Jump to content

Права тръба на а3 110+


DieselFan

Recommended Posts

Здравейте! Карам 110 коня с чип. Без катализатор е, на негов място е с ф55. Доволен съм, но иска да се чува звъка от турбото. Мисля че е от променливата геометрия. Решил съм да сложа тръба ф60 или ф63.5 да сложа вместо крайното гърне обаче дали ще пречи на турбото? Защото бяха ми казали че нещо трябвало да спира накрая примерно крайното гърне. Колата се кара абсолютно всеки ден по 80км извънградско, но се кара нормално и не се мъчи колата. Целта ми е да го имам тоз звук от турбото при потегляне. Пречи ли на турбото, колеги и каква тръба би била по добре?

Редактирано от DieselFan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще бръмчиш като стара Газка ще имаш чувство че караш 5.0 тди а дефакто не е така.

Ако я караш само градски и искаш да привличаш вниманието с вдигането на шум ще се получи супер но за дълъг път ще ти трябват плафони....

На турбото нищо няма да му стане...

Имам приятел който на Опел Астра направи същата работа която и ти си замислил и сега го чувам няколко преки преди да дойде пред нас но той я гази ЯКО :). Помисли добре после да не съжаляваш ;)

Успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
На 14.01.2019 г. at 9:09, DieselFan написа:

Здравейте! Карам 110 коня с чип. Без катализатор е, на негов място е с ф55. Доволен съм, но иска да се чува звъка от турбото. Мисля че е от променливата геометрия. Решил съм да сложа тръба ф60 или ф63.5 да сложа вместо крайното гърне обаче дали ще пречи на турбото? Защото бяха ми казали че нещо трябвало да спира накрая примерно крайното гърне. Колата се кара абсолютно всеки ден по 80км извънградско, но се кара нормално и не се мъчи колата. Целта ми е да го имам тоз звук от турбото при потегляне. Пречи ли на турбото, колеги и каква тръба би била по добре?

Колега, дали си направил нещо и дали си получил желания резултат. Моля да споделиш. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ли искаш да стане ? 

 

 

В движение при смяна на предавки е още по-обострен звука. Модификации никакви няма, всичко е оригинално. Не мога да разбера как се получава. Сравнявал съм, със същите коли, при тях не е така :nixweiss: Мен лично ме дразни. Стига ми осмака, дето по цял ден боботи под мен, че и малката кочина да ми надува празната тиква. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има решение: тройник, клапа, успоредна права тръба дублираща ауспуха(той си остава) и боботи когато ти е кеф. Обаче, ивенстиционите финансови условия и сложноста на изработката силно ще натоварят психиката на заемащия се с безмислената реализация.

 

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...