Jump to content

Губи мощност сутрин при студен двигател


vladi5ev

Recommended Posts

Здравейте,

 

Колата е А4 B7 Комби TDI 2.0 R4 170к.с., двигател  BRD - помпа дюза.

Сутрин когато тръгвам за работа няма мощност за около 2-5мин. и се оправя, а след като се оправи пуши повече.

Знам че има грешка във втори цилиндър - дюзата работела извън диапазона, надхвърлен лимит на клапана, така излизала грешката.

Възможно ли е от това да идва проблема?

И също така възможно ли проблема да се окаже че не е в дюзата, и при смяна да няма разлика и да си дава същата грешка?

Не ми се иска да дам 1000лв. за дюза и да се окаже напразно.

Знам че има и рециклирани, но майсторите ме съветват да не  взимам такава, въпреки че в Германия се продават и с гаранция.

 

Моля за съвети от по-компетентни от мен!

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо можеш да смениш мястото на дюзата с някоя друга , за да видиш дали ще се премести стойноста със себе си . Нова дюза недей да си купуваш . Вземи си 2ра ръка .

Има шанс дюзите ти да не са подменени при сервизната акция на ауди през 2011г. И да са от дефектните Сименс. Ако отваряш ги виж каква марка са . Ако са континентал , значи си минал акцията .

Редактирано от Svetliu90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗДР колега, подменени са при сервизната акция преди около 4-5г. не помня кога беше, 

те са 03G130073TX.  Какво ще кажеш за рециклирани? Знам че ги продават в Германия с гаранция.

И няма ли да е по-изгодно да я свалят и тествам отколкото да им сменят местата..... отваряне, затваряне...….

Знам че ги тестват в някакъв 

 
София_Дизел_Център
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на местата на дюзите се прави с цел да видиш дали проблема е в самата дюза или в цилиндъра .

Ако дюзата премести стойноста си когато я смениш , значи е от нея . Ако ли не има слаб цилиндър . 

Аз лично бих си купил рециклирана дюза . Макар и да не е ок , ще купя 2ра и пак ще ми излезе по-евтино от нова   . 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо . Мери се компресията и вече се мисли по въпроса .

Но това е малко вероятно , така че не се вкарвай във излишни филми . Размени дюзите за сега и разгледай кабелния сноп към тях , може да има нещо хлабаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти! Ще послушам твоя съвет. Само ми кажи като сменя гарнитурата при всяко отваряне ли да я подменям, в смисъл като им сменям местата и ако няма ефект нали пак ще се отваря?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, tonko2.0T написа:

Цитиране на предходно мнение!

 

Аз си мисля ,че само Континетал слагат , но не съм сигурен.

Според мен може да се смени гарнитурата веднъж , и да се стяга както е по каталожни данни , защото капака е пластмасов и се изметва я от температурата я от твърде много стягане  ...

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tonko2.0T    това е от сервиза за акцията, кода им е 03G 130 073TX, доколкото знам са Континентал

Извършена е в северна Италия, тогава подмениха само 3 понеже 1 беше подменена във VW понеже беше здала багажа по-рано, но не безплатно. Дата е 13.08.2016 на 171 000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Континентал и Сименс ВДО са една фирма.Но дюзите според мен са различни.При сименсовите,ако едната откаже,няма палене.При тези на Бош и Континентал,пак набива грешка,но колата може да се движи бавно.

Дюзи на Континентал в България никъде не се рециклират(ремонтират).Има решение,но в Турция.И за да не се сменят и други неща,повечето хора търсят втора ръка.Новите са цифра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да 1100-1200 са новите. Първият път когато се обади дюза колата изгасна и не запали, затова я смениха във VW, и беше скъпичко. Когато се обади втора дюза пак така и тогава ги подмениха безплатно другите 3 в AUDI. Знам че ги има рециклирани в Германия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...