дългите бият съвсем в обратна посока и няма регулиране така. 

Другият фар е здрав. Но и при двата късите светят много слабо, включително и дългите, щом след като карам на дълги и никой не ми присветка. А рефлекторите на дългите са в отлично състояние на пръв поглед.

Благодаря. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако са оргинални, рециклирай си твоите, ако са сменявани с депо или други китайчета...сменявай.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цена на рециклиране при Кар Валентин ми обявиха 230лв. за двата,но и аз още се чудя какво да правя.

Изпратено от моят TA-1032 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобно на колегата teodor_83, аз също се обърнах към гореспоменатата фирма. След като си взех биксеноновите фарове, рефлекторите им бяха в окаяно състояние, но след седмица при момчетата бяха като нови. Не съм правил пълен рециклаж на фаровете (опитах и постигнах добър ефект и сам). Цената за два рефлектора беше 80пари. Работят добре и учтиво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са, или по-скоро кои са тези TYC и на каква цена са, за да ги разпознавам, че марка понякога не пише?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма счупени щипки и т.н. във фара, по-добре си рециклирай оригиналните. Depo фаровете не са лоши, но са по-зле от оригинланите. Чупят се щипки защото пластмасата е по-мека, изолацията на кабелите се нарушава и други дребни проблеми. Също така отвън на стъклото имат щампа Depo, което мен би ме дразнило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами както писах по-горе, единия фар е здрав, но другия е правен някога нещо и вътре явно е счупен, защото рефлекторите са захванати с две свински опашки и самия фар не се регулира от винтовете за реглаж. Та, този едва ли ще подлежи на ефективен и смислен ремонт. Мисля да взема едно ново менте, за да го сменя, а по-здравия ще решавам какво да го правя след това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересен факт с Депо, сменявах фар на камиона и сложих Депо, рефлектора с лупата същия като на оргиналния, обаче всичко друго....боклук. стъкло, кабели, захващане пласмаса....явно не са кадър да направят лупа с рефлектор, та ползват чужда, останалото го осират според цената. 170лв за четрисекционен фар(къси, дълги и два халогена) с вграден  мигач и габарит....без пари. Колко ще работи, и дали ще се разтрепери рефлектора от жегата и вибрацийте.:nixweiss:

За грош петел-за грош пее.

 

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз се спрях на този вариант: 

разбрах се с човека след Нова Година да му ги пращам. При мен единия фар е чисто нов, но другия е доста изпечен. Ще му пратя само единия. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От морга 15 годишен фар, вероятно няма да е много по-добър, от това което е на колата, а цената му, сигурно ще е като на нов китаец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Занимавам се с рециклиране на фарове и мога да ти кажа, че нов китаец няма нищо общо с рециклиран оригинален фар.

Изпратено от моят SM-A500FU с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че толкова се навивам, колкото, че не съм сигурен в рециклирането. Абе ще видя тия дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, Sm1rNoFF написа:

Занимавам се с рециклиране на фарове и мога да ти кажа, че нов китаец няма нищо общо с рециклиран оригинален фар.

Изпратено от моят SM-A500FU с помощта на Tapatalk

Колега дай цена ако може за фаровете на ауди ц5  за рециклиране

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, Sm1rNoFF написа:

Занимавам се с рециклиране на фарове и мога да ти кажа, че нов китаец няма нищо общо с рециклиран оригинален фар.

Изпратено от моят SM-A500FU с помощта на Tapatalk

А можеш ли да се обосновеш, при положение, че от оригиналния рециклиран фар, не остава почти нищо оригинално? Питам, без заяждане, опитвам се да преценя кое е по-добро. Както се казва, аз съм ти клиент, който не е сигурен в услугите и резултата, който предлагаш. Убеди ме, че ти си по-добрия избор от аналога, независимо какъв е той.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...