Jump to content

Помагайте пали и гаснее


Ivan2256

Recommended Posts

Здравейте колеги! На кратко казано колата пали работи около секунда и гаснее, а междувременно светят всякакви лампи по таблото и пищи колата. Опитах се да я закача на диагностика обаче немога да се свържа сколата, това е общовзето което знам по случая. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да се свържеш с аксес-старт модула, май беше адрес 5. С него става връзка и без ключ. Натискаш и задържаш спирачка за 20-30сек и после се свързваш.

Виж там дали няма грешки и да не е от ключа проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Нямам, но виках ключар всичко там е наред но и тои неможе да се свържи с компа на колата пробваме я вече с 2 програми на ваг и една на делфи не иска да се вържи с колата което ме кара да си мисля че компа на колата си е заминал. 

Редактирано от Ivan2256
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откачах акомулатора и стоя цяла нощ така, резолтат никакъв. Ключаря я закача със някаква машина и каза че има връзка със мобилайзера и че мобилайзера контактува със ключа както  трябва си е всичко, и отделно се опита да се свърже със компа на колата но успех нямаше. Заключението на ключаря беше че не е мобилайзер. Това ми каза човека според мен е компютъра или някое периферно устройство крайнего. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тая кола няма имобилайзер. Има компютър, който разпознава ключове дистанционни и т.н. и прави и други работи.

 

Ти с кой компютър не се свързваш, че то в колата за 20-30. 

И вземи се свържи с аксес старт и виж какви са грешките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не се свързва с компа на двигатела, а мобилайзер незнам дали има или е компютър така ми казва ключаря дали е вярно незнама със този модул на канал 5 пак не иска да се свърже, незнам какво става вече и накой да вярвам защото имам чуството че започвам да се въртя в омагьосан кръг. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не можеш да се свържеш с аксес старт и с нищо друго, значи може да има нещо с гейтуея или просто да е прекъснат кабела към буксата. Но пък това не би трябва да предизвиква гаснене.

 

То ако не се получава контакт няма как да се свържеш с друго освен аксес старта. Като угасне таблото свети ли? т.е. на контакт ли е или изключва и контакта все едно си върнал ключа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е добра идея.

Обаче се сещам да не е пък алтернатора да прави много високо напрежение или пък да не изправя някоя фаза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не изписва safe алтернатора е мерен скоро нормално зарежда а акомулатора е на най много месец. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е от алтернатора или акумулатора ще има грешки за много ниско или високо напрежение.

 

Най-важно е да се видят някакви грешки във всеки достъпен модул.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От двете страни на таблото има капаци,зад тях има бушони а над бушоните има КАН"тапи" виж някоя да не е откопчана!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми незнам ама и тея тапи са си намясто и закопчани извадих ги напръсках ги с контактен спрей но без промяна за жалост. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва е ад с тия коли да не живееш в София сигурно, ебахти майсторите, ебахти сервизите. Качи я на репатрака и я докарай тука да ти я оправят колата, че ще изпишеш още десет страници и накрая пак нищо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Може и да си прав колега ама недей да мислиш че като си в софия са най добрите майстори само там, и в провинцията си има. Между другото още несъм я закарал във понеделник съм се разбрал с човека, просто исках да се пробвам ако мога да се справя. 

Редактирано от Ivan2256
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...