Jump to content

A4 (b8) 2.0 tfsi , 3.0 tdi или S4 (b8) 3.0 tfsi


Recommended Posts

Колеги, след два месеца трябва да си купя кола и съм се спрял на тези модели. Проблема е, че s4-ката ми идва малко скъпа и се чудя дали си заслужава да се напъна за нея или да си взема а4 с един от двата изброени двигатели и с някой лев да я накарам да тръгне :) Тези А4 които гледам май всички са с типтроник, което не знам дали е ок. Гледам и една 2.0 tfsi с ръчни, но някак не ме грабва :( Всяко едно мнение ще ми е от полза. След покупка колата няма да я оставя стокова. Не съм много наясно 3.0 тди и 2.0 тфси дали са лесни за манипулации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземеш ли 2.0 тфси, ако не е правен ремонт се приготви ти за него - около 4-5 хиляди.

3.0 ТДИ, махайки всички неща, които ни карат да дишаме една идея по-чист въздух , един чип и става доста бързо нещо. :) При него също има скъпи агрегати, има някакви драми с помпите при А6ците, не знам при А4ките как са. Типтроник е най-добрата кутия предлагана от Ауди от към здравина. С4 и А4 нямат особено общо. 

Като цяло, ако искаш вървене тип като качиш някой приятел, да натиснеш и след тва да каже "браат, колко много върви" взимай дизела, като усещане ще бъде като С4ката, че след манипулации може и повече :D Но само като усещане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко (почти) извън "стандартния чип" иска махане на катализатори/ДПФ и генерация.

При гонене на повишение от над 100кс се иска турбина. При 3.0т става най-безпроблемно/евтино и "стандартно". За надлъжен 2.0Т няма заводско решение за по-голяма турбина - трябва или колектор с фланец+избрана турбина или кастъм турбина. Цените по спомен започваха от 2000 долара за лагерен гарет с колектор с В-банд. Реално може(ло) да се добута до около 380кс без ъпгрейд на горивната система (турбината е за повече коне)....При силно модифицирана кола с намеса на много майстори ще се подминат 400кс (най-вероятно ще трябват бутала и биели - още поне 1200 долара)....накрая ще излезе, че 3.0Т е по-евтино, ще харчи по-малко (защото няма да е мапвано в БГ), ще е по-здраво, ще има стойност при препродажба. 

Ако се спреш на мощности от около 300кс 2.0 или 3.0Д могат да ги постигнат сравнително евтино и надеждно.

А ето и сравнение при Б9 на рево 2.0т и стокова 3.0т: 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото разбрах въпроса е свързан с B8, а не с B9...

 

Иначе щом от самото начало има финансови притеснения за S4 B8, то тогава е най-логично да се гледа бюджетно ориентирана кола - 2.0 ТДИ, ръчка (има и с quattro)

 

Относно "усещането" за вървенето на дизела - за почти 5 години каране на S4 B8 не се намери нито един "напомпан" дизел който да "препарира" моята стоковица, въпреки че имаше доста опити (включително *35Д-та на БМВ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звонко, младеж ... виж какво пише @alexxk за усещането и чипосаните трилитрови дизели.

 

Еквивалента на М3 при Ауди е RS4, 335i е  сравнимия с S4 модел и при поколението от 2009/2010 БМВ-то е доста по-бавно (карал съм доста и двете) :) 

 

А аз вече не карам S4 (b8), a минах на S5 (b9).

 

 

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отбелязах, че като усещане за вървене, но не и реално такова. Няма как 3.0 ТДИ да бие С4.. :) Не съм се возил в С4, но в сравнение например на 4.2 ТДИ и 4.2и в а8 и а6, като усещане а8цата имам чувството, че е нещо много повече от бензина, а реално той и седи на багажника. 

Много хора искат точно тоя удар на турбините и това ги кара да си мислят, че колата върви много. Автора да си прецени какво иска, но както каза @BECKO, щом се чудиш и ти идва скъпа С4ката, няма какво да я мислиш. Прецени си и за 3ката дали можеш да даваш достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, BECKO написа:

Аз доколкото разбрах въпроса е свързан с B8, а не с B9...

