Jump to content

Audi a4 b7 аларма


FanatikaTm

Recommended Posts

Резултатa е наличен: батериите са за в коша!

 

Зареждах ги повече от 10 часа и след като спрях, напрежението им беше 3.9V на платката, което е добре. След това ги отпоих за да ги тествам с товар, първо със 30 ома ресистор, след това с 15 ома. При 30 омовия напрежението на едната веднага пада на 1.6V, a на другата на 2.6V. На 15 ома: първата падна на 1.3V, а втората на 2V. Това е доста зле.

 

При положение че всяка една е 3.6V 140mAh NiMH батерия, трябваше да може да поддържа 3.6V поне 1 час на 30 ома товар и поне половин час при 15 ома. Но този голям пад идва от високо вътрешно съпротивлени, което е типично за много стари батерии.

 

Така че минавам на 1.2 волтови АА NiMH.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Намерих и оригинални батерии в Нета, но в крайна сметка реших да сложа ААА. Утре ще я закача да видим каква е разликата спрямо моята.

 

IMG_2886.JPG

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не ги намерих в БГ. Днес най-накрая ми остана време да сравня модифицираната сирена (с новите ААА батерии) и оригиналната която беше в колата до сега. Разбрах следните неща:

  • Колко ток има в батериите не определя силата на звука, а времетраенето на пищенето. След като паднат под определено напрежение, сирената просто спира да пищи.
  • Слабия звук на фабричната алармата при Б6/Б7 не се дължи на слаба сирена, а на лошото ѝ местоположение. Ако е на открито сирената е болезнено силна.
  • Докато е закачена за колата активираната сирена дърпа ток от акумулатора. Батериите се използват само след като се откачи акумулатора (или самата сирената) при задействана аларма.
  • Когато алармата се задейства и сирената се откачи, тя продължава да пищи от собствените си батерии. За да спре трябва да се закачи за колата при спряна аларма или да ѝ свършат батериите.
  • След като откачих оригиналната сирена при задействана аларма, тя пищя само още 12 секунди и спря. Модифицираната с ААА батериите не спря изобщо. Държах я откачена около 10 минути завита в едно яке, докато ми писна да ми пищи!
  • Следващия път със шумоизолиращите слушалки на всяка цена!

За сега мисля да сложа двете една до друга (има място даже и за три), да видим дали ще се чува по-добре. Ако няма значително подобрение, едната ще отива някъде отпред при мотора. Да се сложи от лявата страна също е опция, ако там има същия отдушник.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От другата страна отдушника е същия аз съм разглобявал. Даже дупката за монтиране е същата. Аз мисля да пригодя някоя батерия която да се събере вътре. А втората ситена мисля да позиционирам при мотора за чистачките. Виждал съм там да ги слагат на сигурно място да не може да се прекъсне а и има място.

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега! Значи ще я сложа от ляво, защото окабеляването е доста лесно: просто ще мине под лайсната на багажника. Вече поръчах от нашия човек още една скоба и букса. Между другото виж да не би да имаш кабел за сирената, а да ти липсва само буксата. Той върви в един сноп с дебелия кабел за запалковата букса и се отклонява от него в последния момент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оо това е от голяма полза ще проверя там как е. Ако имаш някоя снимка как върви буксата пращай.

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето снимка. Оставям я в оригиналното 3264х2448 разрешение за да можеш да видиш и цветовете на кабелите.

 

IMG_2893.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги нещата станаха много добре. Смених модула добавих обемен датчик 2 сирени и сега всичко бачка заводски. За сега мисля и да добавя датчин за удар. Ще вида дали ще станат нещата и ще пиша. Също така да направя алармата да се отключва само от дистанционното на ключа. Демек ако завърта патронника да не отключва алармата а само вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...