Jump to content

Каква марка радиатор за парното А4В6 да си купя


ares 1967

Recommended Posts

Аз сменях есента за около 85лв с отстъпка, но не помня каква марка беше. След смяната парното е огън. Сменя се сравнително лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сменях моя в събота. По-малко от 2 часа работа и то защото не исках да рискувам да изтече антифриз в купето и да ми се потят прозорците цяла зима. За целта, свалих акумулатора, разкачих 2та маркуча от към мотора и през едната тръба надувах докато източа антифриза от радиаторчето.

След това се сваля кората под волана - 3 винта са. Сваля се едно черно пластмасово капаче до педала на газта -  с 2 винта. Развиваш 2те скоби на тръбите към радиаторчето и самото радиаторче се издърпва към педалите. Това е.

Има 2 гумени уплътнения за тръбите, които аз нямах в комплекта с новото радиаторче (вероятно защото е някаква евтина версия) и трябваше много да се внимава да не се повредят старите. Препоръчвам обаче да се сменят, за да не ти протече после в краката.

Има клипчета в тубата "Heating core change" като напишеш излизат няколко.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами честно казано след като го свалих го проверих и не беше чак много задръстен.

Имаше съвсем малки бокучета, но като духаш в единия отвор трябваше малко повече усилие от колкото на новия радиатор. Не очаквах, че смяната му ще ми реши проблема (за това и купих едно от най-евтините), но уви - реши го.

Смяната се наложи след като започна да спира парното при ниски обороти и да се появява само при високите.

Все още не изключвам и варианта за тръгнала водна помпа, но е сменяна преди 15-20к км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това е хубаво регулярно да се сменя антифриза и да не се наливат добавки в охладителната с-ма.

Поне си мисля,че ако това се спазва,не би трябвало да има проблеми... :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • VBI locked this topic
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...