Jump to content

AMI (Audi Music Interface) стъпка по стъпка


sky

Recommended Posts

Най-после ми остана време да напиша и тази тема. От доста време си мислех да я направя, но не ми оставаше време. Първо искам да кажа, че снимките не са мои.

Конкретния автомобил е Audi A6 4F 2005 ->

И така първа стъпка е да си купим АМИ + кабели. Предварително трябва да си решите дали искате 2-те устройства , чейнджър + АМИ или АМИ само. Ако е само АМИ няма нужда от допълнителни кабели и смяната му е доста проста. Просто се вади чейнджъра и се слага АМИ.

В тази тема смятам да разгледам първия случай, когато се запазва чейнджъра.

016018850-big.jpg

След като сме получили АМИ-то + кабелите, може да започнем със самото му слагане. Тук трябва да спомена, че джабката е само за един интерфейс (лява страна) и за целта трябва да се срежи дъното на дясното страна.

Самата джабка се сваля много лесно. Държи се на 3 болта от предната страна и 2 болта от задната страна.

016018851-big.jpg

Внимателно откачайте кабелите и най-вече внимавайте с оптичния кабел който идва от ММИ и влиза в чейнджъра. Гледайте да не се пречупи, защото може да си отворите по-голяма беля.

След като сте разкачили джабката може да започнем процедурата с рязането на дъното на дясната част. Самата пластмаса е доста твърда и е препоръчително да се прави с машинка. Който каквато има или в краен случай с голям поялник. Ако не искате да режете можете да си смените цялата джабка с друга която има слотове за двете неща. В ebay са около 60-80 евро.

Ето как изглежда резултата след рязането.

016018852-big.jpg

След поставянето на АМИ-то във вече готовата джабка идва ред на свързването на кабелите. Самите кабели представляват разклоняване на текущите. Има един за захранването и един за оптиката. Захранването е общо взето лесна работа. Оптиката е малко по специална понеже има посока вход и изход. Посоката е белязна на всеки кабел със стрелкичка. Последователноста е следната.

Входа на чейнджъра си остава същия.

Изхода от чейнджъра става вход на АМИ.

Входа на АМИ отива в изхода на чейнджъра.

Изхода от АМИ се свързва с кабела който беше на изхода на чейнджъра.

Малко оплетено стана , но ако се замислите ще го разберете.

На снимката се вижда в дясно едно малко парченце пластмаса. Това е снадката на последната операция.

016018853-big.jpg

След като сме свързали всички кабели е време да сложим джабката обратно на мястото и.

016018854-big.jpg

Накрая с VAG-COM трябва да конфигурираме гейтуей да може да командава новото устройство. Просто отивате в порше и ще ви го направят ако нямате кабел.

Н вече може да видим хубавия резултат и в ММИ.

016018849-big.jpg

След като сме сложили АМИ-то може би е хубаво да се ъпдейтне софта му. Има 2 вариянта или с диск по нормалната процедура за ъпдейт на ММИ или със флашка директно на АМИ. За целта ви трябва USB кабел и флашка. От сайта на Ауди може да си изтеглите последния ъпдейт. Формата му е .bin и се слага на флашката в главната директория, понеже АМИ-то неможе да чете папките при ъпдейт.

Максимално време за процедурата е около 2 часа. Зависи кой колко е подготвен.

Вече може да се радвате на тонове музика без да ви се подмятат дискове в колата. Даже и една флашка е достатъчна за всички песни които искате.

Ако модераторите преценят може да я направят важна или да я преместят в друга категория.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 82
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Много е готино. Просто се наслаждаваш и релаксираш.

да, сигурен съм

а кога ще видим тема как някой си е подобрил самата озвучителна система?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е, но аз няма да го направя. Не искам нищо да променям повече по колата, супер си ми харесва така. Вие дерзайте :bia:

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа, че NTFS не се поддържа. Само FAT32. Тествано

А какво е FAT 32 i NTFS? Мерси в аванс

Май разбрах, протокола за връзка с новия ти твърд диск 200 ГБ към колата ти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. File System type, логическа подредба на информацията в харда. Има много видове, но в Windows са NTFS и FAT32. Понеже XP на по-малки хардове не позволява да си форматираш харда с FAT32 го праснах на NTFS. Отивам в колата и гледам грешка. Неможе да разпознае какво съм му вкарал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
  • 4 weeks later...

Тазин услуга има ли я някъде и колко ще ми излезе? Мерси!

Мислех че ще стане да сложа само кабел и да се справя сам,но не било толкова лесно :)

Примерно само това -> USB кабел

Още един въпрос :) Има ли друг вариант да използвам usb? Възможна ли е подмяна на changer-а с нещо друго? Възожно ли е да се сложи обикновено мп3?

Благодаря предварително!

Редактирано от cnapku
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

От около седмица съм собственик на А6 3.0 2007 г. и забелязах, че CD чейнджъра чете само аудио дискове (което ми се струва напълно нормално всъщност). След много ровене в този форум стигнах до извода, че xcarlink, grom, dension и т.н. май не вървят с MMI 2g (освен ако не съм чел достатъчно задлъбочено и съм в грешка). Явно правилния път е AMI, но проблема е от къде може да бъде закупен?! Ако някой има идея нека сподели, благодаря предварително.

ПС също така каква трябва да е версията на MMI за да работи без проблеми с AMI-то, защото моята мисля, че е леко позастаряла с времето...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...