Jump to content

Проблем със задната светлина А100


Lara

Recommended Posts

Колата е Ауди 100 Авант '92 г. 2,0 Е.

По някога задната светлина свети и докато карам напред... А по някога, като включа на задна не светва изобщо.

Вероятно проблема е при превключване на скоростите, защото като свети непрекъснато и превключа няколко пъти на различни скорости, изгасва.

Има ли някакъв датчик, който подава сигнал, че съм включила на задна предавка, за да светне задната? Сигурно има де, но къде се намира? Какъв може да е според вас проблема?

Благодаря предварително за предположенията и съветите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има датчик на скоростната кутия и вероятно е за смяна. Малко кофти се сменя, но поне не се налага да се свалят скоростите :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ориентирай се по кабелите които вървят над скоростната кутия. Единия от тях е за датчика на задна скорост. Другия е за скоростомера, но той е закачен на диференциала (над лявата полуоска). Най-добре се вижда на канал :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 years later...
На 6.04.2008 г. at 17:14, VBI написа:

Ориентирай се по кабелите които вървят над скоростната кутия. Единия от тях е за датчика на задна скорост. Другия е за скоростомера, но той е закачен на диференциала (над лявата полуоска). Най-добре се вижда на канал :bia:

Да изтупам малко прашуляка от тая дърта тема. Днес го търсихме тоя проклет датчик, но ядец ! Отдолу се виждат два датчика и нито един не е същият, като този, който са ми дали. Може ли да се види отдолу или става с напипване ? Трябва ли да се откачва скоростната кутия ? Датчика, който имам е с две крачета и мърдаща пишка от другия край, такъв ли трябва да е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самия датчик е сложен на много кофти място, пада се отгоре на скоростната кутия и кабела му е изведен до този за скоросотмера , над лявата (шофьорската) полуоска. Смяната е доста трудна, даже аз последно на 100-цата за да не го сменям си бях сложил ключе, което автоматично да го натиска самия скоростен лост като се включи на заден ход. Помня, че оригиналния датчик за заден ход беше много скъп, а и смяната е доста играчка, затова сложих допълнителния вътре под маншона на скоростния лост и му прекарах кабелите да се включат отвън в оригиналния куплунг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, но не помня кой беше и не е само за задните светлини. Все пак на капачката на бушоните са описани, някъде тук имаше и превод кой за какво е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, този датчик не е за твоя модел. Датчика е с кабел и куплунг и е доста скъп. Нали говорим за Ауди 100 С4 платформа?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за Ц4 става въпрос. Това струва 4лв ! Да му се не види, явно ще се кара без задни светлини. А какво ще рече много скъп ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомен около 70лв беше и смяната е доста трудна. Можеш да помислиш да сложиш ключе на самия скоростен лост, което да включва задните светлини (като на Москвичите едно време :) ). Аз на моята 100-ца така го бях направил и я карах години наред без никакви проблеми. Просто трябва да свалиш маншона на скоростния лост и да помислиш как да закрепиш ключето за да го натиска скоростния лост като включиш задна скорост. Не помня дали съм правил снимки на това мое "подобрение", ако намеря ще кача да разгледаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

14 -ти номер е бушона отляво-нядясно като ги брои. Иначе аз си имах задни светлини, сменях крушките на номера, дадох на късо, смених 2 бушона, крушките светнаха, но задните не. Забаелязах , че имам скъсани кабели на гумичката на 5-тата врата, но странното е ,че преди 4 дена - преди да дам късото светеха. Крушките също са здрави....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Онзи ден забелязах странен проблем. Задните светлини се включват когато пръскам на задното стъкло и работи чистачката :eusa_eh:

Някакви идеи ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...