Jump to content

Recommended Posts

Здравейте, насочил съм се към газов инжекцион landi renzo evo с турбо изпарител.

Интересува ме всичко за този модел сполучлив ли е, след гаранционния период скъп ли е за обслужване,

дозите здрави ли са, разход на гориво градско смесено и извънградско.

Насочил съм се към  Трио Елит Кюстендил като механици как се справят дали ще извършат правилно монтажа и настройките на газовото. Все пак инвестицията не е малка и не на второ място да не си прецакам автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сполучлив е, имам инсталиран такъв ГИ на 3 лични автомобила (3.0i, 1.8Т и 1.4i двигатели), сумарно имат изминати около 200 000км. Слагани са нови в представителството на Ланди-Ренцо в София на "Ботевградско шосе". Доволен съм, не съм имал проблеми, като поддръжка на всеки 20 000км се сменят филтрите и това е. Важното е да е читав монтажа, а това може да се гарантира в голяма степен ако се прави в тяхно представителство - виж дали имат такова в твоя град или наблизо. Със сигурност и другаде монтират, но е важно да не претупват нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега за изчерпателния отговор.

В нашия регион дават тази фирма за представител на Landi renco.

Ще се доверя на представители и ще монтирам при тях газ на моята кола.

И според мен е по добре да е в лицензиран представител да се монтира малко по скъпо но за сметка на това пък си спокоен. Иначе намерих газови инжекциони за по 690лв с монтажа доста под цената на Landi renco 1400лв но пък 690лв не ми се вижда еднодневка с турски части най вероятно или български софтуер. Ще се доверя на Трио Елит Кюстендил, ще пиша като съм готов с поставяне и ще споделя впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Трио Елит в Кюстендил са твоите хора.

Те са официални представители на Ланди Ренцо.

Системата е италианска с българска бутилка. Монтирах при тях и засега съм доволен от вървеж и разход.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така вече съм с ГАЗ всичко мина перфектно колата си върви добре все едно на бензин караш.

Разход не мога да споделя в момента я засичам и после ще споделя.

Монтажа беше перфектен все едно не са човъркали механици всичко беше облизано както я  оставих :)

Бутилката е на мястото на резервната гума 53л обем.

Получих хубава калъфка за гуми с надпис Landi Renco ...... ПОДАРЪК

Зареждане с Газ до капачката на резервоара.

10лв Газ подарък от собственика на сервиза , 3 години гаранция което е супер.

Турбо изпарител, безшумни дюзи страхотна работа ОПРЕДЕЛЕНО СА ПРОФЕСИОНАЛИСТИ.

Всички компоненти са Италиански само бутилката е БГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Вече я засякох със 42л газ минах 485км смесено с постоянно пуснат климатроник

185км градско после 200км извънградско после 100км градско.

Аз съм доволен от разхода :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не смяташ както трябва, това е разход, по-нисък от този на бензин за тоя мотор. Няма как да направиш на ГАЗ 8.66 л./100 км., с климатик и куатро, че и на А6 тежкото купе.

Зареди догоре, нулирай, карай докато прехвърли сама на бензин и тогава смятай. Ако разхода ти е пак такъв, значи Чудеса съществуват.

 

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мне тея чудеса са от неправилно засичане, за извънградско без клима пенсионерско каране 9ка съм правил, ама съм на предно.60/40 в + за градско с клима и в припят да караш няма как.

Редактирано от sick_fuck
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради спецификата на горивото, начина му на зареждане и бензиностанциите които всячески се опитват да ни метнат, за мен най-правилният начин за засичане на разход е на най-малко 1500 км пробег. Хубаво е да се зарежда само на една колонка и при възможност при температури на околната среда не по-високи от 20°С.

Изпратено от моят BENEFON SIGMA GOLD с любезното съдействие на МОБИКОМ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, NIKO написа:

Нещо не смяташ както трябва, това е разход, по-нисък от този на бензин за тоя мотор. Няма как да направиш на ГАЗ 8.66 л./100 км., с климатик и куатро, че и на А6 тежкото купе.

Зареди догоре, нулирай, карай докато прехвърли сама на бензин и тогава смятай. Ако разхода ти е пак такъв, значи Чудеса съществуват.

 

Точно така я засяках до като не прехвърли на бензин. 

Аз карам бавно така че е възможно все пак и дават 7 и нещо извънградско а аз повече от 100 не съм вдигъл

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да ти развалям радостта, но пак ти казвам, тоя разход при твоята конфигурация купе/мотор/задвижване е невъзможен дори и при такава скорост. Откакто съм с газ (също ланди), имам вариации при разхода от около два до три литра при различните бензиностанции, говоря за фирми, като маршрута ми е винаги един и същ, често пътувам Варна-Шумен. Същия мотор(е, верно AVJ), на куатро и при А4 ми дава от 11-12 до 14-16. Верно аз не я галя и на магистрала съм на сакралните 130-40 км/ч, но и на 100 по темпомат, пак не пада драстично.

