Jump to content

Audi A4 2006-2007 2.0 tdi quattrro - 170 к.с.


Recommended Posts

Здравейте, колеги! Предстои ми покупка на следния автомобил. Прочетох доста мнения относно почти всички двигатели и сметнах за добре, че ще мога да се грижа най-добре за този мотор. Искам да изразите мнение, особено колегите, които го имат (доволни и недоволни). Разбрах, че е най-добре да гледам този, който е с 8 клапана и да не е със Сименс дюзи. От какво друго да се пазя? Благодаря Ви предварително!

 

Става дума за тази обява: https://m.mobile.bg/details/11543569440237584

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм смятал, че на колите след средата на 2006г. се монтира само цветен FIS дисплей. Имам и съмнения, че колата е с оригинален ксенон. Нещо е творено и по централната конзола. Има голямо разстояние между пепелника и долната и част. Най вероятно е била с 1 DIN .. 

Този двигател и двойното са добра комбинация и върви приятно. Липсата на хром пакет е донякъде плюс.  18" джанти са излишни.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо за разхода и обслужването? Колата ще се кара предмно градско - София и ми е чудно какво ще ми изписва на таблото. Също искам да попитам вярно ли е, че след 2006 повечето проблеми са изчистени на този мотор в сравнение с първите, които чупят глави и дюзи като побеснели, вкарват изгорели газове в казана и т.н. 

Ужасно ми е важно, хора! Гледам, чета от две седмици и не знам какво да правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен конкретната кола не ми харесва, ама това си е лично мнение. Това, което е творено по централната конзола хич не се вписва.

Ако на теб ти харесва, най-добре я закарай при някого, който ги разбира. Има много подводни камъни, които могат да доведат до неприятни неща.

Обслужване - 1к средно, може би и малко повече. Разход - софийско, 140 коня, на предно харчеше по-скоро към 9, с нормално каране и в не много интензивен трафик. Можеш да направиш и сам сметка това колко ще харчи.

Не съм убеден, но дюзите при 170 коня са само проблемни май, ако естествено не са сменени по някоя акция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там все интересни коли излизат.И внимавай със сименсовите дюзи,дали са сменяни,или не.Също и маслената помпа.

Иначе 2.0TDI 125 kw. има тяга.Предлага се само със 6 степенна ръчна кутия,предно или двойно задвижване.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Не е на тия километри

2.Не е 2007 година

3.Спестили са от 2ДИН и са приспособявали за да влезе това нави дето е.

4.Мисля,че се води ПРо линия или Спорт пакет както е в БГ казват.

5.Липсата на хром пакет не е болка за умиране.

6.Диагностика на дюзи,турбо,демпфер и съединител - задължителна.

7.Разхода няма да е под 8-9 градско в София.

 

Приятел преди година и половина взе същото изпълнение,седан и без quattro ... за около 7000 лева ... към днешна дата му е 12.000 - познай защо,отделно,показваше същите километри а беше на 350.000+

 

Успех и дано е читава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че при варианта със 170 к.с. няма вариант с осем клапана....?!

Лично аз мисля, че не изглежда толкова зле.....вярно, че и е сменяна мултимедията, ама и това е въпрос на вкус и нужди. 

С риск да не съм точен, мсиля че цветния дисплей си е опция до самия край на производството през 2008г.

Редактирано от Fireblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, LEWLY написа:

Ужасно ми е важно, хора! Гледам, чета от две седмици и не знам какво да правя.

 

Коли много пари да имаш. B)

Архаична помпа дюза, която вече никой не ремонтира едва ли е удачна покупка през 2019г. Старичко е вече В7 и си личи във всичко. И доста тясно поне за мен.

Ако не ти е важно quattro задвижването има по добри предложения от други марки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, МММ1 написа:

 

Коли много пари да имаш. B)

Архаична помпа дюза, която вече никой не ремонтира едва ли е удачна покупка през 2019г. Старичко е вече В7 и си личи във всичко. И доста тясно поне за мен.

Ако не ти е важно quattro задвижването има по добри предложения от други марки.

Нямам пари за Б9, и ако това ти е тясно.. Не знам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Архаично ли? Че технологията е старичка, няма спор....ама не говорим за Запорожец. Средната възраст на автомобил в България е 20 год, посочения тук е на 12...... ?!

Няма такова нещо "никой вече не ги ремонтира"! И аз карам помпа-дюза.... ей така съвсем случайно намирам кой да го поправя.....

В някаква степен е вярно, че колата е тесничка......най-вече на задния ред седалки. 

 

Редактирано от Fireblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мани ве тука за батките - всичко под В9-ка е морално остаряло и не става ... незнам защо казват за Българина,че е беден при това положение ... :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, LEWLY написа:

Нямам пари за Б9, и ако това ти е тясно.. Не знам

И Б8 става...B) Никога не купувай автомобил преди да си карал такъв. Тогава ще разбереш.

