Jump to content

Размер джанти за B6


Recommended Posts

Нико е прав.Зависи с кой мотор е съответната кола.Двойното задвижване незнам играеше ли някаква роля и то.

При 1.8T 110 kw. влизат и 15'' джанти,но при 120 и 140 kw.,от 16'' нагоре.

Аз имах предвид за летните гуми при колегата @aRobben,да са с размер 235/45R17.Че стана едно объркване тука.

При Б7 1.8TQ,235/45R17 XL M+S са един от  OEM размерите гуми,препоръчани за зимни.Вече кой и както си прецени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@NIKO, това е снимка от моята конкретна кола - B6 1.8T AVJ quattro:

IMG_20170312_173127297.jpg

 

Кое не се връзва? 

 

@tonko2.0T - 225/45/17 е с 2мм в диаметър повече от 205/55/16(размер, който също има на табелката), затова не смятам, че 225/45 е неподходяща, но!! - са възможно най-ниските за колата. Моята е и със спортно окачване - опират навсякъде и вози твърдо. Наиграха ме в дияната миналата година. На сайта пишеше, че има налични 235, а нямаше. Взех каквото има и сега ме е яд... На пролет ще ги мисля, сигурно ще ги сменя. 

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето, М+S е от 195 до 205, аз съм със същия кошник, взех я с 235 летни и не ми е комфортна, а съм с обикновенно окачване.

Тия 235 зимни при В7 са ми много интересни, но щом ги дават хансовете....

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да ми кажеш, че зимата не мога да карам на 17ки, а само на 15", защото M+S го пише само срещу 15-ките? Ами отказвам да го приема! :D Освен че колата е по-нестабилна в завои и при по-висока скорост, какви други "предимства" има гумата с по-висок профил? Джантите и окачването са си мои, ще си ги кривя и троша колкото искам :D (между др. тази седмица смених всички тампони в D-bros и по думи на Цецо окачването ми сага си е перфектно)! Относно ширината - преценил съм си, че няма да имам проблем, ако съм сгрешил първо на теб ще кажа :zustimm:

 

От всички шофьори в БГ, които карат коли на 1 мост с 2 зимни и 2 летни или с 4 зимни галоша от OLX, ти баш за мен ли се притесни - че чисто новия ми Клебер на куатрото е твърде широк :D 

 

Откакто карам тая кочина никога не съм имал притеснения дали че може да върви на сняг и лед, имам притеснения само дали ще може да спре! А широката гума винаги* ще спира по-добре... 

*особено на сухо и мокро, но предполагам и на снЕг

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам никакви претенции към когото и да било, само ми е странна тая ширина, противоречи на всякаква логика за зимна гума, щом ханс е преценил, че става, кой съм аз да споря. И не, на сняг/лед по-тясната гума ще спре по-бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...