Jump to content

Audi a6 c4 ACE при навиване на волана оборотите падат


djeilqn1233

Recommended Posts

Колата е a6 c4 2.0 16 ace само на газ, без стъпково моторче само с кранче за газ. Регулирана е като е студена държи 900-1000об. А като загрее 90 градуса държи 1300-1400, обаче като въртя волана започват значително да падат... Дори някой път изгасва. Падат с 200 300 400оборота и не знам как да направя да са поносими за нормално каране... Същот така и след ряско пускане на газта при загрял мотор тръгва да изгасва ако не подам леко газ след това... Не знам какво да направя и къде ми е грешката? Не знам дали може самия ми мотор да е слаб на малки обороти, защото мисля че 1 цилиндър не работи както трябва, колата има мощност но като извадя кабела на 1 свещ никъква промяна в работата на мотора. 001f6b5b05d9c7c7e6485c966f966b03.jpg

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не работи на 4 цилиндъра е нормално да се опитва да гасне защото хидравликата е голям товар. Опитай да обогатиш сместа от изпарителя на газта. При рязко въртене наляво/надясно може да помръдват ниските обороти, но чак да са 300-400 и да гасне не е нормално. Замери си компресията на топъл двигател за да видиш в какво състояние е двигателя.

 

Ако всичко е наред по мотора и настройката на изпарителя би трябвало при 90С загрял двигател и 1050-1100 оборота нагласени от кранчето да не падат до по-ниско от 900-950 и то при много консуматори.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи като за начало трябва да измеря компресията, добре мерси ще видя тия дни иначе има ток и свеща е сива и суха, значи е работила

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...