Jump to content

Точен ли е разхода който излиза на DIS


CVT

Recommended Posts

Преди 2 дни си активирах DIS-а и сега ми показва моментен и среден разход. Интересува ме до колко са точни тези стойности и искат ли калибрация чрез засичане на колонка, защото видях че могат да се увеличават и намалят през VAG-COM. Главно ме интересува средния, моментния не е важен.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен отговаря. Но в процеса на каране ще си я засечеш.

В Английско с техните горива над 8 по борд не съм качвал, толкова си и гореше. Тук са други нещата, но пак отговаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, CVT написа:

видях че могат да се увеличават и намалят през VAG-COM

Извинявай за отклонението, но има ли някъде тема как точно става тази настройка...че нещо не откривам?

Редактирано от Дидо Йорданов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, отиваш на 17-Инструменти и натискаш Адаптация. От менюто отгоре избираш "Consumption Correction". Можеш да го намалиш до 85% или да го увеличавиш до 115% през 5%:

 

razhod.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При предишния ни автомобил B6 1.9 AVF ,multitronic, avant 2004 г. средният разход през цялото време беше точен на 99процента. Сега след три годишни  засечки по литри заредено гориво и среден разход по борд комп. мога да кажа, че компа сваля с близо 10 процента от реалното. Знаеш мисля каква ни е колата. 

Редактирано от Fireblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен точно това ми се стори. Дава ми малко над 9 градско из София, а аз си я знам че харчи над 10. Ще я засеча на колонка да видя точно колко е разликата и ще го коригирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от чисто любопитство и любов към статистиката си записвам в един тефтер литрите от всяко зареждане. На всеки 31 дек. Занулявам километража, данните от борда и т.н. Пресмятам заредените литри и Пресмятам . Та.....десет процента разлика си дава.   От многобройни засичания пълно-пълно ми прави впечатление, че извънградско почти няма разлика. Тоест....градско разликата по борд компютър и реално изразходваното гориво е над десет процента.

Редактирано от Fireblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз затова се интересувам главно от средния разход, не моментния. Средния разход се отчита правилно при престой, ако има изминато някакво разстояние от последното нулиране. Ако няма става делене на нула и каквато и стойност да покаже ще е погрешна.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчислението става по следния начин - като се знае налягането на горивото, пропусната способност на дюзите (колко време е отворена съответната дюза) и се броят отварянията им. Всички тези параметри влияят, заедно с отклоненията в тях, така, че точността не може да е голяма, особено в преходните режими например при ускорение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Моментния разход - да. Но средния би трябвало да се изчислява като се раздели изгореното гориво на изминатите километри.

 

Днес най-накрая засякох реалния разход между две напълвания на резервоара за да го сравня със разхода който ми излиза на DIS-a. При изминати 486,8 км съм изгорил 52,84 литра А-100 Марешки. Това ми дава реален разход 10,85л. / 100км. Таблото показва 10,3л. / 100 км., което означава че трябва да го коригирам през VAG-COM да показва с 5% повече.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм на процент при Марешки, но след десетки зареждания при него, мога да кажа че не съм лъган в литрите......  не и с цели проценти поне. Нашата барака също горо реално повече, отколкото по FIS, с десетина процента градско. ИВънградското е почти точно. Няма значение дали горивото е от Марешки. ЛУкойл, от Словения....от на Пешо трактора и т.н.......все толкова си лъже:razz:

Редактирано от Fireblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, на мен този среден разход ми е супер динамичен, започва от около 16 градско и като стигна след 5км вече съм на 12-14, моторът е 2тфси ако има значение, как да го направя да ми показва среден разход за 500км например?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, №1 е за всяко отделно пътуване и се нулирва автоматично ако колата е в престой повече от час-два. Ако превключиш на №2, това вече е с дългосрочната памет и не се нулирва автоматично. За да го нулираш трябва да задържиш Reset бутона няколко секунди.

 

Превключването между №1 и №2 става с кратко натискане на Reset бутона.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си в това, колега? Неведнъж съм карал по 1000 км на ден при по-дълги от 2000 км пътувания и ми се вижда нелогично да сложат такъв лимит.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Trip 2 само километрите ли ти се нулират на 2000 км или и другите величини, като средна скорост, среден разход, време и т.н. ?

 

Всичко което чета в Нета противоречи на това което казваш, но ще видя по моя след около 1800 км. :)

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, защото преди два дни коригирах разхода да показва с 5% повече и реших да зануля всички величини на №2.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...