Jump to content

Как да регулирам чуствителността на дроселовата клапа


s7aw

Recommended Posts

Здрасти на всички колеги ! Искам да попитам дали е възможно да се регулира  чувствителността на ел.дросел клапата с VAG-COM 

Редактирано от s7aw
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дросела се сваля и се чисти. След това се адаптира (обучава) с vag-com. За чуствителност аз лично си нямам идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

И аз не съм видял да има чувствителност, но след като го почистих се усеща голяма разлика.

Имаше сигурно 2mm нагар по него. Картерните газове и тръбичката на EGR-а са смъртоностна комбинация.

Някой намерил ли е решение на проблема с картерните газове и непрекъснатото омасляване на дросела:?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених я, че почна да тече и няма никакво подобрение.

В момента целия дросел е в масло, като веднаж годично почиствам със спрей да не се натрупва.

Може да се пробва с "канче" но трябва да поръчам от ebay. Може лятото за заигравка да пробвам :Д

Между картерната вентилация на AUA и BBY има разлика. При BBY има клапън и май компютъра определя кога и колко да е отворена.

При тях може и по-добро да е положението.

Редактирано от nikola89_74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Раликата е ,че на АУА има един сензор (мисля ,че е датчик който подгрява и  е на маркуча). При ББУ е на самия клапан. Можеш да сложиш от ББУ но трябва да смениш куплонга на "сензора". Разлика на дали ,ще има.

Редактирано от kenwood2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...