Jump to content

Нови фарове или рециклиране на стари?


sweetlioo

Recommended Posts

Купувал съм ново Валео и съм го сравнявал с ново Депо,но за А4 Б5 фейса,с лупите. Разлика в светенето не открих.Единствено при регулирането Депото е много по-зле.

При Б6 или Валео рязко са задобряли или Депо рязко са свалили качеството.А може и да си светят еднакво.Както при Б5 с лупи... :hilezh:

 

Редактирано от tisho_psg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

преди 38 минути, NIKO написа:

Това, че модела фарове стареейки се скапва, не го прави по-некачествен от предишните/следващите, просто си искат подмяна в определен момент. 

Това,че точно тези фарове се скапват толкова скоропостижно ги прави по-некачествени и от следващите а вероятно и от предишните поколения.

Когато видиш как светят фарките на следващите поколения ще разбереш за какво става дума и защо има толкова теми за рециклиране на това Валео,слагане на LED,ксенон и незнам си още какви крушки.

Редактирано от tisho_psg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинално на моята б6-ца имах фарове Валео. Свалих си ги от колата, след като ми изгоря едната крушка и докато чаках да пристигнат новите крушки си разглобих лупите. Почистих ги добре. Рефлекторите не бяха в перфектно състояние (бяха тръгнали да се матират), но не съм ги пипал. Почистих всичко и прегледах кабелите. След това си сглобих фара, сложих го на колата и си ги настроих. Огромна разлика в светенето, нямаше място за сравнение. Просто хубави крушки, и малко любов.

 

пс: След месец ми изпаднаха би-ксенон Валео, след рециклиране на рефлекторите, никога не съм смятал, че тази кола може да осветява толкова добре пътя. Следващата стъпка, за мен, би била clear lens, която заменя оригиналната “матирана” лупа. Но това в бъдещето. 

Истински крушки за ксенона и почистване, това беше решението при мен, успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първия път като карах колата извън градско се чудех дали фаровете са пуснати, защото едвам се виждаше нещо. Фаровете бяха Valeo с H7 обикновени Philips крушки.

След година сложих китаец ксенон 35W slim AC баласти, като нещата доста се подобриха и вече се караше по-добре извънградско. Проблема беше че ксенона пристигна с крушки 6000к , които са си дискотечни лампи и светеха леко в синьо. След поръчка на правилните крушки 35W 4300K нещата си дойдоха на мястото и така 3 години с тях прилична видимост.

Наскоро ми изпаднаха за 30 лв  "чисти" лупи (без кръглите пръстени на лещата) с рефлектор които уж бяха от A4 B6 но така и не разбрах на кой производител са по номера върху тях.  Разбира се веднага пратих за  рециклиране в Стрелча (60 лв всичко смяна ново покритие с транспорт отиване връщане)  мойте валео рефлектори които бяха леко матирани. Като свалих старите лупи по тях имаше тънък филм  сива полепнала гняс която допълнително е влошавала видимоста.  За 90 лв всичко мисля че свети добре.

След рециклажа с лупите без пръстени фаровете светят двойно по-силно и вечер видимоста е отлична. Единствено се замислям за 55w ксенон, но не знам дали няма да прецака новото покритие на рефлекторите.

И не се срамувайте, щракнете по некоя снимка да ги видим как светят тея Depo и др :hilezh:

 

http://FqcEORq.jpg?1

 

http://54z3csR.jpg?1

 

http://XAIquu3.jpg?1

 

http://FYwpTeS.jpg?1

 

http://voHENmy.jpg

Редактирано от kx3m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, kx3m написа:

Единствено се замислям за 55w ксенон, но не знам дали няма да прецака новото покритие на рефлекторите.

И не се срамувайте, щракнете по некоя снимка да ги видим как светят тея Depo и др :hilezh:

Не се замисляй много.То новото покритие на бай Пешо най-вероятно скоро ще си отиде и с 5W крушка да сложиш :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбира се това са само предположения, само времето ще покаже :hilezh: година или две да изкара ще е супер, пък после пак ще ги пратя, за 60 лв ме устройва как светят. 

Редактирано от kx3m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз взех Депо-то за 120 лв бройката. Не знам, колко са зле, но са много по-добре от всичко, което съм виждал (оригинално, на години, било то рециклирано или не), докато се оглеждах и чудех какво да избера. Аз съм предоволен, и за парите, ме устройва, на всеки 2-3 години да си взимам нови (но едва ли ще ми се наложи).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте,извинявам се предварително ако темата тук не е мястото където да задам въпроса си.

Имам обикновени фарове с лупи.Нямат ксенон.Светят много слабо и наблизо а вечер извън града направо по-добре да си сложа един мощен прожектор отпред на колата за да ми свети надалеч както трябва.След толкова много четене разбрах че това е слабо място на модела B6.Предполагам че са за рециклиране.Въпросът ми е по-добре ли е да ги дам за рециклиране и след това да им се постави ксенонова система ,или е по-добре да си намеря фарове с фабричен ксенон които да рециклирам ако е нужно и да им сложа хубави ксенонови крушки?Има ли разлика между двете процедури между които умувам?Кое според вас е по-добре?И кое колко пари може да излезе ориентировъчно?Моля който разбира наистина и е минал през подобни проблеми и манипулации да даде мнение и съвет.

Просто е срамно кола от такъв клас да има фарове които светят така слабо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рециклирай си твоите и им сложи един китайски ксенон - да ги сменяш с фарове с фабричен ксенон е безмислена и скъпа процедура, от която няма да спечелиш нищо. То не че рециклирането е евтино де, ама няма смисъл да набиваш и още няколко сторин лева за фабрични фарове с ксенон. Според мен най-добрата опция при теб е да прескочиш рециклирането и за същите пари да си вградиш едни лупи моримото и си ти...

