Jump to content

A4 B8 Allroad Facelift


Recommended Posts

Здравейте,

 

Решил съм да сменям колата. Спрял съм се на A4 B8 Facelift като дали ще е Allroad или не не е от особено голямо значение. Харесал съм си комбинацията 2.0 тди 177, S-tronic, Quattro. Какви са слабите места на тези коли ? Какво да гледам?

 

По принцип твърдо съм решил да си я внеса от Германия, но взех че си харесах конкретна обява -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11544379920130037&slink=9dcykn

 

Някой ако е ходил да я гледа и може да каже нещо конкретно за нея. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Ако е поддържана добре колата не би трябвало да има слаби места в тази комбинация.

Някой, който разбира да тества S tronic-a хубаво + пълна диагностика в сервиз и тест драйв.

Иначе няма въздушно окачване, мотора е здрав като цяло и е екстра с S tronic + Quattro.

Конкретната кола има прилично много екстри и на мен лично Allroad-a ми харесва много повече от стандартната A4-ка, особено бял е в пъти по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да ти кажа че мои познати върнаха преди 2-3 месеца подобен Allroad, бял, но ръчка, беше служебен и за по-малко от 4 години бяха навъртяли около 230 хил. км.  Отвътре само се беше изтъркал лоста на скоростите.  Провери си километрите за да няма изненади, тези коли държат на каране без да им личи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чух се с човека и каза, че има пълна сервизна история, но все пак имам човек в Порше които ми казва историята на колите. Една варненска се оказа на 260к, а в обявата е 170к иначе човека с такава увереност ми даде рамата. Иначе бял allroad определено е много красив. 

 

А кутията държи ли на засилване евентуално ако след време ми умалее в Маднес да я засилят ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Държи без проблем, дори да я засилиш със Stage1-2 пак ще е по-малко коне и нютони(тук малко на изуст, но не е толкова важно) от сток 3.0 TDI със същата кутия, а 3-ките и тях ги засилват без драми.

Това всичко ако кутията е била поддържана както трябва разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мога да се похваля вече. Взех колата. Проверих я и е на реални км. Обслужена е включително и маслото на кутията което е супер. Невероятна е. Въпросът ми е има ли S tronic с перки на волана ? Щото се оказа че е с перки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! 


От любопитство да питам с какъв размер гуми е колата, че ми се струват много по-ниски от колкото трябва за allroad...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Denisx написа:

Ами мога да се похваля вече. Взех колата. Проверих я и е на реални км. Обслужена е включително и маслото на кутията което е супер. Невероятна е. Въпросът ми е има ли S tronic с перки на волана ? Щото се оказа че е с перки.

Браво!!!

Рядко завършват такива теми с покупка, но има положителна тенденция.

КОгато желанието и възможностите се срещнат:flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Както се казва - любов от пръв поглед и нямаше какво да му мисля повече.

 

Гумите да, не са стандарните (поне откъм размер на джантата). 19ките ще си ги оставя за лятото, за другата зима ще си търся 17ки.

IMG_20190111_170930.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Denisx написа:

Ами мога да се похваля вече. Взех колата. Проверих я и е на реални км. Обслужена е включително и маслото на кутията което е супер. Невероятна е. Въпросът ми е има ли S tronic с перки на волана ? Щото се оказа че е с перки.

Честито, хубава е колата, виждаше се :).

Перките на волана се слагат на S tronic, както и на tiptronic & multitronic.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, много и безаварийни километри с новата придобивка.Перата на волана е екстра , която се поръчва от първия собственик.Има коли които са със пера,и коли които са без пера,но са със S tronic кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Частно лице е да, колата е била на майка му която си живее в Италия и там явно е с някой баровец, защото е купувана чисто нова за нея и сега й е купил чисто нова B9-ка. Това е и причината да му я подари. Дали е така или не не знам. Последно в официален сервиз е била началото на 2016 на 93 хиляди. Той каза че я кара от година и половина тъй че тези 160к да кажем че се връзват.

 

След това разбира се пак е обслужвана ,но не в официален. Даде ми няколко фактури какво и що е сменяно.

Редактирано от Denisx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • VBI locked this topic
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...