Jump to content

Audi a4 b7 аларма


FanatikaTm

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Искам да попитам дали трябва да имам нещо по специално за да активирам сирена при заключване на колата.

В смисъл такъв като заключа коката да избипка че е заключена и като отключа пак същото.

Пробвах на адрес 46 но не става нищо.

Давайте идей2fb60e66f85669394ae2e5356b4f4e43.jpg5e419294b0a073621c416ef3c951ce59.jpga14e8983b9e5b379c68ba9b97b706677.jpg3ebcadfeec762e0bbbeafe95215dd2cb.jpg

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И на мен ми е интересно. Пробвал съм и аз само със смяна на кодировката, но не я приема модула...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото при мен

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми да ви я приеме кодировката модула, ама ако има после къде да я приложи. Сирена писка само ако я ИМА, т.е. проверявате си кодовете с опциите и ако има спомената аларма, тогава чак активираш.

Ето например как е при мен: 7AA    Theft protection system: Electronic vehicle immobilization device, и да искам, ще активирам точно дедовия:lol:.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до сега не съм чувал б7 или б6 да бипне при отключване или заключване. Може би е американска опция.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има има, стига найлоновия купувач да е поръчал заводската аларма, предна моя Б5-ца беше с такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не говорим, че при б6/7 въпросната сиренка е с акумулаторни батерии и дори да я има вероятността да "бипне" е клоняща към нула, щото за 10-15 години батериите може да са всичко друго , ама определено не и батерии вече ...

Sent from my XT1585 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава работа. Имаш ли я си бипка ама е много слаба - направо си е майтап! Като гледам моята не мисля че е отслабнала с годините - винаги си беше такава. Освен това се намира отзад и вътре в багажника, така че се чува много добре само в купето. :hilezh:

 

Рових се из форумите и намерих един пич който просто си е купил още една оригинална сирена и я е сложил отпред при мотора. След това е прекарал кабел от едната то другата. Разликата е огромна. Сложил е клипчета преди и след интервенцията:

 

Преди:

 

След:

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най евентуално няма anti theft system .... От там идеята мога ли да сложа такава свалена от друга кола и ако може какво да се сваля..... Не искам да правя изцепките с режене на кабели и слагане на някакъв боклук аларма.

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То щото заводската е няма такъв "шедьовър":lol:.

С автърмаркет аларма съм в момента, слагана е заради каското, непосредствено след купуването на колата нова от порше софия, за момента е била най-доброто достъпно. Има си всички характеристики на заводската плюс още няколко, включително и липсващата при заводската, вдигането на стъклата при заключване(без задържането на бутона).

Пък нека да са ми "изцепено рязани кабелите".^_^

 

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заводската ми по харесва като идея ... Да не е някоя с допълнително дистанционно че това за мен е пълна пародия

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, с дистанционно е. На мен пък си ми харесва и считам заводската за най-пародийната възможна аларма.:hilezh:

Който плаща, той си поръчва музиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си всеки си преценява какво да слага... Аз на нисана слагах допълнителна аларма която беше за нисан и е автермаркет но беше директно на букси и си ползваш централното.

Както и да е тая тема е много дълга.

Идеята е дали някой може да каже какво трябва да се свали от друга кола че да подкарам оригинална аларма на мойта кола

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако търсиш оригиналното, ще хвърлиш много пари и труд за аларма която не е нищо специално и която без допълнителна сирена едва се чува на повече от 5 метра. За тези пари можеш да си сложиш страхотен автърмаркет, дедо да ти пали колата от смартфона даже.

 

Ще ти помогна да се разубедиш сам: според ETKA-та това са всички компоненти свързани с фабричаната аларма на А4 Б7: цък!

 

Не знам обаче дали е нужно допълнително окабеляване на кола която е излязла от завода без аларма. Както виждаш компонентите са пръснати по цялата кола.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отварарях някой неща окабеляване по колата има само се махат излишните пласмаси и се слага компонента включваш в буксата и хоп... Гледах специално за датчика за движение ... Буксата е там и има пласмаса с същия вид както е елемент 5 :)

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, щом окабеляването го има може да стане. Ще трябва обаче да смениш и кодираш №10 по схемата по горе с този който завършва на CR. Модула който ти имаш не поддържа аларма.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще се става рано ... И ще проверя как са нещата там

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти 100% съм сигурен, че моята е поставяна допълнително (има обемни датчици, монтирани между таблото и колонките), но се управлява с ключа на колата. Май има такива, които си комуникират по К-шината до колкото съм чел.

Обаче и тя не писука при откл/закл, а и вдига стъклата само ако задържа бутона.

Направи ми впечатление, че колата писука ако съм забравил някой прозорец отворен...дори и да е само 5мм. Не знам дали е функция на алармата, обаче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е полезна екстра .. и да има такива който се слагат и комуникират с централното но пак има рязане на кабели

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги разгледах нещата ... Окабеляване си има колата само трябва да се добави обемен датчик и сирена както и да се смени комфор модула. Та проблема е следния за модула:

Аз имам 8E0 959 433 BR е за това чудо нищо не ми излиза в ETKA намирам го като парт номер но не ми се връзва с никаква кола.

Намерих един модул който е 8E0 959 433 BD който пише че има anti theft system но не знам дали ще стане.

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай VIN-a, добре е да се провери в ЕТКА-та по него. Иначе модула 8E0 959 433 BD е този който трябва да сложиш според тази тема: 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих в етка моя модул го намира като парт номер но не го свързва с кола. Ако трябва да го сменя ми дава 8E0 959 433 CN

И дава че модул от същия тип с аларма е 8E0 959 433 CR идеята е дали ще стане да не си давам е така парата.

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи 8E0 959 433 BD е от Б6: цък!

 

За Б7 ти трябва 8E0 959 433 CR: цък!

 

Ако някой може да ти каже дали модула от Б6 става на Б7, това е колегата @bsdnikolov.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...