Jump to content

Филтър купе


Sashop4o

Recommended Posts

Имам следния проблем , сравнително масов за модела ... Влиза вода от филтър купе от там през вентилатора и чак мокета се мокри. Кората на чистачките съм я махал поне 3 пъти и е изчистена добре , не уплътнява перфектно , но е нормално за годините . Отводнителите са чисти . И продължава да се мокри и да тече . И в момента съм в процес на разработка на покривче на филтъра  , водата да подлизва и да отива във отводнителите. Ако някой е правил нещо подобно да сподели . :) ще кача снимка като е завършено окончателно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах и аз същия проблем и също като теб бях замислил да реша проблема със залепване на някакво Г образно парче пластмаса под кората на чистачките така че да покрива целия филтър и да отвежда водата. После мислих и другия вариант които ти си написал с покривче. В крайна сметка се отказах и просто изчистих хубаво канала на предното стъкло където се щраква кората на чистачките. И като я сложих после прилегна много плътно към стъклото. Въпреки всичко малко вода все пак минава под кората за това има едни каналчета които не трябва да са запушени а при мен бяха. Понеже ми е сменяно стъклото и като е превено точно в тия канали бяха набутани едни коркови клинове явно ползвани за фиксиране на стъклото и не бяха махнати след това. В крайна сметка вода вече не влиза при мен, тествал съм със обилно заливане на кората и няма. Ще ми е интересно да видя какво си направил.

... другото което се сетих е че има още една пластмаса отвеждаща водата и трябва да я имаш 
DSC000750.jpg

Редактирано от evg_eni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Sashop4o написа:

Имам следния проблем , сравнително масов за модела ... Влиза вода от филтър купе от там през вентилатора и чак мокета се мокри. Кората на чистачките съм я махал поне 3 пъти и е изчистена добре , не уплътнява перфектно , но е нормално за годините . Отводнителите са чисти . И продължава да се мокри и да тече . И в момента съм в процес на разработка на покривче на филтъра  , водата да подлизва и да отива във отводнителите. Ако някой е правил нещо подобно да сподели . :) ще кача снимка като е завършено окончателно.

колега може да ти е запушена дренажната тръбичка на климатика и от там да ти пълни вода в краката.Виж като пуснеш климатика дали започва да капе вода под средното гърне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам всички налични пластмаси , чистил съм канал на кората напълно няколко пъти с въздух и обезмаслител, отделно отводнителите са отпушени , и дренажа на климатика  е отпушен и тече вода под купето . Благодаря за въпросите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш кората, изчистваш всичко добре и слагаш тънък слой черен силикон върху стъклото /този за гарнитури/ в горния край където ляга кората.Заглаждаш го хубаво, сложи и нещо да притиска кората за вечерта.

Моята така съм я направил и всичко е идеално. Вече година не ми се е мокрил филтъра

В момента водата ти се стича между кората и стъклото понеже от годините кората не уплътнява добре, дренажите не ти помагат в този случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...