Jump to content

Монтиране / Retrofit OEM (PDC) Audi A4 B7 Avant (Парктроник)


MAPTO7007

Recommended Posts

Привет.

Не,че ми беше голям зор но реших да си сложа заден парктроник,оригинален на Ауди-то.

Заел съм се с въпросния ретрофит но ще ми бъде нужна помощ и от Вас,най-вече от колегите с технически и електрически познания.

Най-голямото неизвестно пред мен е окабеляването/инсталацията в какво се състои на задния подчертавам парктроник.

 

Имам следните компоненти:

1.Задна броня с датчиците и окобеляването им.

2.Модул (все още не закупен защото чета има зависимости относно графичното изображение към RNS-E)

3.Buzzer или тъй наречената пищяща сигнализация.

4. Окабеляване (нямам) но гледайки някакви готови пакети на Kufatec май се състои от ... един сноп от кабели от датчиците към модула и от модула към пищялката,въпроса е напред какво се случва?
Научвайки според мен трябва от някъде да идва захранване ( + ) ( - ) това нещо трябва да мине през бушон и евентуално вече сигнал към CAN шината по която би трябвало да минават команди като (VCDS диагностика,кога си включил на задна да се активира,визуална т.е графична визуализация към RNS-E и така) но не съм сигурен,а и файловете дето имам от ЕЛСА не са ми много понятни.

 

Ще се радвам темата да стане пълноценна и да ми помогнете да ретрофитна тази екстра.

Специално внимание ще насоча към колегата bsdnikolov който го имам вещ четейки постовете на колеги по тези теми.

 

Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Някой поне има ли някакъв файл с оригиналните номера на модулите при A4 (8E) какви функции подържат - тоест кой е за 4/8 датчика,кой подържа графика или не или евентуално и камера ... намерих файл който обаче е за A6 (4F) дали са взаимозаменяеми въпросните PDC модули?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Никсън.
Ще погледна. :zustimm:

 

 

п.п За съжаление никъде не намерих номерата на управляващите модули и тяхната подръжка.

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

В четвъртък ще монтирам RNS-E LED от TTrs 2013г. и ще се опитам да подкарам визуализацията на екрана. Колата е А4 Б7 авант с абсолютно всички екстри които се слагат на тази платформа. Имам оригинално преден и заден PDC. Колата е произведена 11.2006г. Силно се надявам модула който е монтиран да поддържа визуализация. Ако успея да го подкарам, ще пиша тук и съответно ще дам номера на модула който е монтиран в нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
На 27.11.2018 г. at 15:11, Silven Angelov написа:

...

 

Привет.

Какво се случи с монтажа,кодинга и прочие?
Има ли резултата,нужно ли е нещо допълнително за графичната визуализация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравей,

Не, не успяхме да подкараме визуализацията. Явно ще ми трябва модул от 4F, но за момента мина малко на заден план тази операция. По-скоро ще се мъча камера за заден ход да си подкарам.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Уж имам свалена цялата инсталация ОЕМ за заден парктроник - някой ще ми съдейства ли с разчитането на схемите от ЕЛСА,защото толкова много кабелчета/хъбчета има,че направо нямам идея кое и къде се връзва и как ще се върже?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
На 27.11.2018 г. at 15:11, Silven Angelov написа:

Здравейте,

В четвъртък ще монтирам RNS-E LED от TTrs 2013г. и ще се опитам да подкарам визуализацията на екрана. Колата е А4 Б7 авант с абсолютно всички екстри които се слагат на тази платформа. Имам оригинално преден и заден PDC. Колата е произведена 11.2006г. Силно се надявам модула който е монтиран да поддържа визуализация. Ако успея да го подкарам, ще пиша тук и съответно ще дам номера на модула който е монтиран в нея.

Колега за да имаш визуализация трябва и модула на парктроника да го поддържа и РНС-Е да се флашне с друга версия иначе няма как да стане :)

На 19.04.2019 г. at 10:49, MAPTO7007 написа:

Уж имам свалена цялата инсталация ОЕМ за заден парктроник - някой ще ми съдейства ли с разчитането на схемите от ЕЛСА,защото толкова много кабелчета/хъбчета има,че направо нямам идея кое и къде се връзва и как ще се върже?

Поръчай си кабел от Kufatec.de и си го монтирай идва със схема на монтаж слагащ обучаваш и си готов :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
На 17.07.2019 г. at 12:28, keleshche написа:

Поръчай си кабел от Kufatec.de и си го монтирай идва със схема на монтаж слагащ обучаваш и си готов :)

 

Имаш ли линк към кой точно кабелен сноп от Kufatec трябва да взема?

И имаш ли представа кои модули от А4 подържат визуализация?

 

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...