Jump to content

Покупка на Ауди А6


Recommended Posts

8 hours ago, Ангеловв said:

Тези аудита от тази генерация са неоправдано скъпи и за купуване и за поддръжка.

 

8 hours ago, Ангеловв said:

а заплатата трябва да ти е 10 хиляди лева на месец и да пиеш нектар с боговете, за да поддържаш Ауди.

не си противоречиш иначе, а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.01.2019 г. at 22:20, slavi84 написа:

Няколко конкретни въпросчета, за които ще съм благодарен, че с тия поддръжки и суми нещо се разбуниха малко духовете:

1. Има някакви двигатели доколкото четох AUK и BDW мисля, каква е разликата и наистина ли AUK става само за газифициране;

2. Ако ходя на оглед за какво основно да гледам(ако ще и често срещани проблеми в купето), така че да няма неприятни изненади и по-скоро къде мога да я закарам на оглед, ако някой може да препоръча.

 

2.4 177кс  BDW  е твоя мотор,почти две години я карах с този мотор на газ  и определено съм доволен.Има си болежки като всяка кола на тази възраст но не е нищо фрапантно :).Продадох я защото търсех същата но комби....за съжаление не успях да намеря нещо читаво...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, VBI написа:

Моята 4Ф-ка е с 3.0 бензинов мотор, quattro, атомат, с обикновено ГИ и мога да кажа, че поддръжката изобщо не е скъпа.

Благодаря за мнението..това е поне малко окуражаващо на фона на повечето коментари...реших, че или тия аудита яко се чупят или тия, които ги карат са мазохисти да плащат някакви безбожни пари за ремонти за 15 годишна кола. Лошото, че 3.0 нещо нито една обява не съм видял, да не говорим, че като цяло бензиновите обяви не са кой знае колко. Имам опция за Германия, тъй като та съм учил, но и там ако е от някоя автокъща не знам колко смисъл има.

 

Преди 12 часа, Ангеловв написа:

 Ще ме нападнат фенбойчетата, но въпреки това, взимай W211. Тези аудита от тази генерация са неоправдано скъпи и за купуване и за поддръжка. Дизелите са ташак, бензиновите са шитни като изключим 4.2, но там данъка е майка си и баща си. Отвътре преди фейса не са нищо особено, отвън ако не са някакъв интересен пакет също или ако не са фейс, но тогава стават безбожно скъпи. Същевременно, нямам познат, който да се е оплакал от W211.(Познавам трима, два с 3.2цди и един с 3.5 бензин). Мега здрава и надежна кола, комфортна, страхотна возия. Взимаш една 320ка и ще се отвозиш. Ако пък все пак толкова много искаш такова Ауди, скачай на 2.4 лепваш една газ и си го търкаляй. За по-голямата част от форума, ако е под 200 коня и не е куатро е гроб, а заплатата трябва да ти е 10 хиляди лева на месец и да пиеш нектар с боговете, за да поддържаш Ауди. :) 

Ами W211 ми е вариант принципно все още но да видим. Първо ще се разтърся може би за някое добро 2.4, пък ако няма няма.

 

Някой с мнение за нещо от сорта?:

https://www.cars.bg/offer/c2888211

 

https://www.cars.bg/offer/c2692798

 

Just now, sunshai написа:

2.4 177кс  BDW  е твоя мотор,почти две години я карах с този мотор на газ  и определено съм доволен.Има си болежки като всяка кола на тази възраст но не е нищо фрапантно :).Продадох я защото търсех същата но комби....за съжаление не успях да намеря нещо читаво...

Супер, ще го имам предвид..мерси :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, petrishki написа:

 

не си противоречиш иначе, а?

