Jump to content

Ауди А6 Ц6 3.0 ТДИ или А6 Ц6 3.2 fsi


Recommended Posts

Здравейте колеги! Честита нова година. 

Искам да ви попитам (хората които наистина са наясно с тези коли или имат такива) какви са ви мненията за тези два модела... 

Кой е по-удачен? 

Питам наляво надясно но знаете как е, всеки си защитава колата и все харчат 1 на 100 ако може да излъжат. Искам едно реалистично мнение за тези два модела като, разход на гориво, на кой двигател консумативите и поддръжката е по-евтина, може ли да се сложи газов инжекцион на 3.2 фси и всичко останало. Най-вече ме интересуват консумативи, поддръжка и разход. На дизеловия двигател разбрах че дюза струва към 700лв а те били 12 ако не се лъжа, има ли подобни реални разходи за дюзите и дали на бензиновия дригател е евтина поддръжката. 

Благодаря ви и живи и здрави. 

Поздрави! 

И без тези от,, защо не гледаш в сайт едиси кой,,  едно е в сайт друго е на практика! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не са 12бр. дюзите. B)

Mалко не е по темата но да ти дам един полезен съвет. Щом искаш повече цилиндри си купи това 4344

Тези където си "харесал" са безсмислена покупка. Форумът прелива от информация за тези модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е дизел, то фейсовият двигател и кутия на А6 си заслужават повечето пари.

В тези комбинации аз не намирам някакво предимство при А4.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да слагаш газ си търси 4.2i иначе освен дюзи (6 на брой) на дизела имаш турбо, EGR, DPF, клапи и нз си какви още еко шитни които няма да са в цветущо здраве.

Хубаво би било да посочиш бюджет и колко смяташ да минаваш годишно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и 4.2-то не е ясно в какво здраве ще е. Ако се гледат от еднакви години...да речем 2005-6, ами едно и също е. Приблизително. На 4.2 има 3К за газ. На 3.0тди и да сменя всички дюзи, пак трябва да е 3К. За другите неща....още 1000 ли?

Сажди или газ в пари...все тая. Веригите евентуално, ако на печката може да се сменят само горните, без да се сваля мотора:nixweiss: ще е по-тънко. При 4.2 няма тоя филм. За автомата..там е ясно 3К+

Само дето тук се пита за 3.2. ГИ няма да е по-малко от 3К. Разхода газ/бензин в пари пак ще е около 20 лв. Същата болест.

А пък, ако иска и по-нова кола и по-запазена...печката по-добре от 3.2. Че и с чеп ще понавървява. 

Еле пА ако е в купето на в8-ца и чип....нИдей...180-200 магистрално - 8/100 нафта :flehan: Асматиците да бЕгат у дЕсно:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От двата, бих избрал 3.2FSI. :) Ама без газ. 

За градско 3.0TDI e кофти избор. 

 

@Lo_Ridah можеш да питаш за подробности за 3.2FSI, кара такава 4Fка от не малко време. : ) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Били обяснил къде е тоя смисъл като примерно 2.0TFSI е поне 200 коня от B7 насам ... направо най-добре като минимум трябва да се счита V10 или W12 какво е това V6 V8 :hilezh:

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В града е тръгни спри постоянно, шестака там е най-силен в тръгването от нула - и по-силно и без лаг. После всяка маневра на втора на ниски обороти става по-лесно. Недай си да имаш по-старо 4цилиндрово, то е едно бучене, вибрации при ускорение... Зависи колко ти пука за такива неща нали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно, но плавен мотор и такъв който ускорява спокойно и тръгва леко от място правят огромна разлика, реално конете нямат никакво отношение. От двата двигателя бензина ще го предпочета винаги макар да върви уж по-малко от софтнатия дизел и да гори 2-3л отгоре. Но както казах вече има си хора за всичко, дори има такива които харесват тракането на дизела :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж и бензиновия 3.0 (BBJ двигател) - става идеално на газ с нормален ГИ, единствено е, че в А6 4Ф ги влагат до края на 2005 година ако не са лъжа.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, DLS написа:

Абсолютно, но плавен мотор и такъв който ускорява спокойно и тръгва леко от място правят огромна разлика, реално конете нямат никакво отношение. От двата двигателя бензина ще го предпочета винаги макар да върви уж по-малко от софтнатия дизел и да гори 2-3л отгоре. Но както казах вече има си хора за всичко, дори има такива които харесват тракането на дизела :)

 

И аз това го казвам отдавна, ама все ще се намери някой, който да каже, че чипнато 3.0 ТДИ било 8 пъти по-бързо и харчело 11 пъти по-малко. Дори да е така, тук говорим за други неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На последното съборче на Дракон питах някви момчета, които бяха газирали 3.2 и казаха по-малко от 3к... не помня 1.2 ли, 1.5 ли ми казаха. Та може би вече са излезли по-тънки всрианти. Някой писа как по-новата кола било 3.0тди. Как ? В смисъл 3.0тди от 2010-2012 ли ? Е да, 3.2 е до 2008ма, ама и парите са тотално различни. А 3.0тди от 2005-2006 мисля ще е доста по-карано от 3.2 от същите години. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под 3К..а дори и 3К за ГИ на 3.2 фси е много добре, стига да я настроят и работи без да създава грижи. Вече такива цифри,като 1.2-1.5....т'ва ми звучи невероятно. Ще стане най-купувания мотор.

