Jump to content

Ауди А6 Ц6 3.0 ТДИ или А6 Ц6 3.2 fsi


Recommended Posts

Защо има 400 лв. масло и филтри това 3.0ТДИ ? Не са ли много...де да знам :nixweiss:

ЗИЛ-а с'бира 9 л. маслО.....аре туби 2х5 л. х  15-16 лв. и 50 лв. маслен и въздушен. Ми 200 лв. са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И 300 за ремъци :magic:

П.п. проверих ако се сменят всички паразитни обтяжни ролки с ремък за помпата са около 300 :flehan:

Редактирано от den4cho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30 minutes ago, kurty said:

Защо има 400 лв. масло и филтри това 3.0ТДИ ? Не са ли много...де да знам :nixweiss:

ЗИЛ-а с'бира 9 л. маслО.....аре туби 2х5 л. х  15-16 лв. и 50 лв. маслен и въздушен. Ми 200 лв. са.

зависи какво масло сложиш, може само маслото да е 200 лв, може и повече да е.

Маслен, въздушен, два на купето...евентуално горивен през някоя смяна. И пак зависи какви филтри вземеш.

16 minutes ago, den4cho said:

И 300 за ремъци :magic:

П.п. проверих ако се сменят всички паразитни обтяжни ролки с ремък за помпата са около 300 :flehan:

имаш пистов ремък с ролки и обтегач, имаш и ангренажен за горивната помпа мисля и една ролка. Ако ги правиш тези неща - термостат е добре, водна помпа, може и демпферна да е тръгнала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/3/2019 at 2:55 PM, P_PETKOV said:

Oсобенно ако колата е с автомат е още по-плавно не да ръчкаш скорости като гламав.

Да ти кажа като ме мързи... бода 3та и покрива от 40 до 140. Няма филм.

On 1/8/2019 at 8:48 PM, alexxk said:

Мисля че съм го писал и друг път, ти сам си отговори, ама ще вземе някой друг да се чуди.

 

каско, ГО, данък - 1500

вериги - 3000

накладки, дискове - 800

гуми - два комплекта среден клас - 1800

ремъци - 300

акумулатор - 300

свещи - 250

масло и филтри - 400

При 3.2. е сходно.  Ама тва е ако купиш тотален гроб без гуми и никви спирачки. Обаче с окачването малко пресоли манджата сякаш... Мойто не е мръднало, не е б5 тва. Вярно, внимателно карам, ама все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих към сметката и масло скорости, раздатка и дифове. Тва вече е лукс, ама за който иска още 1-1.5 според това какво масло се сложи и колко точно се смени (за скоростите).

 

Аз за 1 година и 15 хиляди километра дадох около 2 за следното: една смяна на масла и филтри, масла диф, раздатка, спирачна течност, ремонт на хидравличен маркуч, задни накладки, гарнитури капак клапани, казанче антифриз, свещи, амортисьор преден капак. Колата като я взех беше с пълна история и цената й беше от горните. Не съм имал оплакване освен тракането за 1 сек на вериги, което уж било нормално за 4.2 според всички, че даже и бюлетени от Ауди, веригите бяха сменяни, ама файда. 

 

На перфектна кола в движение за година хвърлих около 4 хиляди (без гориво, там не ми се смята).

 

ПП. Всички части са ми на дилърски цени, ако не бяха, сметката щеше да отиде към 2.5-2.7.

Редактирано от alexxk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...