Jump to content

Обезвлажнител (влагоуловител)


Recommended Posts

Здравейте. Днес реших да закупя такъв уред защото в стаята ми (15 квадрата) явно се понасабираше доста влага и сутрин по стъклата е яко вода даже в някои дни има локвички по ламината. Искам да попитам хората които имат такъв уред дали са доволни и дали наистина върши работа това чудо. Уредът който купих е марка BUDGET от практикер. Не е много малък - капацитетът му е 10 литра за 24 часа и е компресорен с фреон. До тук вече работи около час и половина и е събрал около стотина милилитра вода. От коре има някаква врътка която е като термостат на печка тип духалка но не знам на колко да го поставя за да ми поддържа нужното ниво на влажност. Би трябвало като достигне зададеното ниво да се изключва ама това ще го видим по-нататък. Това от което ме е страх е понеже няма никакви индикации за ниво на влажност в стаята и не знам на колко да му настроя врътката ме е страх да не пресуша въздуха понеже имам малко бебе на 5 месеца и заради него го купих поне е доста влажно в стаята. Знам, че оптималното ниво на влажност е около 50 - 60 % в стаята ми по усет е около 80. Проблем ли е ако пресуши много въздухът и кое е по-вредно много сухият въздух или много влажният???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Купи си уред за измерване на влажността.И в двата случея е вредно за бебока.Неси играй със здравето му,да не получи трайни проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашия има опция 'continuous' за целта.

Имам аналогов хидрометър на часовника в стаята и стои в 'нормал'- зоната при този режим.

И въпреки това го спирам като спя в стаята, понеже на мен ми е сух въздуха. За сметка на това го оставям да си бачка през деня.

Върши страшна работа :hilezh:

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вредно чак не може да бъде, но предизвиква дискомфорт високата или ниската влажност. На всеки различно му действа, аз лично препочитам по сух въздух. Незнам защо се занимавате с тези влагоуловители. Пускаш климатика на студено, на средна степен на вентилатора за около час, и после си го пускаш обратно на топло. Разбирай това когато говоря за спални помещения, където влагата винаги е най-голям проблем. При ниски температура влагосъдържанието е ниско, но когато спим на затворена врата и особенно когато има дограма, през нощта тялото ни отделя влага, освен това и дишаме. Имаше едни влагоабсорбуращи материали като желе, ама забравих как се казват, че според мен са по-подходящи. След ден два го изхвърляш и после зареждаш ново, а не да ти бръмчи компресора на главата. На бебока много повече пречи мухала, така че на него обърни внимание. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Знам, че оптималното ниво на влажност е около 50 - 60 % в стаята ми по усет е около 80. Проблем ли е ако пресуши много въздухът и кое е по-вредно много сухият въздух или много влажният???

Хе-хе. Колега, не беше ли ти дето нямаше пари? Как си купи такова съоръжение НА ОКО?

И как разбра колко ти е влажността на въздуха?

Аз като човек с два електронни влагомера в апартамент с парно които показват 36-40% влажност не се притеснявам.

Дет се вика - да ти имам проблемите. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От както имаме обезвлажнител , разбрах че има оше много неща да преоткрия в този живот.Жената чете в бг мама като гламава и от там разбрахме че има такова нещо преди 2 години.

Само да иформирам че нашето бебе още не е било болно,да не чуе дявола откакто се е родила а сега е на 2год и 3 мес.Влажноста я меря с електронни уреди във всяка стая като този при бебето, докато беше малка е най -скъп.

Апартамента ни е ъглов и се получава голяма температурна разлика,изолацията помогна много, а на инфарктните места където се образуваше мухал, пролетта в латекса сложих антимухъл добавка 200-300-гр е 10-12лв.

За сега няма проблеми с един обезвлажнител съм малък TWE E марката и едно паве дето ги ракламират церезит или нещо такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам от скъпите влагоуловители в евтиния им клас :hilezh: (нов 309лв - Технополис). Върши чудесна работа, събира страшно количество вода, аз го пускам да си бачка и изчезвам (случвало се е да го оставя да работи и да ме няма 2-3 дни - като се напълни резервоара от 3,5 литра - спира сам). Смуче много вода, не арчи ток и съм доволен, влажността не е стигала под 30-40, имам и хидрометър....

Тоя budget колко кинти е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TWE- то у нас е около 400лв по спомени. Въздуха се овлажнява точно като вкараме прането на вътрешния подвижен простор (иначе в този студ дънките ми например съхнат за една седмица на балкона :hilezh: ). Обаче за 8 часа всичко е перфектно сухо, а аз съм с 1 литър кондензирана от въздуха вода на далавера :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не сушим дрехи, и проветряваме често стаите, дори ни трябва овлажнител, а не изсушител (пак казвам, с изключение на спалнята). Незнам защо се тормозите да постигате 30% влага. Нормалното е около 60%. Ако имате проблем с мухъла, трябва добра обработка, една изолация и така. Ако само сложите изолация, пак няма да се отървете, докато не обработите стените с препарат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе-хе. Колега, не беше ли ти дето нямаше пари? Как си купи такова съоръжение НА ОКО?

И как разбра колко ти е влажността на въздуха?

Аз като човек с два електронни влагомера в апартамент с парно които показват 36-40% влажност не се притеснявам.

