Jump to content

Ауди б4, 2,0, 2,3 или 2,6


tonydst

Recommended Posts

Здравейте колеги. Искам да попитам разбиращите от Ауди 80 б4, кой от изброените двигатели (2,0-115кс, 2,3-133кс, 2,6-150кс) е най-подходящ за газ, има сравнително евтина поддръжка, има нормален разход и е горе долу пъргав ? Искам подменя моята б4, 1,6 АДА с по мощна б4-ка. Моята си е в идеално състояние, но пътувам много и вече много ме изнервят невъзможните изпреварвания с тези 101 коня. Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички с ел. инжекцион са подходящи за поставяне на газ, но ако идеята е повече мощност 2.6 е най-удачния избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1,8Т :hilezh: ...много я тачат тая конверсия ;)

Иначе, ако се включи vladi , ще ти обясни, кой и как до болка са му познати, както и газифицирането им и проблеми свързани с него ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, tonydst написа:

..  но пътувам много и вече много ме изнервят невъзможните изпреварвания с тези 101 коня ...

Скоростната кутия не те ли изнервя. B)

Сменяй колата ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, tonydst said:

но пътувам много и вече много ме изнервят невъзможните изпреварвания с тези 101 коня

 

Със 115 коня изпреварванията няма да станат много по-възможни. 2.3 също отпада. Като по-адекватен избор според мен остава само 2.6, ако толкова много искаш да е Б4.

Редактирано от ChevyGunn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъжното е, че б4 са вече на изчезване. Тук там изскача някоя читава, но е ясно, че ще се прави мотор и може би други неща. Колега ChevyGunn, някой съвет за по-ново ауди, като модел, двигател, среден разход и безпроблемна поддръжка ? Пак казвам, карам доста километри и съм свикнал да съм на газ. Предварително благодаря.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам Ауди 80 2.0 АБК - 115 коня, с обикновена газова, и мога да кажа, че когато мотора е добре поддържан и газта е в изправност от към изпарител, маркучи и т.н изпреварванията са доста възможни и колата върви много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, МММ1 написа:

Скоростната кутия не те ли изнервя. B)

Сменяй колата ....

Само петата предавка ме изнервя. Ако имаше шеста, щеше да е незаменима :) Ще я сменям.

Редактирано от tonydst
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ABK или 2.6. :) Която от двете намериш по-жива. От сега ти казвам, намирането на такава сравнително прилична е доста трудно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е 2.8, ама трудно ще намериш. Обслужването и разхода са като на 2.6, но върви повече, на магистралата е удоволствие да го караш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, NITRO1 написа:

Да ти продам Б7-цата, тя е на газ с шест скорости.:hilezh:

Ако я направиш със седем скорости я взимам веднага

Преди 12 часа, JusttRelaxx написа:

ABK или 2.6. :) Която от двете намериш по-жива. От сега ти казвам, намирането на такава сравнително прилична е доста трудно. 

Не бързам, ще дебна за оферти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...