Jump to content

Искам първата ми кола да бъде Ауди! Съвети, моля : )


Recommended Posts

Здравейте, аз съм млада шофьорка, зная асоциациите, които ще изпълзят в съзнанията ви като видите пола, но въпреки това, моля бъдете обективни и полезни, както разбирате съм почитателка на Ауди, но сега търся първото си собствено Ауди, като разчитам на вас за съвет и насока. :blush: Имам книжка от няколко месеца и съм се насочила към Ауди А3, дали двувратно или четири-, няма значение, но много ми харесва модела и дори съм се спряла на две конкретни обяви. Разбира се, ако имате и други предложения, с благодарност и удоволствие ще ги приема и разгледам, но моля ви, дайте ми мнения и за посочените обяви, прилагам и клипчета на работата на двигателя, заснети лично от мен при огледа на двете коли. Благодаря предварително! :respekt::flehan::zustimm: 

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11515057287357393&slink=5xaj2f

https://www.cars.bg/company/dd-auto/offer/c2380651

Ауди1.mp4

Ауди2.mp4

Ауди3.mp4

Редактирано от audiloverka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 74
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Честито за книжката[emoji846] и поздрави че си се ориентирала към Audi[emoji2]

На мен лично ми отваря само първия линк, но може и проблема да е при мен! Има обща тема за Ауди а3 тук в форума намери време и прочети има доста полезна информация така ще знаеш повече при огледите къде и какво определено да търсиш.Дали с 2 or 4 врати има значение в смисъл ежедневно предназначение на колата ,но бих те посъветвал да търсиш такава с парктроник че ще ти направи живота много по лесен[emoji2].Търси кола с възможно по малко километри и собственици и ако искаш да направиш правилния избор намери сервиз където да я проверят специалисти преди да я платиш! Успех

Sent from my iPad using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, audiloverka написа:

 

Първото е 1.6 мъртвец, известен с това че обича да чупи кутии, а на всичкото отгоре няма и климатик, ами някакво просто парно от 1980та година.

Взимай втората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе мести се съвсем нормално, идеален за първа кола еле пък за женска е супер. С кутиите вярно трябва да се внимава. Къде ще се кара основно автомобила?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, DJANO написа:

Абе мести се съвсем нормално, идеален за първа кола еле пък за женска е супер. С кутиите вярно трябва да се внимава. Къде ще се кара основно автомобила?

 

В града, понякога и извънградско, може би веднъж-два пъти месечно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе,за какво и е дизел на 20 години?Да се научи да мрази марката ли?Да си купува 1.6 и да му слага една газова и толкова.Кара я 2-3 годинки докато се понаучи и после каквото душа сака.Един колега си кара 1,6 двигателче,102 коня,

на Голф 4 и досега нито скорости е правил нито мотор, а вече 2 години го търкаля.

Стига сте пробутвали тез умирисани нафтови печки на всяко второ питане.Хората по белия свят вече на хибриди и на електрички минаха вие още търсите нафта на тънкана за печките.:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента имам А-6 с 150 коня двигател и А-3 101 коня.Според мен,за млад водач 150коня не са най-подходящия избор.Освен това има доста сериозна разлика в обслужването на 2те,което не е в полза на големия мотор.Да не забравяме,че там има и турбина която не е много евтина.А-3ката според мен се придвижва доволно грамотно.Иза сравнение ето как изглежда А-3 на 230000км.Не бързай,че лесно сумата става по-2,Задължително проверка в сервиз.https://www.cars.bg/offer/c2467405

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз градско карам само бензин и до сега никакви проблеми не съм имал, за извънградско бих си взел дизел, или нензин и газ!! Все пак евентуалните проблеми при цизела са по големи и ценово и като цяло, повече неща има които могат да се прецакат, особено с нащо хубаво гориво!! Според мене ходи и тествай и която ти допадне повече , или си прецени къде ще караш повече, градско или извън!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз споделям виждането, че градският автомобил трябва да е автомат. За съжаление производителите не слагат хубави автомати на малки градски автомобили.

Много време търсих А3 1.8Т с автомат.  Този конкретно може да те откаже от шофирането, а 5-степенния типтроник е истинска рядкост и на друга цена.

 

Колата от първата обява изглежда много добре. Салонът трябва да е много удобен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, robobug написа:

Колата от първата обява изглежда много добре.

 

Градско без климатик ще е много приятно нали :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.8т е перфектния мотор ако се намери запазена кола с такъв. Здрав, сравнително икономичен на газ и върви прилично, може и да се засилва, евтина смяна на масло и консумативи.

Редактирано от Vonko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, robobug написа:

Аз споделям виждането, че градският автомобил трябва да е автомат. 

4ри степенния става за градско каране на 1.8т и дори е по-добре от 5 степенния типтроник, който в повечето случай е  малко объркан на  коя предсвка точно да седи в интензивен градски трафик.

А и девойката и не само, няма да разбрат какво точно имаш предвид, коя кутия как се държи.

Определно и 2та автомата са в пъти по-добре ръчна кутия за града.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бягай ве, интереси "Interests:Коли, литература, музика, филми, рисуване." :hilezh:

Иначе от двата мотора за първа кола за девойка бих взел 1.6 с газ. Данък - комичен, разход приличен. Едва ли ще с е купува с идеята да се сменят бутала и биели и да се прави 400коня, че да има смисъл от 1.8Т

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.8T може спокойно да си се кара без да се надува на 1000 нютона и да се слагат правозъби скорости и Халдекс контролери. Познавам няколко момичета, които си го карат градско и не коват бутала и биели.

Към авторката: Ако искаш да си по-спокойна си вземи quattro, но имай предвид, че трябва да се обслужва Халдекса (Масло и филтър = 150 лева) и са по-скъпи от тези на предно, но това вече си е твое решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо всички избягахте от дизела,не говоря за помпа дюза.И 90и 110 к.с  1.9TDI са доказани двигатели.

https://m.cars.bg/offer/c2380991

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото питаха за 1.6 & 1.8Т

Иначе аз с две ръце съм за 110ката - сериозен сантимент имам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ретро дизелите са доста неприятни...

1.6 и 1.8т със сигурност са за предпочитане.

Колежката ако ще търси 1.6 , да порови из форума, този или на VW, някъде имаше описани кодовете на проблемните кутии.

За голф4 знам, че след 2001г са със подобрени кутии и не се чупят. Би трябвало и при А3 да е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, silkosam said:

И защо всички избягахте от дизела,не говоря за помпа дюза.И 90и 110 к.с  1.9TDI са доказани двигатели.

https://m.cars.bg/offer/c2380991

Между другото с какво този 1.9 се различава от 136 коньовия? Щото от втория един приятел плака много, вярно че го чипоса ама все пак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...