офф: Актуално инфо за 1.8Т: LPGTECH - 1200 лв. Ланди - 1250 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така казаха ония момчета... Аз си джиткам на бензин и ги питах от любопитство, в детайли не съм се интересувал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой ще напише ли отговор на тези върпоси които зададох или само ГИ ще спорите ? 

Разход - БЕНЗИН или ДИЗЕЛ или ГАЗ - Кое колко харчи ( ГОРЕ ДОЛУ - знам че всеки двигател харчи различно поради неговото състояние , но на вас колко ви харчи ) 
Консумативи ? 
Поддръжка ? 
 

Толкова много мнения а са все повтарящи ! Разбрах вече за ГИ от всички 15 коментара 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лошо вместо да се караш на хората, да попрочетеш първо дали пък случайно няма такива теми вече пускани преди твоята.

Форумът е пълен с информация за 4ф модела, разбирам, че всеки иска да му се даде сдъвкана информация за по-бързо, ама потърсете малко първо.

 

Отговорът на въпроса ти подозирам, че ще бъде - ако разход +/- 2 литра е от голямо значение за теб, може би не е лошо да се преориентираш. Видът на горивото е без значение.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка А6ца независимо от мотора горе/долу гълта около 6-8 хиляди годишно с горивото (за 15к), каско и т/н. Ако си готов да отделяш средно по 600-700-800 месечно и по всяко едно време готов за сериозен ремонт, взимай смело. По-добър здрав мотор на кола на 10 години плюс - няма, има само по-поддържан, тъйче това търсиш :) 

 

Много хора си купиха А6ци за около 8-10 и ги платиха още един път за първата година. Като разгледах мобиле-то ми стана лошо.. Супер много са поевтиняли, а поддръжката не се различава от на 2-3 годишна.

Редактирано от alexxk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 15х. е 3000лв горивото. Какви са тия ремонти всяка година за още толкова?

За 5г. по 2000лв ще направи всички големи ремонти, но не е задължително да се наложат всички.

 

Обаче сега като се замислям колко неща могат да се развалят и започвам да се чудя дали да споря, може и да си прав. 

Аз гледах да взема по-запазена и се надявам да не стигам до вериги докато е у мен.

То има и окачване, гуми и т.н., не е само мотора. 

Май така излиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че съм го писал и друг път, ти сам си отговори, ама ще вземе някой друг да се чуди.

 

каско, ГО, данък - 1500

вериги - 3000

накладки, дискове - 800

гуми - два комплекта среден клас - 1800

ремъци - 300

акумулатор - 300

свещи - 250

масло и филтри - 400

 

До тук сме със задължителната сметка при покупката на автомобил с ценови клас около 10 за първата година и това при кола в много добро състояние без да има разни проблеми. Веригите може и да си ги спети човек, ама за нов внос за 10 не знам дали има такъв вариант. Към сметката  може да се добави

 

Окачване - 1000

Кутия - 3000

Турбо - 800

Дюзи - 1,2 за 400-500

ДПФ, Егр - софтуерно премахване за около 200?!

Абс модул, кормилна колона и още десетки моторчета и какво ли още не. Дребни неща за по 100-200.

 

Извод: Не си купувайте такава кола без история за малко пари, защото може да глътне адски много пари, ама наистина адски много. Не случайно има толкова за продан, хората виждат, че не е Голф, нищо, че цената му е такава. @OvivO кажи колко даде за твоята и по колко вървяха масово, за да имат представа хората, ако искат да си карат колата с чат-пат нещо дребно от време на време.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то гаранция няма никога, но все пак "спестяването" става при покупката, като дадеш повече пари и си вземеш читава и гледана кола. Тези от 8/10 к не мога да си представя какви напудрени гробове са. 

Сумите, които си ги изброил, са си така, като смениш за една година два пъти маслото и филтрите - ето ти ги 800лв. А това и данък, ГО, каско са ти задължителни, ето ти ги още едни 1800лв. Така че за 20к пробег си отиваш на 6000 като минимум с горивото.

 

@alexxk: ти виж в общата тема с какъв разход за гориво излизат хората, явно с времето започват са горят наполовина колите :)

 

Някой друг беше казал за А8 - и на 20 години да е, и по 3000 лв да станат, пак ще е с дебела поддръжка.

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...