Jump to content

mp3, i-pod, gsm...... към AUDI concert, gama,chorus...........


maximoff

Recommended Posts

Честита 2009г. на всички колеги!!!Метода става за всички касетофони, но аз ще покажа снимков материал за модела АУДИ КОНЦЕРТ... на ГАМА платката е същата така че пак може да се ползват същите снимки.А ето и решението, трябва ви само мултимедиен източник мп3 айпод, мобилен телефон с много памет за любимите ви песни.Аз лично ползвам НОКИА Н73ме.1. Вземате хендсфрито(слушалките, на мп3 или .........) отрязвате им говорителите дето ги пъхате в ушите и ги хвърляте :bia: 2. Отваряте касетофона и запоявате кабелчетата на предусилвателя на касетофона, и фактически имате AUX вход, който работи в режим ТАРЕ, а кабела с който са екранирани слушалките се връзва или запоява на "маса" или на шасито на касетофона.3. Този режим ТАРЕ се постига като имитирате че вътре има касета, (пъхате една касета без лента и сте готови или като вдигнете капачето на вх. за касетата се вижда едно черно палче, бутате го с отверка или подобно, механиката пада и всичко е ок.)4. Връзвате вашия музикален носител и си слушкате музика-- мп3ки-- гледкате си клипчета и филмчета ако ви е голям дисплея.Който ползва GSM получава бонус CAR KIT или може да си кара и говори без да нарушава правилата за движение. Разговора се чува в тонколоните на колата, плеара спира вие говорите, и обратно, разговора приключва, плеара си продължава от където е спрял.Аз лично съм многооооо доволен от тея симбианки (май не се пише така ама...),,качил съм и ТОМ ТОМ 6 ,навигация хем си ме навигира хем си свири мп3.Музиката илиза кристално чиста все едно свири диск, така че си заслужаваИмате още един еквилаизер от плеара на устроиството, ама неви трябва то оригиналната музиката в ауди си е перфектна.може да триете и качвате без да купувате дискове и не прескача по лоши пътищаВСИЧКО ТОВА ЖЕРТВАТЕ САМО ЕДНИ СЛУШАЛКИ И МАЛКО ТЕНОЛ, 15мин. РАБОТАНе ви трябват разни китайски боклуци да вклчювате.

ето и снимките

аа и забравих да вметна, че ефекта е по добър от този с касетата с букса която се продава по магазините, защото не се ползва главата на касетофона а направо вх. на предусилвателя.

Редактирано от maximoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам автора на темата - това нещо може ли да стане да го свържа към оригинално касетофонче на Форд? На брата форчето да не му купуваме ново сиди.

Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става за всички модели касетофони

ама по интернет немога да ви кажа каде трябва да вържете мултимедииния източник

снимките които съм показал са само за АУДИ КОНЦЕРТ и ГАМАта

Редактирано от maximoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това става за всички видове свирки само дайте на човека модела или в по-добрия случай схема! А който си е вързал вече "китаец" "руснак" или от друга народност лъжечейнджър може да използва предложението за допълнителни гигабайти памет плюс безупречно хендсфрий?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей TAGES!!!

за много години приятелю, много касмет и здраве на теб и семейството ти.

Чули за верижната катастрофа на цариградско........

тоя път пък имало едно червено ауди А4 и е гледало намръщено......

ей луд си

още ме боли корема от смях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.xcarlink.bg/

това е система която работи като лъже касетофона че има ченджър и ползва пак предусилвателя и нататък знаете как е.

А моята система работи същото само където лъже че има касета, което е по лесно , по удачно , супер евтино (вътре сте само едни слушалки), и даже голям + е че става за телефон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...И не правете като мене да забравите кабелчето вътре в касетофона, докато му закачате буксите, че...става неприятно... :nixweiss:

Колега Максимов, успя ли да намериш ел.схемата за моя Концерт? (на ЛС)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не успях, друже, всичко е на панасоникно до колкото си спомням проблема беше в механиката нали?аз имам една която ми остана от колегата TAGES неговата беше повреденав механична част, а твоята е повредена в електрониката, прати мия да тия поправя ако искаш. От 2>1 к'о пък толкоз Др. вариянт е да си вземеш друга механика, някаде из форума четох че някои си бе изгорил касетофончето,а пък те всички механики на ауди са еднакви тези на ГАМИТЕ И КОНЦЕРТИТЕ имам предвид.Без работеща механика няма залъгалка... то има ама галимацията е голяма по лесно е да намериш.... и си ОК.

Редактирано от maximoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, механиката ми вече има и ел.проблем.... :flipoff: Бях я извадил, защото не ми трябва...досега.

