Jump to content

Нови фарове или рециклиране на стари?


sweetlioo

Recommended Posts

Самия материал от който е направена лупата поне при б5 съм го виждал при депото съм забелязал, че е някъв вид пластмаса не са като на валеото метални. Другото е големината на самия рефлектор при валеото е малко по голяма.

Изпратено от моят SM-A500FU с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колега дай цена ако може за фаровете на ауди ц5  за рециклиране

Писах ти

Изпратено от моят SM-A500FU с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах ти

Изпратено от моят SM-A500FU с помощта на Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Значи фара е убиец. Свети перфектно. То до сега все едно нищо не е светело. Пасна на колата по-добре от стария фар, който всъщност е Valeo. Има ли оригинално вграждани Valeo в Б6? 

Така като гледам новия фар и този който остана, просто не знам как с рециклиране на стария фар, би се постигнал дори близък ефект по вид, до новия фар. 

Ако някой търси стар фар, за рециклиране или части, да пише на лс. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах Valeo се вгражда оригинално, но се реших и взех й другия фар, нов Depo. 

Само ще им лепна едно фолио в най-скоро време, пък дано не съжалявам в бъдеще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рециклирането се получава много,много добре ! Проблема е, че искат повече пари за рециклиране, отколкото да си купиш Депо !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм по-скоро на обратното мнение - имам наблюдение над 2 коли с рециклирани фарове от виден рециклатор - 2 години по-късно рефлекторите на изглеждат 'ич добре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то не е виновен рециклатора, а тези дето са правили рефлекторите, най-вероятно завода за подцинковане в Казанлък. И, тъй като не чета, особенно добри мнения, напоследък, за работата им, и рециклаторите, не дават гаранция за тях, везните наклониха към нови Depo. Рефлекторите им изглеждат, като от метал, не пластмаса, защото гледах и едни евтини китайци, дето си бяха с пластмасови рефлектори. Пък ще видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светльо, направи една снимка да видим как свети това чудо.

Аз също не съм впечатлен от ксенона....особено на мокро.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На снимки не може да се сравни и да направиш разлика,и аз  преминах  към ксенон,ефекта е минимален,,като гледам през камерата на телефона петното на пътя е перфектно,но през човешкото око е различно

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм с ксенон. Но разлика между старите несветещи фарове и новите е все едно на едните са им изгоряли крушките и светят само габарити, а на новите свети като кола модел 2017г. 

Снимка ще направя утре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОЕМ фаровете при А4 Б6 са Валео.

Халогенните лампи,особено на късите,не светят кой знае колко много.Може би,ако са заводски ксенон/би-ксенон ще са по-добре.

Аз сменях само лампи за подобряване на осветеността.Фаровете изглеждаха като нови и не искаха рециклиране.

На Б6 другият проблем е,че прегарят връзките отзад на фаровете и искат ревизия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз рециклирах в Car Valeting и бях супер доволен. Не помня цените, но помня, че беше изгодно и после светеха повече от перфектно преди една баварка да ме размаже челно :)

Колата беше Б5 фейслифт с Хела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те са два стари вече, смених вчера и другия с нов Depo, та ако някой иска, мога да му ги продам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Колега,от къде взе DEPO-то?

И аз съм пред такава дилема и за рециклажа ми искат колкото за 3 нови фара ДЕПО.

И как светят сега,има ли драми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

avtobim

Нямам оплаквания от осветеността, но на единия фар пластмасата, която играе роля на стъклото отпред, се напука, сякаш някой го е подпирал на паркинга, което изобщо не е изключено и предполагам е точно от това.

Доволен съм на 100%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече всичко дават на изплащане никога не бих купил китайче пред оригиналното ;)

хората вече цели двигатели взимат на изплащане вие още се напъвате да съживявате мъртъвци с китайчета :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За рециклиране искат колкото 3 нови фара DEPO? Това е смешно изказване!

 

И най-важното при тая дилема е, че алтернативния нов никога няма на свети по-добре от оригиналния нов или рециклиран. Толкоз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личните ми наблюдения показват,че нов Депо свети в пъти повече от 10+ годишен оригинален.

А за рециклирането-пълно е с "майстори",дето така си оставят ръцете,че догодина пак си без фарове.

Всички знаем,че на А4 Б6 фаровете меко казано не са им силната страна.

Колко и да го пудриш,стария фар си е стар,а новия си е нов. Макар и китайски.Като на всички ни телефоните и компютрите от които пишем.

Всеки сам решава как да реши проблема със слабите фарки.Някой ако иска може да поръча на Хела да му изработят специално на него нови фарове,на изплащане или на бартер за апартамент.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, tisho_psg написа:

Личните ми наблюдения показват,че нов Депо свети в пъти повече от 10+ годишен оригинален.

 

Всички знаем,че на А4 Б6 фаровете меко казано не са им силната страна.

 

Когато си купиш оригинални нови Valeo за В6, тогава дай отново мнение кое какво е и как осветява. Не вярвам, да си виждал как светят новите Валео, сравнени с новите Депо, е, аз съм виждал. Валео са в пъти по-добри.

Да повторим - НОВИ фарове Valeo. Не рециклирани.

Това, че модела фарове стареейки се скапва, не го прави по-некачествен от предишните/следващите, просто си искат подмяна в определен момент. 

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...