Sent from my XT1585 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво представляват тези лупи моримото?По-добри ли са от моите които са оригинални?И защо според теб е по-добре да прескоча рециклирането?Нали самото рециклиране включва всички процедури по възстановяване на фара,като почиестване и полиране отвън и отвътре,нанасяне на ново покритие по рефлектора,облепяне със защитно фолио,почистване на лупи и тн.Естествено че не ми се дават пари за рециклиране,но по логиката ми ,ако самите рефлектори са ми вече много захабени,то каквито и лупи да сложа,резултата ще е никакъв.Поправете ме ако бъркам някъде.Можеш ли да ми препоръчаш най-добрите лупи от тези моримото които казваш,но все пак в допустима ценова граница?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.10.2018 г. at 23:33, NIKO написа:

 

Не се маха цитата.

Да ги рециклираш при бай Иван или да им сложиш нови лупи,ще ти струва горе-долу колкото да си купиш фабрично НОВ комплект фарове Депо.

И след намесата на бай Иван,ще имаш всичко друго,но не и оригинални фарове,а побългарени фарки със съмнителен краен резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моримотото идва цял комплект - рефлектор, лупа.. та дори и опцията за биксенон с падаща преграда. Погледни в youtube, има доста клипчета за вграждането им в б6 и резултата, според мен лично, е най-добрия, който можеш да постигнеш. Лично аз бих го направил сам с доста търпение и предварително четене и по този начин ще знам напълно какво е правено и резултата ще зависи от мен. За мен е оптимален вариант - запазваш оригиналната пластмаса на фара, почистваш и полираш стъклото му, но заменяш слабата страна, в случая лупата с рефлектора. 

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала!Много ти благодаря за отговора и информацията :) :zustimm: А случайно да знаеш от къде е препоръчително да си го купя този комплект?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала!Много ти благодаря за отговора и информацията [emoji4] :zustimm: А случайно да знаеш от къде е препоръчително да си го купя този комплект?

Не съм си купувал от там, но цената на лупите е 250лв, целия комплект 400лв.

https://www.retrofitlab.com/en/audi-a4-b6-2001-2004-bi-xenon-mh1-halogen-headlights-1.html

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, ads said:

Аз имам един въпрос, при B6 с H7 крушки, дългите светят ли в същата точка, в която светят и късите или светят по-високо? 

 

Светят по-високо и лъча им не е отрязан отгоре за да могат да осветяват високи табели и т.н. Не мисля че можеш да нагласяш колко високо да светят само дългите.

 

Ако по някаква причина ти светят ниско, най-вероятно H7 крушката не е легнала точно на мястото си.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, CVT написа:

 

Светят по-високо и лъча им не е отрязан отгоре за да могат да осветяват високи табели и т.н. Не мисля че можеш да нагласяш колко високо да светят само дългите.

Благодаря. И при мен е така и помислих, че самите крушки не съм ги наместил правилно, защото видях едно вшдеоклипче в тубата, че къси и дълги светят в една и съща точка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената за комплекта според мен е добра. При положение, че преди 5-6месеца купувах крушки осрам и излязоха 220лв само те.. Смятам, че ако доставката е добра като цена - много би си заслужавал комплекта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Chitatelia написа:

Не съм си купувал от там, но цената на лупите е 250лв, целия комплект 400лв.

https://www.retrofitlab.com/en/audi-a4-b6-2001-2004-bi-xenon-mh1-halogen-headlights-1.html

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

Да, точно този сайт гледах и дори един друг колега си е слагал на неговата 4Ф такива и ми показа снимки.Направо е покъртително как свети.Това ли са лупи моримото?А как мога да си поръчам само лупите от този сайт?И каква е разликата между целия комплект и това да си поръчам само лупите?Ще трябва ли нещо да се преправя по фаровете ?Доста въпроси ми се въртят из главата просто защото не съм наясно? ?Много благодаря за инфото до момента :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В линка който съм ти дал надолу има и клипче как се монтира сета. Също в линка има да си избереш конфигурацията която искаш да си поръчаш.

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам някой предлага ли преходната рамка за лупите моримото в България,щото всичко друго се набавя,лупите са към 120лв,ксенона още толкова,букси се намират но рамката е проблемна.Преди половин година,качвах Би ксенон Моримото,с крушки H1,рамките аз си ги правих но там е изключително финна работата,да светят добре на късите но дългите нещо не можех да ги настроя,дали от самите рамки или нещо друго не знам,имам целия кит Биксенонови лупи Моримото с букси с ксенон Н1 и рамки,някой колега ако иска информация да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Chitatelia написа:

В линка който съм ти дал надолу има и клипче как се монтира сета. Също в линка има да си избереш конфигурацията която искаш да си поръчаш.

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

Много ти благодаря :)

Това ли всъщнност представляват лупите моримото?И каква е разликата между целия комплект и това да си поръчам само лупите?Ще трябва ли нещо да се преправя по фаровете ?Доста въпроси ми се въртят из главата просто защото не съм наясно? ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на Б6 като се махне целия прожектор на късите ( лупа със рефлектор) на долните два болта които държат прожектора има по едно кръгло силиконово уплътнение, което като се сложи прожектора и се затегнат много болтовете се сплесква и късите светят високо а дългите ниско. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и от това да е колега,щото вярно ако се натегне много се сплескват тези силиконови втулки в болтовете и тогава  лупата не ляга коректно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...