Jump to content

Мнения за конкретна обява Ауди А4 Б8 2.0 TDI


Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Голям фен съм на марката Ауди и съм се насочил към А4 Б8 за следващ автомобил. От доста време следя обявите в Интернет, но за съжаление рядко излизат добри автомобили и такива, които отговарят на моите критерии. Това което търся е седан автомобил от периода 2012 - 2014г с доказана история, за предпочитане дизел по възможност от частно лице или такъв върнат от лизинг, като бюджета ми е 25-30к лв.

 

Спрял съм се на автомобил, който се предлага от оказиона за употребявани автомобили на Рено. Все още не съм се свързал с продавача, но ще се радвам ако някой от вас изрази мнение по предлагания автомобил и сподели дали има опит с употребявани автомобили предлагани от този оказион:

 

https://selection.renault.bg/view?model=1811EAAR19

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според ауто дата С троник на предно има чак в B9... 

Тоя мотор със сигурност го няма в комбинация с Stronic.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според обявата, колата е с автоматична Multitronic трансмисия. 

 

Това би трябвало да е въпросния модел:

https://www.auto-data.net/en/audi-a4-b8-8k-facelift-2011-2.0-tdi-150hp-multitronic-18811

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва е по-голям кенеф от шкодата, честно. За 30к по-добре нещо на 150к км но с екстри и правилно задвижване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива критерии за избор на кола са най-кофти.И накрая винаги се взима нещо с неправилните-мотор,задвижване,кутия и т.н.

С една дума-хубавото си има цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах, че колата не става, но не разбрах защо. Някой може ли да сподели дали има опит с подобен автомобил и къде са основните проблеми?

 

По сайтовете излизат доста кофти А4 и не бих дал толкова пари за кола с недоказана история.

 

Пускам още една обява, ако може мнение и за нея. Автомобила е Q5 - по принцип съм навит и за Q5, но ме притеснява, че повечето които се предлагат под 30к са от първата генерация и вече на около 10г и на доста километри съответно. 

 

http://www.dasweltauto.bg/audi-q5-20tdi-quattro-n1-9620/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във този форум ще срещнеш следните мнения

 

1. Ако колата няма много екстри, но е на малко километри - "Луд ли си да вземеш толкова постна кола? Не е куатро, не е 200 коня, никва файда от Ауди"

 

2. Много екстри, ниска цена - "Приготви си още толкова, за да стане кола"

 

3. Много екстри, висока цена - "За тия пари може следващия модел" 

 

Купи си кола, която ще ти е необходима. Ако искаш да се возиш и да не висиш тук по цял ден с разни проблеми си се насочил добре, но имай предвид, че и с такива официални върнати се правят мизерии, за това пробвай да си издействаш гаранция.  2.0 тди е здрав и надежден, стандарните проблеми за дизел са налице, ако е на километри. Като заводски дефект съм срещал из форума някакви стружки в помпата, но това е много рядко и се дължи в повечето случаи на грешна смяна на горивния филтър. Ако автомата е С-троник трябва да е облусжван на време иначе създава проблеми, но отново, ако е на километри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, alexxk said:

Във този форум ще срещнеш следните мнения

 

1. Ако колата няма много екстри, но е на малко километри - "Луд ли си да вземеш толкова постна кола? Не е куатро, не е 200 коня, никва файда от Ауди"

 

2. Много екстри, ниска цена - "Приготви си още толкова, за да стане кола"

 

3. Много екстри, висока цена - "За тия пари може следващия модел" 

 

Купи си кола, която ще ти е необходима. Ако искаш да се возиш и да не висиш тук по цял ден с разни проблеми си се насочил добре, но имай предвид, че и с такива официални върнати се правят мизерии, за това пробвай да си издействаш гаранция.  2.0 тди е здрав и надежден, стандарните проблеми за дизел са налице, ако е на километри. Като заводски дефект съм срещал из форума някакви стружки в помпата, но това е много рядко и се дължи в повечето случаи на грешна смяна на горивния филтър. Ако автомата е С-троник трябва да е облусжван на време иначе създава проблеми, но отново, ако е на километри.

 

Благодаря за отговора. Не държа на кола с куатро и 200 коня, въпросната А4 изглежда читава на пръв поглед, а и със сигурност ще бъде проверена щателно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21 hours ago, MxMI17 said:

Пускам още една обява, ако може мнение и за нея. Автомобила е Q5 - по принцип съм навит и за Q5, но ме притеснява, че повечето които се предлагат под 30к са от първата генерация и вече на около 10г и на доста километри съответно. 

 

http://www.dasweltauto.bg/audi-q5-20tdi-quattro-n1-9620/

 

Много прилична Q5-ца, интересен цвят, за 2009г и 150к+ км ми се струва малко висока цената, но трябва да се види на място дали си заслужава.

Луфтове и пушене не мога да коментирам, защото не ги виждам, но в десния фар май има влага, ама това си им е драма.

Щом е N1 най-вероятно е купувана от България и ще има сервизна и застрахователна история.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.12.2018 г. at 7:45, alexxk написа:

 

 

Колегата може да пита @moto_fan дали няма нещо при тях, може да бъде сигурен, че ще е по-добре от нашите.

При нас няма подобно в момента, но с такъв бюджет има прилични предложения от частни обяви. 

 

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/audi-a4-avant-s-line-automatik-multitronic-schwarz/1008508168-216-1642?utm_source=sharesheet&utm_medium=social&utm_campaign=socialbuttons&utm_content=app_android

Редактирано от moto_fan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да набиеш 30 бона за ауди на предно ... да всеки сам си решава как да си харчи парите, но коли на предно бол или иначе казано получаваш малко повече лукс (ако е добре оборудвана колата) и нищо кой знай какво повече като поведение на колата спрямо всички останали.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 27/12/2018 at 10:58 PM, alexxk said:

Във този форум ще срещнеш следните мнения

 

1. Ако колата няма много екстри, но е на малко километри - "Луд ли си да вземеш толкова постна кола? Не е куатро, не е 200 коня, никва файда от Ауди"

 

2. Много екстри, ниска цена - "Приготви си още толкова, за да стане кола"

 

3. Много екстри, висока цена - "За тия пари може следващия модел" 

 

Купи си кола, която ще ти е необходима. Ако искаш да се возиш и да не висиш тук по цял ден с разни проблеми си се насочил добре, но имай предвид, че и с такива официални върнати се правят мизерии, за това пробвай да си издействаш гаранция.  2.0 тди е здрав и надежден, стандарните проблеми за дизел са налице, ако е на километри. Като заводски дефект съм срещал из форума някакви стружки в помпата, но това е много рядко и се дължи в повечето случаи на грешна смяна на горивния филтър. Ако автомата е С-троник трябва да е облусжван на време иначе създава проблеми, но отново, ако е на километри.

Факт! 

Иначе само лека поправка...мотора е новият 2.0 150 288 серията,заедно с 1.6 TDI за сега се движат безпроблемно.

Нямат драми със стружки,и  са основни агрегати при всичко що е VAG . Клипа ясно показва разликите.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен колата е страхота. На малко километри, с дизелов мотор, автоматик, черен седан! Това, че няма много екстри е така, това че се нуждае от елементарно забърсване кората на врата е пак така. Но това си Audi, което има много качества и е на добра цена. Твърдо предпочитам и съм и купувал коли с малко екстри, но на малко километри отколкото обратното. А да сравняваме тази кола с Шкода.......!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...