Jump to content

не сработва перката на радиатора


калашников

Recommended Posts

момчета още не я познавам имам я от скоро 2.0 абт е мотора 90то коня  антифриза ври и кипи бълва от казанчето маркучите ше се пръснат  перка се на включва   помагайте от къде да търся проблем / според мен някои от ония двата датчика сивия и синия  някой от тях може би не дава инфо на ебу-то и не включва перката 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, iovkom написа:

Цитиране на предходно мнение!

тъъййй лИ   виж научих нещо ново благодаря колега да ти се връща помощта  а иначе ония двата сивия и синия нямат нищо общо с перката така ли

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Синият е за температурата на антифриза и е свързан с компютъра, а сивият е само за стрелката за температурата на таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, iovkom написа:

Цитиране на предходно мнение!

добре ясно  а този който включва перката на радиатора бил май на самия радиатор  щото ми прави проблем че загрява на 90 и подминава а перка се не включва ??? защо не знам

 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,на радиатора е.Извади му буксата и я дай на късо.Включи на контакт и вентилатора трябва да заработи.Ако тръгне вентилатора сменяш датчика,ано не търсиш причината на друго място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, svetliopp написа:

Нещо си правил по охладителната система.

Има въздух.

 

тя и преди е имала въздух и парно е нямала и изпарителя е замръзвал  обаче след дълга играчка  съм успявал да я обезвъздуша и перка е тръгвала  ся и тва не става 

 

Преди 4 часа, nickgaidarov написа:

За всеки случай провери и дали термостата не е "заспал" в затворено положение.

то как да го провериш това  освен със смяна с нов  обаче маркучи входни изходни на големия радиатор са горещи всички и тоя дето отива в казанчето 

Преди 4 часа, veselin velchev написа:

Да,на радиатора е.Извади му буксата и я дай на късо.Включи на контакт и вентилатора трябва да заработи.Ако тръгне вентилатора сменяш датчика,ано не търсиш причината на друго място.

начи колегаа за ся си златен :D ти много помогна   е ся го направих това наврях в буксата една пинсета :D:D  и перката тръгна   ся въпроса е дали датчика е виновен или до него не стига вряла вода  обаче входящи изходящи маркучи на големия радиатор са горещи и радиатора и той е горещ което означава че уж го лизва горещата вода  утре ше сваря вода в едно канче и ше го топна вътре  ако не  даде верига на уреда начи е от него   ако даде лошо   а кажи как да те черпя една бира  че ми помогна 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, iovkom написа:

Синият е за температурата на антифриза и е свързан с компютъра, а сивият е само за стрелката за температурата на таблото.

и като синия е за температура и е свързан към компа   за кво е //  смисълл и кво като е свързан към компютъра   нали има 1 на сами радиатора дето си включва перката  .  и кат дава синия на компа  той кво ше напрай ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЪЪаа  а стига бе   че тя не се ли прави по данни от ламбда сонда 

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днеска си направих опит свалих датчика от радиатора и до сложих в една паничка метална и залях до гайката с вряла вода  и с мултицета в режим на верига и не даде нищо  ни верига ни нищо  аз си обяснявам че има подаден постоянен минус на перката и +на тоя кабел дето влиза в датчика и той спира и пуска веригата ,,   купих и нов днеска сложих ги в паничката на котлона да поврат малко  и са оказа че и стария работи  смисъл бая време седяха във водата ама включиха и двата .. което означава че проблема не е в датчика  и си иба майката ся 

Редактирано от калашников
грешна информация
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да включи датчика, трябва да го сложиш в канчето и да го вариш с бързоварче за кафе, или да го вариш на котлона и да мериш с термометър. Така както го заливаш няма да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както писа Коко се слага и термометър,за да видиш при каква температура затваря веригата датчика.Възможно е да е станал "ленив" и на включва доста късно.

 

п.с.Няма нужда от бира.Работя в "Шуменско пиво". :bia: Гледам да помогна с каквото мога. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17.01.2019 г. at 19:01, nickgaidarov написа:

За всеки случай провери и дали термостата не е "заспал" в затворено положение.

как ше го провериш ??

освен с нов

Преди 4 часа, veselin velchev написа:

Както писа Коко се слага и термометър,за да видиш при каква температура затваря веригата датчика.Възможно е да е станал "ленив" и на включва доста късно.

 

п.с.Няма нужда от бира.Работя в "Шуменско пиво". :bia: Гледам да помогна с каквото мога. 

благодарско  и аз гледам с квото мога на който мога     

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при квато и да е той все не включва  начи водата завира в канчето на котлончето и кълкочи и го слагам и той след половин минута / по спомен / включваше  и това говорим че е чак в радиатора че от другата стана начи излиза от главата тая вода вряла минава през голямата тръба минава почти целия радиатор като през това време си изстива макар и малко  и чак тогава го лизга   и за да стигне вряща вода до датчика че да са сети да включи   ти предстаяш ли си па в блока и главата ква ше е   не вряща мии  не знам   абе  утре като стана ше сложа новия    и ше видим кво ше стане 

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, калашников said:

как ше го провериш ??

освен с нов

Не бих казал. В този форум като че ли това е обяснено най-простичко (което според мен е идеалния вариант) в тази тема, при това не само на български, но и на руски. Прочети най-вече втория пост на колегата Fory, но и другите коментари не са за изпускане, особено ако човек се абстрахира от правописните грешки:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ем хубаво колега ама аз не съм и тди  пък  и тука идеята е някой който ги е имал същите проблеми да сподели опита си с цел да не се блъскам  кое кво е и от къде е и по тоя начин да помогне  ;)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...