Jump to content

WiFi усилвател/рипитер/разширител


Recommended Posts

Доста странен превод се получи :) Малко преди терасата ми се губи обхвата, а сега лятото е приятно да се работи там. Искам да си 'разширя' обхвата и съм се спрял на тази джаджа:

https://www.jarcomputers.com/AC750-WiFi-Range-Extender-RE200_prod_NTWBTPLINKRE200.html

 

Някой има ли впечатления от нея или подобни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм бил скептичен към тези. Занимавал съм се с проблеми, породени от трафик, минаващ през такива джаджи ... общо взето са много зависими от електропреносната мрежа, а и ти трябват две такива.

 

За 100-на лева според мен може да се вземе много хубав Access Point/Range extender, който да се свърже към основния рутер - я по кабел до където е възможно, я безжично. Единствения недостатък е, че ако трябва да "усили" безжичния сигнал, то ще е с такава пропускливост, каквато "улови", ако е т.нар. repeater. Тоест, ако рутерът ти е в коридора на 100 мегабита, а терасата през две стаи и в началото на втората стая "улавяш" 30-50 мегабита, то repeater-a ще "подсили" тези 30-50 мегабита, а няма да ти "докара" 100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен свърши работа. Рутера ми е на 3-ти етаж, на 1-вия се губеше сигнала, сложих един подобен tplink, с две антени и вече нямам проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тия екстендери са повече от безсмислени устройства. По-добрия вариант е да се постави втори рутер и да се настрои като AP, но само ако има възможност да се свърже с кабел към първия. И това не е идеално, но е по-добро от непрекъснато забиващите екстендъри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма къде да слагам рутер. Това ще го ползвам от дъжд на вятър като излезе на терасата. Не ми трябва постоянно покритие там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да дупча и ще ми се вижда кабел в коридора. Аз дори не си сменям доставчика на Интернет и телевизия, за да не ми пускат нови кабели. Старите съм ги вкопал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пардон, моя грешка. Посоченото от колегата устройство не разпространява нета посредством електропреносната мрежа (има и такива).

 

В случая е access point в доста умален размер - би трябвало да свърши работа. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, nurv said:

-70dBm е сигнала на мястото, на което мисля да монтирам ТП линка.

според мен няма да има никакво подобрение

 

12 hours ago, robobug said:

tp-link-а работи безотказно, не забива. Веднъж настроен, забравяш за него.

хахахахаха, пробвай с повече от един преди да се изказваш така авторитетно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си екстендвам мрежата с втори рутер без кабел между двата и нямам никаква загуба на скорост. 

Единствената разлика е, че ползвам епълските рутери, а не ТП линкове и тн...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е той може да си сложи втори рутер на 10м от първия и да е далече нагоре от -90. 

Ако става дума за mesh система няма значение дали "рутерите" са тплинк, епъл или noname....но ми е интересно какви са тия  епълски рутери, които могат без загуба на скорост да работят като в mesh мрежа.....или просто устройствата към тях са достатъчно бавни, за да не усещат намаляването на скоростта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тука на лаптопа показателите, който се е вързал към екстендващия рутер...

Изцяло и съвсем постоянно поддържа 50 мбита даунлоуд и 30 мбита ъп - за колкото плащам и колкото получавам и през основния рутер.

 

Screen Shot 2018-04-24 at 23.16.28.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.04.2018 г. at 20:52, robobug написа:

tp-link-а работи безотказно, не забива. Веднъж настроен, забравяш за него.

Подкрепям !

 

На 17.04.2018 г. at 9:58, HannoSLM написа:

 

 

хахахахаха, пробвай с повече от един преди да се изказваш така авторитетно.


Пробвано е в "литъл" мрежички с по 80 бр от подобни устройства

Койт не му е кеф в сток ще може да си ги "ре-мапне"  с друг фърм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, darknessevil said:

Пак ли прочете някоя статия в нета? Наясно ли си какво се търси и твърдението ти, че "няма значение" какви са рутерите? 

За пореден път не си осмислил какво четеш. Ако не го разбираш, няма нужда да се пънеш да коментираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, robobug said:

Е той може да си сложи втори рутер на 10м от първия и да е далече нагоре от -90. 

Ако става дума за mesh система няма значение дали "рутерите" са тплинк, епъл или noname....но ми е интересно какви са тия  епълски рутери, които могат без загуба на скорост да работят като в mesh мрежа.....или просто устройствата към тях са достатъчно бавни, за да не усещат намаляването на скоростта.

 

Само да вметна.... Епълски рутери, които да поддържат Mesh няма, а най-вероятно и няма да има тъй като официално предлагат Linksys в сайта си, не мисля, че ще седнат тепърва да майсторят нещо тяхно си. Последно 2013та е излизал ъпгрейд на рутерите им.

 

Епълските рутери до момента можеха жично или безжично да ги вържеш в една мрежа, но второто неминуемо предполага загуба на скорост. Основното предимство е, че се наглася с 2-3 клика, което за средностатистическия потребител би било достатъчно основателно предимство.

 

btw само за протокола от както разделих рутера и безжичната мрежа на отделни физически дивайси забравих що е празна дупка, що е липса на скорост, що е драма, а реално инвестицията със сигурност не е повече от по-скъп модерен рутер. Имайте го предвид, ако някой ден сте пред ъпгрейд и имате желание + възможност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21 hours ago, Wizi said:

Епълски рутери, които да поддържат Mesh няма, а най-вероятно и няма да има

Да не пускам отделна тема - искам да питам нещо за епълско устройство. Позната ми даде един macbook air, който си губи звуковата карта. При рестарт понякога изкарва звук, но после или картата я няма или не реагира. В сервиза искали да сменят платка за 1200Е :) Има ли шанс да е софтуерен проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звуковата карта не е отделна платка, на дъното е лепнат чипа. 1200€ е безумна цена разбира се :huh: освен ако не става дума за нов от магазина. 

 

Пробвай да му направиш PRAM reset поне. 

Редактирано от netizen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах проблем , но макбук про.
Ремонта в Криейтив център, бе оценен на 2500 лв - замяна на дъното
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята джаджа дойде преди няколко дена. Върши си работата идеално. Имах няколко срещи и никой не се оплака, че му прекъсвам или прочие. Заслужава си парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...