Jump to content

Вихрови клапи 4.2 BFM (бензин)


SECURITY

Recommended Posts

Здравейте,

 

Пускам темата, понеже намерих информация тук за въпросните вихрови клапи само за дизели.

 

При мен лостчетата на двете клапи са счупени, поръчал съм нови, но ще трябва да изчакам няколко дни. Колата не дава грешки, гледахме я на vcds и не усещам проблем с работата на двигателя. 

 

Тъй като я имам от скоро колата и нямам база за сравнение, искам да попитам дали е пробблем да се кара така, докато ги оправя и как се отразяват на работата на двг тези клапи. 

 

Звънях в сервиз, където премахват механично и софтуерно такива клапи, дпфи, егри и т.н. Каза ми, че на бензинови мотори не махали и това беше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не ти дава грешка най вероятно е барана със софтуер. няма вариант да недава грешка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

откъде поръча тия лостчета?

аз си направих сам

пробвах с 3Д принтиране, счупиха се при монтажа

после отидох в некъв магазин от комунизма в Люлин и взех два комплекта за карбуратор на лада и готово

на мен не ми е давало грешка също!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От обява в olx, човека ги прави/предлага алуминиеви. Може и да съм се минал, понеже 50лв. им иска, ама пустия мерак........., нямах време да ходя по стругари, а това с ладовия карбуратор сега от теб го разбирам.

 

Имаше ли някаква разлика при теб със и без лостчетата  - вървене, разход......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сигурно ли след лостчетата дали работи системата? Щото тука на 1-2коли има огромна разлика със и без работещи клапи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами , нито ми бяха блокирали осите на клапите, нито нещо липсва.... просто направих тия лостчета и тва е... не съм усетил да има неква разлика как върви или колко харчи!??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като пример сме виждали вече на 2 пъти разлика от 60-70 грама разлика в показанията на дебитомера, колко да не се усеща това? Отделно според зависи как са прецакани нещата ако имаш база за сравнение се усеща кой точно диапазон е пострадал. Една еска последно карах примерно имаше само средни обороти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...