 

Just now, Fireblood написа:

Средната възраст на автомобил в България е 20 год, ...

Това на база София ли е? Не съм останал с такова впечатление ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, МММ1 написа:

И Б8 става...B) Никога не купувай автомобил преди да си карал такъв. Тогава ще разбереш.

 

Това на база София ли е? Не съм останал с такова впечатление ...

София=България така ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, МММ1 написа:

И Б8 става...B) Никога не купувай автомобил преди да си карал такъв. Тогава ще разбереш.

 

Това на база София ли е? Не съм останал с такова впечатление ...

Затова съм направил темата, точно заради това, че нямам колата и искам да разбера колкото се може повече за нея, накрая да не гледам умно, да бъдете така добри и да ми обясните какви са предимствата и недостатъците й. Искам да я имам, макар за някои баровци да е стара, за мен не е и много ми харесва даже. Много се отплеснахме от темата... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от София, заповядай през Уикенда да те "черпя" едно кръгче......да видиш как е архаичната помпа-дюза и т.н.....само куатрото не мога да ти осигуря:hilezh:. Но колкото да добиеш представа за комфорт, пространство.......и т.н.....става:)

Редактирано от Fireblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За един нова кола е 2002,за друг 2007,за трети след 2015 но истината е че според финансовите си възможности си купуваме колите,да София предлага повече от другите градове и затова карат по нови коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отделеното време да споделят прюсовете и минусите на колата, трябва да продължа да си чета. Успех с разясняването на финансовото положение в София и извън нея. Лек ден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате и ти си като питащия в долната тема. Всеки иска да пусне тема и някой да му смели всичко, за което пита, в 3 изречения и да си тръгне доволен.

Както и сам си казал - прочети малко, отдели 2-3 часа, ще ти се изяснят нещата.

Колата в тази модификация и за тия пари, за мен е бомба със закъснител. Никой не може да ти каже по снимки става или не. Караш на майстор и ако ти каже, че е добра - взимаш, ако не - продължаваш да търсиш. В София, ако я караш в сериозния трафик, мнението ми е, че ще харчи около 10.

Ако не те притеснява възможността да трябва да смениш скъпите неща по нея - съединител, маховик, дюзи, турбо, взимай и давай газ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че не си прави колега, обаче всяка една кола втора ръка на 12 години е бомба със закъснител....всяка!   Голямо плашене с тия бомби. Ама нали повечето караме кошове между 7-8 и 20 годишни.....да не сме тръгнали да се бесим по дърветата? Всеки вади пари и си поддържа колата...... имам чувството, че има хора които се надяват 10 години нищо да не пипат.  

А автора на темата да не го приема личнo и да не се сърди.......тук отношението най-често е такова........я ще те изкарат идиот, я слаб шофьор.....я просяк!

Повтарям се..... ако искаш лични впечатления от подобна/не съвсем същата/ кола.....пиши ми на лично...... с каквото мога ще те ориентирам.....като поддръжка, цени....слаби места....... ще ти дам да врътнеш някой друг километър ако не си карал подобна кола да я усетиш....... Далеч не съм най-разбиращия във форума......но вече имам втора подобна и съм натрупал не малко опит и като каране и като сервизи и т.н....

Редактирано от Fireblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че всяка втора е такава :) обаче когато си предвидил средства за потенциални неща, едва ли това би те уплашило. А когато питаш дали ще харчи 8 или 10 ... нали :)

Едва ли за някого е тайна, че б7-ца читава вече е трудно да се намери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, Fireblood said:

обаче всяка една кола втора ръка на 12 години е бомба със закъснител....всяка!   

А колите на по 3-4 години, тъкмо излезли от гаранция, не са ....даже са по-опасни, поради липсата на информация и статистика....и на двигатели и части...

 

Никой не ремонтира вече архаичната помпа-дюза ми звучи като някакъв виц.

PD двигатели вероятно са се продавали до преди 4-5 години нови в БГ.

Пукали глави - ами една нова афтърмаркет глава е около 1000лв.

Като е слагано лонглайф масло износва разпределителен(и) валове....за по 200-400лв.

Понеже са много проблемни масово са на по 300-400к км и се продават на по 150.

Всъщност какво по-здраво има (не само сред ВАГ) от 1.9ПД ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, robobug написа:

Никой не ремонтира вече архаичната помпа-дюза ми звучи като някакъв виц.

Явно скоро не си слушал вицове.

Дай адрес на сервиз в който диагностицират и ремонтират самия елемент помпа дюза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се правете на интересни. На всички ни колите вървят, значи са отремонтирани.Много се кефя като искате на черното да кажете бяло. Щом мултитроника има кой да поправя няма опасения от рода на "вече никой не ги ремонтира" . И преди 10 години да беше питал за адреС, пак нямаше да ти дадат.:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...