Jump to content

Б3 1.8 масло


kaiser666

Recommended Posts

Здравейте, остана ми една туба 5в30 масло и реших да я сипя на 30 годишния си РУ двигател, още повече, че идва зима и не би трябвало да се отрази зле. Единственото което ме притеснява е, че на студен мотор лампата на маслото светва за около 3 секунди. Дали това е проблем? 

До сега я карах с 10в40, не го гореше и не ми е  правило впечатление да  свети за 3 секунди. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое ти е чудно?По-рядкото масло по трудно качва налягане защото е по-тънко.Затова се задържа и лампата повечу време.Виж в сервизната книжка дали може да се кара с такова.Но в крайна смутка една туба от 4л мотул е от порядъка на 60лв без отстъпка.Аз лично на моето 1.8 не бих сипал 5/30,но нека и колегите да кажат.

Ако имаш 3те уредчета с барометара там се вижда добре на свободен ход не трябва да е по-малко от 0.8 бара

Редактирано от andibgpz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, RudyMan написа:

За двигател на над 200 000 км., се препоръчва 15W40.

Не е вярно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя върти много по добре на студено. И лампата веднага изгасва.  Дори и след обяд, когато е 20+градуса  не се задържа за повече от 2 сек. Така, че надали е проблем. Ще пиша колко гори на 1000км. Нямам уред за налягането на маслото. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...