 

Иначе щом от самото начало има финансови притеснения за S4 B8, то тогава е най-логично да се гледа бюджетно ориентирана кола - 2.0 ТДИ, ръчка 

Преди 1 час, BECKO написа:

 

Какви сериозни разходи има около S4 ? Да речем, обслужване, накладки и такива на какви цени са?

Цитат

 

Подготвен съм за каско дан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както винаги се изписват сумати глупости,колкото да се трупат мнения.

Намисаха се пак дизели,М-ки,които не са в тоя клас  и тн.

Няма как да се сравнява заводско спортна кола с някакъв дизел и като поведение и като перформънс.

Накратко>за S4 B8 

 

Данък - 700лв

Каско - 2000лв

ГО 260лв

Накладки предни 220 ате с отстъпка

Задни около 140 с отстъпки

Антифриз 11-12литра

Масло около 8 литра - високият ,но нормален за 3.0 мотора разход се лекува за под 200лв и всичко виза в граници нормални от 1л на 10000км.

Масло и филтри са ми под 250лв защото карам с АмсОйл и го взимам на добра цена.

Обслужване С-троник задължително и е около 600-1000 в зависимост какво ще смениш от филтрите и какво е маслото.

Задължително водна помпа и термостат,слабо място са ,доколкото може да се каже ,че е слабо за 155000км

Дискове и накладки на ЕБЦ Жълта серия комплект отпред и отзад са около 1200лв в момента в Хед.

Моят мотор в момента е парчета ,за да сменя всичките тия неща,макар че свалих разхода на масло с два млитра само като минах от 5/30 на 0/40.

Колата се развърта брутално в диапазона 1300-6600 оборота и не спира да тегли.

Моторът ми е няма и помен от нагар,просто масовките тфси тук са карани много,но бавно и натрупват,а колата си иска даване на газ и няма проблеми.

Имам три софта и мога да карам с 95/98/100 октана като смяната става за 30сек.

И при семейно пътуване с 95 настройка се обезсмисля дизелът.

Колата сток прави 5.1 сек до 100 и соглед ,че вече модела кара 10та година  като С4 си е впечатляващо за почти два тона кола.

Има модели със скъп метален филтър на С троника ,който е около 500-600лв от порше.

Аз имах вибрации при спиране,но се оказаха от новите накладки,но Веско ме беше предупредил,че може да е от долни извити носачи ,които в Порше бяха 600лв парчето.

Свещи комплект с бобини са около 500лв от полша на нжк ,но без логото на Ауди,такива с лого отиват на 0к0ло 700+ пари.

Тампоните на мотора са по 600лв бройката ,но и при тракалника 2.0тди пак са толкова.

С оглед на постоянните атаки срещу дизела,качеството на нафтата и възможните проблеми ,директно го пропускам 3.0тди,имал съм и не ми хареса.

За 2.0 бензин има изписано много,много го плюят,но хората си го карат и карат,а обявите са в пъти по-малко от на милионниците с мултитрошляк и 2.0 на предно.

За колкото и да купиш колата ,трябва да имаш едни поне 10-15 процента от сумата ,за да посрещнеш някакви непредвидени неща.

Ако искаш икономия и спокойно придвижване е ясно - 2.0 тди ръчка и дотам.

Гледам Стоян беше качил линк с Б9 ,но пък ако се чипне 3.0 отиваме на 410кс .

2.0 с ремап отива на 300кс,което си е нормално защото тия кочини заради тъпи еконорми и политики излизат с около 60% отворен дросел ако мое да се изразя най грубо.

Поздрави

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Преди 2 часа, coresnet написа:

335d не е толкова назад спрямо S4, но колегата говореше за усещането, а то е - 580Нм при 1750 об/мин :D

Реално бързи дизели са тези над 400-450 кс ,където усещането за вървеж не е субективно а си е реално.

Още преди 4-5 години ,когато Веско ми даде тестдрайв на неговата Ска препарирахме 535д назобано на 380+ коне и по-леко,а веско е 120кг и смен вътре бяхме още 200кг нагоре и го препарирахме.

Не всичко е коне,а важното е как стигат до пътя ,а при заводките коли ги слагат както трябва.

