Jump to content

Крушки дневни


Georgi75

Recommended Posts

Някой знае ли как се водят крушките ,които светят на 0. Ппц са дневни ,но някой знае ли какъв H са и възможно ли е да й сложа LED крушки на тяхно място? 

20171218_152731-01.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се сложат лед, виж в гугъл и аудиуърлд форумите, там има писано какво и що, за да не светнат по таблото за изгорели крушки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BA15S P5W е вида на крушките, ако не ме лъже паметта. И аз бих искал да сложа лед, но някой да дойде да каже "ей тия ги поръчах, сложих, няма грешка на таблото". Въобще не ми се занимава със съпротивления и т.н. поне на този етап :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте колеги , питат ме какъв H се водят крушките за днвните. 

Някой може ли да ми каже как се водят всичките светлини на колата за да ги знаят и другите ако се чудят. И искам да питам възможно ли е да сменя ксенона с лед ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎20‎.‎12‎.‎2017‎ г. at 13:59, krassi_110 написа:

BA15S P5W

Ba15S / 7506 но е 21 вата, а не 5.

На ‎19‎.‎12‎.‎2017‎ г. at 20:07, Georgi75 написа:

Ппц са дневни ,но някой знае ли какъв H са и възможно ли е да й сложа LED крушки на тяхно място? 

 

Имаш 2 варианта - единият е да сложиш светодиодни крушки на местото на оригиналните с товарно съпротивление. За мощност 21 вата, излиза 1.75А, демек около 7 Ома, значи ще трябва да вържеш в паралел 10-на ома товарен резистор(и). Имай предвид, че това е голяма мощност и ще пИче яко. Виждам съм разтопени корпуси на фарове от такива изпълнения.

 

Втория вариант е да кодираш компа за лед дрл, но трябва да се преправи схемата, защото тогава напрежението отива на друг пин, ето схема, за да стане ясно:

8738492d.jpg

 

 

Преди 13 часа, Georgi75 написа:

И искам да питам възможно ли е да сменя ксенона с лед ?

 

Може, ама според мен още няма добри изпълнения, които да заместят ксеноновата крушка, под въпрос е дали ще се събере зад капака на фара и пак ще има борба с грешки на борда...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...