Jump to content

Масов размер гуми 18"= 205/70 16


loshdancho

Recommended Posts

Проблем: резервна патерица размер 205/70 16 обиколка 693мм от  урод. На калкулатора излиза 215/55 18...ама колко е масов:steinigung:

Търси се масов размер 18-ка гума с  обиколка 693мм. за  останалите 4бр , да влиза и става за ц5

Урода излиза с

Оригинално
225 / 55 R17
Замяна
235 / 50 R17
235 / 50 R18
245 / 45 R18

Ама нито един от оригиналните размери не е дори близък до размера на патерицата. И кво се случва не мога да включа.

image_012.jpg

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сложа 18-ки, които отговарят   на патерицата и са масов размер.

Цитат

Търси се масов размер 18-ка гума с  обиколка 693мм. за  останалите 4бр , да влиза и става за ц5

  какъв размер ще препоръчаш.

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

245/45 R18

235/50R18

225/55R18

225/50R18

??? Кой е масовия евтин размер?

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За твойта работа хората казват "имам копче, дай балтон". Толкоз ли е трудно да вземеш патерица, съобразена с наличните (вече) гуми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Историята е доста дълга...Нали преправям и слагам компресор, та сега мястото за резервната е скосено и влиза само патерица или спадната 205/55R16...друго всичко е голямо и не фляя. А за урода са си стандартни патериците, 4 има и всичките са еднакви. Та и без това искам да слагам летни по-големи от наличните 16-ки... и единствения вариант е, резерва патерица балонна 16-ка (като на горната снимка) за да се върже със 18-ки, които ще се търкалят.

 

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е колко често я ползваш резервната, че трябва да я има задължително? От '87 имам книжка и шофирам, досега да съм ползвал два-три пъти резервна, тука последните години имам винаги по един флакон с лепило(и компресорче), вече ме спасява веднъж, за по-сериозни неща има пътна помощ.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, loshdancho написа:

обиколка 693мм

 Нощната работа е такава:steinigung:...ДИАМЕТЪР 693мм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не схванах много въпроса, но летните ми са 18-ки 225/40. Мисля, че е стандартен размер и се намира лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да се изразя по разбираемо?!:nixweiss:

Търся 18цола гуми с диаметър 693мм или близък. Защото такива са на урода.

Та от всичките възможни, кой е евтиния и масов размер.

Горе съм дал най-близките взаимно заменяеми... Ама  не виждам евтин деба, всичко е по-над 300лв парчето.

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, loshdancho said:

Историята е доста дълга...Нали преправям и слагам компресор, та сега мястото за резервната е скосено и влиза само патерица или спадната 205/55R16...друго всичко е голямо и не фляя. А за урода са си стандартни патериците, 4 има и всичките са еднакви. Та и без това искам да слагам летни по-големи от наличните 16-ки... и единствения вариант е, резерва патерица балонна 16-ка (като на горната снимка) за да се върже със 18-ки, които ще се търкалят.

 

 

Виж също как стоят нещата с патерица от 4F (205/60R17 - диаметър 678 мм):

 

68af63b42c6b1acbb351eec7184f4986.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:nixweiss:

никой ли няма достъп до  каталог на цени и размери, да извади ей тия размери на един модел гуми, да видя кой размер е най-евтин?

245/45 R18

235/50R18

225/55R18

225/50R18

Гледам и не мога да намеря вносите да има един модел  всичките тия  Четри размера.

Ама принципно гума с височина 55 ми идва вече като за джип...та клоня към 245/45р18

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отваряш 4 прозореца в този сайт и сравняваш: цък!

 

Разбирам какво искаш, но забравяш нещо много важно: даже и да намериш производител който предлага един модел гума в тези 4 размера и те се подреждат по цена по един начин, може да намериш друг производител който предлага друг модел гума в тези 4 размера и те да се подреждат по цена по различен начин от първия.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти как виждаш толкова висока гума да влезе в обикновен душегуб, че не ми е ясно. Поставил си си няква лоша мисия и то щото пататерицата ти е такъв размер и се притесняваш, ако ти се наложи да я ползваш да не ти се счупи дифа ... не бой се за 100км нищо му няма, обсъждано е хиляди пъти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има начин, с подложни шайби на магаретата, така е повдигнат урода, с 20мм.

Разлика в дълбочината на калника иначе конструктивно няма. Само декоративно по-широк.

Обаче, ако се повдига, се измества купе/двигател и  трябва и челната маска от урод.

 

Преди 5 часа, CVT написа:

Отваряш 4 прозореца в този сайт и сравняваш: цък!

 

Евтини не видях...всичко над 300кинта броя. Дейба, мислех, че имя някой жокер за масов  стандартен размер, ама е 225/40 18.

Идеята ми е малко по-малко  да си стане такова квото тябва, днес компресор, утре гуми, после калници.

 

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...