Вчера гледах тест драйв на новата Панамера с 680кс и около 800нм и 911 турбо С......ами няма прилика във вървежа и поведението.

100кс по-малко за 911 Турбо С,ама кола със заводски перформанс и Панамерата умря ритуално

Преди 8 часа, kozka написа:

Колеги, след два месеца трябва да си купя кола и съм се спрял на тези модели. Проблема е, че s4-ката ми идва малко скъпа и се чудя дали си заслужава да се напъна за нея или да си взема а4 с един от двата изброени двигатели и с някой лев да я накарам да тръгне :) Тези А4 които гледам май всички са с типтроник, което не знам дали е ок. Гледам и една 2.0 tfsi с ръчни, но някак не ме грабва :( Всяко едно мнение ще ми е от полза. След покупка колата няма да я оставя стокова. Не съм много наясно 3.0 тди и 2.0 тфси дали са лесни за манипулации.

Бюджет ориентировъчен имаме ли?

Редактирано от Ц Е Ц О
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, coresnet said:

335d не е толкова назад спрямо S4, но колегата говореше за усещането, а то е - 580Нм при 1750 об/мин :D

Което е уникално и се усеща по-готино от S4-ката

Редактирано от Vonko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тия години 335 е 286 коня и изобщо не може да се доближи до С ката по какъвто и да начин,освен нормалната за дизелистите икономия.

Или се чудиш какво да оспамиш........

http://www.zeperfs.com/duel2622-1543.htm

Ако сравним и двете да са 4х4 нещата стават още по-зле за трибуквените

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Ц Е Ц О написа:

Няма как да се сравнява заводско спортна кола с някакъв дизел и като поведение и като перформънс.

Хубаво е за непознаващите те да поясниш след какви автомобили си стигнал до извода, че от заводското по хубаво няма. 

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, nichirenshu написа:

Звонко да спре да троли в тази тема, само я разводнява с глупости.

+1

Хора които са в час на 100% с S4 B8 му обясняват за какво става дума,и то при сток коли.Ама чиляка си знае неговото-М-ки,АМГ-та,печки.Все едно сме в чужд форум.Мани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, nichirenshu написа:

Доста време му трябваше на Цецо ама разбра кое си заслужава. Правенките са голямо безсмислие за нормално ползване.

Така си е<Мето.

То ня всяко даване на газ се чудиш дали нема се разлети неще да го еба,а сега кеф ти стоене на пътя,кеф ти Калояново,тая кола как седи не е истина.И си е заводско добре като мощност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Ц Е Ц О написа:

е,

ся в подписа ги има бря

Видях аз, ама късно :) 

Преди 1 час, nichirenshu написа:

Правенките са голямо безсмислие за нормално ползване.

Цецо е пример за едни от най големите правенки в тоя форум и не само. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Ц Е Ц О написа:

 

Бюджет ориентировъчен имаме ли?

Благодаря за коментара, доста полезен и изчерпателен :) Имам познат, който твърди,че може да ми докара S4 за 20к лева, аз на него разчитам и се надявам за още 6 да я вкарам в движение, после ще мисля за друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, alexxk написа:

За 20к С4 Б8 .. С външни забележки ли ще бъде колата? Със сигурност за тая цена ще има нещо голямо.

Нямам представа, тези дни трябва да се срешна с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 hours ago, alexxk said:

Като цяло, ако искаш вървене тип като качиш някой приятел, да натиснеш и след тва да каже "браат, колко много върви" взимай дизела, като усещане ще бъде като С4ката

:hilezh::hilezh:

Ако имаш леФ С4 е екстра, спрямо другите два мотора.

Ако нямаш, аз пред тоя избор взех 2.0т и съм доволен. Печката може да е приятна за каране, ама си е печка ... Разхода не е важен, освен ако не караш 50к на година.

 

Редактирано от petrishki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В какъв ценови диапозон влизат "читавите" S4 в периода 2012-20014? Очакавам субективен отогвор :hilezh:.

В какъв ценови диапозон влизат "читавите" S4 в периода 2012-20014? Очакавам субективен отогвор :hilezh:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е на реални км си е реална цената , даже може и да ти свали някой лев!!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...