Виж покарай я както казва Муцев, тогава прави сметки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, Муцев said:

Поради спецификата на горивото, начина му на зареждане и бензиностанциите които всячески се опитват да ни метнат, за мен най-правилният начин за засичане на разход е на най-малко 1500 км пробег. Хубаво е да се зарежда само на една колонка и при възможност при температури на околната среда не по-високи от 20°С.

За пробега ясно,но за температурата защо ?

Масово резервоарите за газ са подземни което предполага що-годе постоянна температура на газта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото темперарурата влияе върху налягането в бутилката в колата. При по висока температура имаме по-голямо вътрешно налягане в резервоара и като се комбинира с ниското налягане на колонката и се получават едни ненормални разходи.

Изпратено от моят BENEFON SIGMA GOLD с любезното съдействие на МОБИКОМ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във петък ще пътувам до морето и ще я засичам пак.

Разхода на гориво зависи най много от шофьора и стилът му на каране.

Ще я засечеме със снимки на касови бележки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Иван Йорданов написа:

Точно така я засяках до като не прехвърли на бензин. 

Аз карам бавно така че е възможно все пак и дават 7 и нещо извънградско а аз повече от 100 не съм вдигъл

 

нз колко време я караш и на бензин дали си я засичал или само на борд, но на нова газова покарай няколко бутилки и тогава сметни извънградско до 100 9 е реален разход на база на доста засичания при мен, но и муцев е прав също аз преди време на едно омв в пловдив заредих догоре докато я изгоря...с нов изпарител на 5к бях взе да обръща на бензин още след 200-300км от зареждането, свалих филтъра на изпарителя няма да ти казвам колко графит беше събрал(на стария изпарител беше чист погледнах го преди да иде в кофата) след това зареждане 2-3 бутилки изгорих преди да взема да хващам пак 52-53л както преди, иначе на 42 някаде и спираше.от тогава взех да им гледам манометрите по-често и на едно и също място си зареждам по възможност. Муцев на тази от която съм доволен зареждат средно с 11-12 бара винаги това нормално ли трябва да е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

От няколко месеца карам Б6 AVJ куатро с Ланди Ренцо, извънградско със скорост от 110 до 140км/ч ми дава разход от 10.5-11/100 газ. Само веднъж ми даде 13/100, но тогава не падах под 140км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същият мотор при мен с много галене на педала съм падал около 8.5л. газ/100 , но само за тест(маршрут София-Кулата), без изпреварване и с използване на инерцията.По борд ми даде 7.5, но на колонка с литър повече.

Обикновенно се движа в диапазона 9-11л. първокласен-90-100/магистрално 120-140км.ч.

Над 140 не вдигам с тоя навес, ама знам че харчи много :)

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Конфигурацията е предно с ръчка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така сега да споделя поредното пътуване и засичане.

Сряда тръгнах в 7:00 от Дупница към Сандански бизнес среща с колега, заредих 43л газ на ЕКО.

След срещата предложих на съпругата да се разходим из Пирин планина и започна приятна разходка.

От Сандански към Гоце Делчев през Попови Ливади ако сте минавали от там знаете планински маршрут.

От Гоце Делчев към Банско от там към Разлог и от там към Якоруда.

От Якоруда към Симитли от там Благоевград и от там Обратно в Дупница.

Това са точно 405км и имам още газ на борда ми показва 7.2 през целия маршрут.

Ще напиша и колко градско ще мина с остатъка на който ми е останал.

Не знам как ги правите тия големи разходи честно аз имам 3 коли на газ и трите никога не са ми изгорели повече от 9л на 100км. Сеат толедо 1.8 90коня, Опел Вектра Б комби 2.0 16V.На Опела съм ходил до морето с 35л газ още като не бе завършена магистрала :) . Явно сте много нервни с педала друго обяснение нямам или газовите ви не са настроени как трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи докарваш разход на газ, по-нисък от този на бензин, евала.^_^

На тон и половина купе, куатро, с мотор известен с не особено ниската си консумация на гориво........

А "борда" и да го гледаш, няма нищо общо с газовия компютър, взима данни и показва относително точно само на бензин.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аде и днеска пак си карах колата още имам газ от пътуване като свърши ще кажа още колко съм минал.

Иначе за разхода на борда почти никога не вярвам защото според мен това е екстра за успокоение на водача че малко гори. Но факт 43л газ 405км и още има газ според мен има газ за не повече от 50 до 80 км и това зависи дали ще пускам климата. Разхода ще се доближи до предното ми засичане или ще даде още малък разход защото съм минал повече извънградско :).  Ще драсна когато свърши и ще направя снимка но последния път не ми даде да кача снимките а не знам каква е причината !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам естествено, там където ми позволява пътя. 

 

497км с 43л газ :) сега ще направя пълно до горе и каране само градско.

Интересно ми е какъв разход ще даде само градско. До сега не съм я засичал градско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...