Jump to content

Проблемно табло


Dimi1221

Recommended Posts

Здравейте колеги.Пиша по повод проблемно отчитане на температура.

Колата е А 3, 2003та, 1,9 тди,4 врати,101 коня.

Сменен датчик и сменен термостат.

Проблема е че след смяната отново таблото показа различни градуси.Буквално откача.

Майсторът е отварял таблото но е пълен мазеляк.

Увери ме че колата е технически добре и работи нормално.

Моля за съвет благодаря предварително.

Лек ден.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети за Jaeger таблата, които се поставят главно на А3 слез 2000-та. Ти логично също си с такова. Сега ти остава да си намериш VDO табло и да изхвърлиш Jaeger-а. 

 

P.S.

Но се въръжи се с доста търпени. Дизелово VDO табло си е бяла лястовица, заради огромното търсене и силно ограниченото предлагане. Подготви се и за сериозната цена на таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

~ от 250 до 350 лева за табло в добро състояние.

Най-бързо и лесно ще различиш VDO табло от Jaeger такова, по задния капак. На Jaeger задния капак е бял (бягай на далеч от такива табла), а на VDO задния капак е черен. Имай предвид, че имобилайзера на колата се намира в таблото. Тоест, не можеш просто да смениш двете табла. Ще трябва след това да обучиш имобилайзера и ключовете.

И още едно допълнение. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО търси табло с цифров часовник (с какъвто си и ти в момента). Има много табла с аналогов часовник (със стрелки) на тънки пари, но те НЕ стават за теб!

 

Ето ти и примерни снимки на гърбовете на таблата, за да добиеш представа:

 

Jaeger (бягай на далеч от такива!!!):

DSC_29631444994214.JPG

 

 

 

VDO: 

DSC_70501467283813.JPG

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И отпред мога да ги различа. При VDO, светлинния сензор е по-надолу отколкото на Jaeger. А с VCDS също е лесно. При VDO в дясното поле на Instruments си пише VDO, докато при Jaeger там пише ММ (Magneti Marelly).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз работя в автоморга и до сега в България дизелов VDO не ми е изпадал. От месец сме в Германия и до момента сме обиколили 2 немски автоморги за стока. И в двете успях да намеря по 1 табло от така търсените. Говоря за VDO дизел в КМ иммо 3. Естествено се възползвах срещу цената от 40евро. Така че тези табла съвсем не са рядкост тук нито са скъпи като в БГ. 

Редактирано от evg_eni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@evg_eni, започвай да пращаш към БГ,  че тук недостигът е огромен. Ще помогнеш на мнооого хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам перфектно и напълно изправно дизелово табло Jaeger Half FIS на 80к км. от блъсната кола. Някой ако се интересува да пише. От Варна съм.

Редактирано от Gorad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, s7r3l0k написа:

Изправно докога?:hilezh:

 

Докато процесора му се бъгне и го сменят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...