Механичния й проблем са изронени зъби на голямото зъбно колело, което като не върти касетата, се лъже че е свършила и се задейства реверса. Има и един счупен пластмасов ограничител... :)

Мислех по ел.схемата да прескоча предусилвателя или долби-то и да вържа GSM-a директно към усилвателя.

Ако наистина не те затруднява, прати ми на ЛС координатите ти, за да ти пратя Концерта, кабелчето и пр. неща. Ако стане нещо - стане, ако не - здраве да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.xcarlink.bg/

това е система която работи като лъже касетофона че има ченджър и ползва пак предусилвателя и нататък знаете как е.

А моята система работи същото само където лъже че има касета, което е по лесно , по удачно , супер евтино (вътре сте само едни слушалки), и даже голям + е че става за телефон.

само дето от това си сменяш и песните от радиото! И пак можеш да включиш телефон, щот има AUX.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и само за тези разлики = 200 кинта?!?

мисля че това е по удачно

Редактирано от maximoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега , от няколко месеца се чудех как да направя това което си го направил ти , браво :stupid: .Аз мислех върху един вариант и бих искал да си дадеш мнението ако обичаш.Варианта беше да отпоя кабелчетата запоени на магнитната глава и към тях да запоя кабел4етата например от от саетата с букса дето ги продават .Имам и един въпрос относно твоята схема като го включиш в режим TAPE освен сигнала дето го подаваш от gsm-a в предусилвателното стъпало би трябвало там също да идва и някакъв минимален сигнал от магнитната глава като леко пращене например ,та има ли пращене или няма ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо за твоя вариант.

НЕ го прави излишно е защото тогава има ШУМ и бръмчене, а и "изкривявания" защото главата чете от магнитен носител ииииииииии............ абе много е за обясняване затова ползвай моя вариант , аз прескачам системата дето чете от макнитния носител и я обработва и чак тогава я дава на пердус. да я чуеш ти. Подавам готов сигнал направо на предус. обработен от др. за да я чуеш ти.(нещо подобно се случва)

А при моя вариянт музиката е кристално чиста ще има бучене и пращене ако главата на касетофона има допир и триене с нещо, но тя си седи така няма информация да чете, просто в режим на чакане. Всъщото време се подава сигнал от нещо си там....... на входа на предусилвателя и така нататъккк

МУЗИКАТА ПО МОЯ ВАРИАНТ СЕ ЧУВА КРИСТАЛНО ЧИСТА е зависи какво записваш, каквото запишеш т'ва ще слушаш

АЗ ПРАВЯ AUX ВХОД КЪМ КАСЕТОФОНА ТОВА Е!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, благодарение на колегата Максимов, вече имам all in музика в колата...става лесно и... сега разбирам що са ми сложили BOSE в колата... :bia:

Ето малко снимки:

post-4146-1232056281_thumb.jpgpost-4146-1232056296_thumb.jpg

post-4146-1232056352_thumb.jpg

Трябва да се сложи изолация против нежелани ефекти.

post-4146-1232056370_thumb.jpg

Задължително трябва да е налице и механиката...иначе не става...

post-4146-1232056394_thumb.jpgpost-4146-1232056405_thumb.jpg

post-4146-1232056413_thumb.jpgpost-4146-1232056421_thumb.jpg

Вече в колата...голям кеф... :stupid:

Вместо да използвам касетка с извадена лента, с отверка внимателно бутнах водача дето затваря механиката. После с копчето "MODE" се превключва на радио и обратно.

Успех на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега тая щурутия на СД може ли да се направи?Поздрави

Разбира се. Може на всичко де що издава звук... :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво е ЦДто

ако му открия схемата може и да може

А ВИКОДИН НеКОЙ ИМА ЛИ????

баси работата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази цялата работа с музиката преди 7-8 год съм я правил , тогава имах жигулка .Само че подавах звук от един сд-плеър , нямаше още МП3 ,ипод и т. н. т. , е имаше ама цената беше колкото нов авто касетофон. Резултата беше наистина уникален и несравним. За по голямо удобство бях извел кабелчето отзад , така по автокасетофона не висят кабели, а за режим TAPE използвах касета без лента и ролки дори, щото шуми като се въртят.А и още нещо, понеже входния звук е доста висок, преди главата бях сложил стерео потенциометър за грубо регулиране на звука.

Операцията става на почти всички автокасетофони и на СД-та с интегрални усилватели, и е по чист звука от варианта с тези касети с кабел дето ги продават. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бях извел кабелчето отзад , така по автокасетофона не висят кабели

За съжаление на Аудьо няма отзад... :P

За по-естетическо може на празния бутон на горния панел да се монтира подходяща панелна букса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

може разбира се!!!

ама така с писане и букви нЕма стане

трябжа ми най-малко фото на платката .........ооффф

абе трябва ми касетофона, иначе схема сти намеря ама как да ти покажа реално къде са твойте работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...