Ми не, може би ? Първо, твърдението ми за поддръжка на конкретния модел, няма нищо общо със сарказма ми за боговете. Той може да го поддържа това Ауди и със заплата 1000лв, ако е решил да го прави, негова работа си е какво прави с парите си, просто изразих мнение, че за тази генерация не си заслужава. Второто се отнася конкретно за някакви безбожни суми за поддръжка, които се втълпяват в 80% от времето и могат да откажат и Бил Гейтс да си вземе Ауди на 16 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета а 2,4 vs 3,2..има ли разлика в поддръжката извън по-скъпия данък, каско и разход на гориво? или реално всичко си е 1 към 1

 

Редактирано от slavi84
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Ангеловв С б6 1.8т да ми кажеш, че 3.2то е шитня... чуваме се. :D 

Гражданска и каско са ми около 1200-1300лв. Данъка (вече) е 300-350 според зависи общината. Преглед още 50. Масла и филтри са около 400лв (ако е без отстъпки и с читаво масло). Стават някъде 2К на година. И тия ще ги имаш при всеки един автомобил от тоя клас и тия години.

Има 2-3 неща които могат да излязат и ако ги направиш като хората, ги правиш веднъж. Веригите с оригинални части и труд бяха малко над 3К и това преди 2 години. Ел. ръчната с подмяна на кабелите, 1 моторче бяха може би 300-350лв. Излизали са за 3 години и някви други дреболии, ама нищо кой знае кво. Моята е ръчка и ремонтния комплект съединител беше към 300лв. Като го смених, без да е почнал да буксува, но при смяната на веригите, сваляхме кутия и се видя, че е към края на живота си (след 240к км). Можеше да кара още сигурно, ама исках да си знам, че е нов.

 

19 minutes ago, slavi84 said:

Момчета а 2,4 vs 3,2..има ли разлика в поддръжката извън по-скъпия данък, каско и разход на гориво? или реално всичко си е 1 към 1

 

Има да - 3.2то върви осезаемо повече, а не гори значително повече

Редактирано от Lo_Ridah
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв разход ти дава в Бургас колега? Между другото може да се разберем да се видим на по кафе да ми разясниш някои неща за този мотор. Аз също живея в Бургас. Имам много голямо желание да минавам на такъв мотор но с автомат. Да автомата ми е ясно. Ако даде фира около 2.5к за ремонт но по мотора идея нямам там как седят нещата. Не знам какъв е по-добрия вариант. Да я взема за 10к и да хвърля още 5к за да стане кола или да я платя,и да се надявам,че всичко и е Ок.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бургас е някъде 16/100. Много светофари наслага чичо кмет и не са синхронизирани като хората. На билковата оня с 90 секунди чакане ми е любим. Лично мнение: Ако има от кой да я вземеш стегната (ама да знаеш, че наистина е) и ги имаш парите по има смисъл сякаш.

Парите ще са същите, поне няма да се разправяш.

Вече ако няма как да си сигурен или не ти се вадят накуп - новия внос, заделяй 3к за вериги и като дойде момента, правиш :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Lo_Ridah Много мерси за мненията, поне са от човек, който кара такъв двигател и кола. Честно казано мисля да се насоча към 3.2 поне като ще плащам горе долу сходна поддръжка, да си направя и кефа. Но мисля да търся с ръчни и да не е 4х4. И двете не ме бъркат грам но поне по-малко грижи за евентуални скъпи ремонти. Само с газта много не ми стана ясно как седи работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ръчката си е забава, малко странно я гледат моята като я видят, ама си е по-весело :)

Иначе куатрото си е по-добре ако го имаш, а и не съм чул някой някога са го е счупил ;)

Редактирано от Lo_Ridah
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В смисъл, че ако вземеш зле поддържано може да си поиска едни пари да стане кола.

Ама то си е общовалидно за всичките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

49 minutes ago, slavi84 said:

Демек?

 

@Lo_Ridah ще скача на Камаро и ще си продава неговата. Всички дебели ремонти (вериги, съединител) са направени. Направо се разбирайте за оферта и я отнасяй. Колата много хубава и оборудвана както си трябва с 2 комплекта джанти и гуми. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шш продадохте ми колата ли ве :D

Камарото ше дойде след 20ина дена и ще си стане излишен шлепа, уикенда ще взема да му нарисувам една обява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахах не аз сериозно моята ще я продавам съвсем скоро и @DJANO издава вътрешна информация за причините :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 чак... да беше 3.0т с рево. Ама тогава нямаше да мисля за камаро :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...