Jump to content

Странен проблем светва тракшън, ръчна и АБС


liderass

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Търся съвет от препатили. Когато запаля колата всичко си е наред, но пусна ли фаровете светкат лампите на тракшъна, Абс и ръчната. Ако включа предварително фаровете проблем няма. Моля дайте съвет. 

Благодаря! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправи си всички окислени букси/контакти по фаровете, ако има ксенон, буксите към баластите (особено ако са китайски евтинии) са 100% осрани. Проверява се също и лоста, контакти, пъпки, нагар.

Съветвам от позицията на оправил идентичния проблем на мойта кошница.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах баластите на ксенона (афтърмаркет) смущават абс-а на включване и светват тези грешки. Проблема се решавал с някакво реле, но не ми стана ясно как се монтира и каква му е ролята. Някой знае ли конкретно какво се слага допълнително и какво променят тези релета по ел. инсталацията по колата?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупости си разбрал, проблеми правят само най-евтинките възможни китайчета, които в съчетание с компрометирано окабеляване, си дава тоя резултат. При монтаж на автърмаркет ксенон, задължително се прави профилактика на всяка една клема и букса от/до/във фаровете!

И не се купуват възможно най-тънкажните баластченца.

Че и релета чак.......:steinigung:

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е логиката кофти окабеляване да трипва АБС сензора само на ксенон, но не и на халогенната крушка, която беше преди това не знам...Ксенона не е от най-евтините, комплекта за 105лв. от ксенон.бг е и съдейки по изписаното в интернет разковничето е в напрежението, което баласта прави при запалване..Както и да е, ще го свалям явно, мислех, че се знае конкретната причина, но явно изисква по-сериозна профилактика и занимавки, за които време няма.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, tsvyatkoff написа:

.....напрежението, което баласта прави при запалване..

Каква по-конкретна от тая причина.

Не говорим за кабели, а за букси и клеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На времето реших да пробвам как ще светят с китайски боклучав ксенон. Наистина смущаваха ABS модула, за това просто замасих баласта от шофьорската страна с един кабел към корпуса на колата. Около месец ги карах и за това време нито веднъж не ми даде някаква грешка.

Иначе по принцип и аз съм се насочил към този комплект от ксенон.бг.

"АС" модела уж навсякъде пишат, че не дава никакви смущения...но не съм пробвал още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не четем. 

Описания проблем НЕ се причинява от класа ксенон, а само и единствено от лоши/компрометирани букси/клеми. 

Не случайно пиша в темата, имах абсолютно същия проблем, реших го с почистване на силно окислената букса на единия от баластите, беше влязла вода.

Но какъв е механизма за тоя "ефект", идея си нямам, електриките са ми меко казано неясни.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...