Ами нямам пари на изплащане го взех с уникредит на три вноски по 70 лева. То човек като си няма няма ама за доброто на детето се опитвам да направя всичко възможно да му е добре. Слава Богу, че имам пак някаква работа поне та припечелвам някой друг лев тоест не съм толкова зле колкото бях преди около 3 - 4 месеца. Все некой ден и на мойта улица ще изгрее слънце. :pale:

Имам от скъпите влагоуловители в евтиния им клас :hilezh: (нов 309лв - Технополис). Върши чудесна работа, събира страшно количество вода, аз го пускам да си бачка и изчезвам (случвало се е да го оставя да работи и да ме няма 2-3 дни - като се напълни резервоара от 3,5 литра - спира сам). Смуче много вода, не арчи ток и съм доволен, влажността не е стигала под 30-40, имам и хидрометър....

Тоя budget колко кинти е?

200 лева струва. С оскъпяването ми се връзва на 212. Преди месец е бил в промоция за 150 ама кой да знае. Капацитета му е 10 литра за 24 часа имаси да го настроиш на колко влага да се изключва има си и колелца а резервоарчето му е 2.4 литра като от зад има извод за директно отводняване. Като се напълни резервоарчето се самоизключва. Малко е шумничък за спане през ноща ама... две убави неща няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кое му е хубавото на осушаването обаче ако те интересува в момента в Кауфланд има часовник/термометър/влагомер за 23лв. Дори има и външен датчик за втора температура. Хубавото му е че има адаптер за 220В и свети денонощно в тюркоазено зелено.

Повечето хора които имат малко дете се опитват да овлажняват. :hilezh:

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето хора които имат малко дете се опитват да овлажняват. :pale:

Ами мисля, че в нас е доста овлажнено поне в стаята където спим (аз жената и детето). Дали от самото дишане дали от някоя друга дрешка леко влажна сложена на стола да доизсъхне дали от хавлията все от някъде има влага. Значи като се прибера от вънка и влезна в стаята все едно влизам в парник едно задушно и си се усеща като че ли влизаш в сауна. Ако вънка е студено времето сутрин по стъклата има яко конденз и в някои случаи има вода под прозоръчният перваз на земята а ръбчетата на стената около прозорецът е около една педя мокър. Дали има останала строителна влага от преди година и половина когато правих замаската и шпакловките дали всичко идва от това първото ама факта си е на лице влага има. Благодаря за информацията за Кауфланд. На мен ми трябва само влагомер без термометри или барометри или алти метри и всякакви метри. Имам електронен термометър с сонда за мерене на външна температура пък имам и обикновен спиртен. На решетката на прозорецът имам и външен термометър така, че ми трябва само влагомер. Пък и барометър не ми трябва защото бабата като почне да се оплаква, че я болят краката значи времето ще се зговнясва. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влагоуловителя е един много полезен уред за нашия дом.Използвам такъв от около година,като този който имаме в момента ни е вторият,тъй като предния беше доста шумен.Определено вече нямаме проблем с мухъла,както и с конденз по стъклопакетите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам същата марка вече 2 зими. Лятото нямам влага , но зимата е като при теб с мокри стъкла сутринта. На каквато и степен да го включиш , неможе да изсуши въздуха много. Моя работи по цял ден и неможе да смогне. Не се тревожи за бебето, просто през деня го пускай в стаята и гледай да си в друга стая с бебето. При мен за около 24 часа се събират 2 литра вода. Това с влагометъра е афиф работа. Да не мислиш, че можеш да регулираш влагата толкова точно. Пускай го да събира и не се тревожи. Откакто аз го пускам, сутрин няма влажни прозорци, а преди беше локви под прозореца.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам същата марка вече 2 зими. Лятото нямам влага , но зимата е като при теб с мокри стъкла сутринта. На каквато и степен да го включиш , неможе да изсуши въздуха много. Моя работи по цял ден и неможе да смогне. Не се тревожи за бебето, просто през деня го пускай в стаята и гледай да си в друга стая с бебето. При мен за около 24 часа се събират 2 литра вода. Това с влагометъра е афиф работа. Да не мислиш, че можеш да регулираш влагата толкова точно. Пускай го да събира и не се тревожи. Откакто аз го пускам, сутрин няма влажни прозорци, а преди беше локви под прозореца.

Говориш за Budget нали? А вечер пускаш ли го докато спите. Аз вчера пробвах ама е доста шумничък и го спрях. За два часа изцеди около 5-600 милилитра вода. Жената вече се ослушва дали не може да ползва кондензата за ютията :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вечер го спираме. Шумен е да. И през деня едвам го издържаме, но затваряме вратата. За ютията е идеален.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вечер го спираме. Шумен е да. И през деня едвам го издържаме, но затваряме вратата. За ютията е идеален.

Явно всичко е до навик. Не знам тези по 3-400 лева дали са по-тихички. Имам един комшия който е на последният етаж и там машинното на асансцора бучи като танк и като го питам как спи той каза, че се свиква.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Жената вече се ослушва дали не може да ползва кондензата за ютията :hilezh:

а моята се чуди на кой да раздава .....много литри имам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а моята се чуди на кой да раздава .....много литри имам

Купи ли го вече. Жена ти беше ми писала ЛС да ме пита дали върши работа. Какъв купи???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи ли го вече. Жена ти беше ми писала ЛС да ме пита дали върши работа. Какъв купи???

купихме го на др ден ..Бъдгет......и сме адски доволни...а мислим да продаваме водата :hilezh: че произвеждаме доста

разреждам си течноста за чистачки с нея

Редактирано от Kadiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

купихме го на др ден ..Бъдгет......и сме адски доволни...а мислим да продаваме водата :flehan: че произвеждаме доста

разреждам си течноста за чистачки с нея

Давай да я бутилираме - ще я ръгнем на автомивката и ще я продаваме като дейонизирана за акумулатори :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с конденза си поливам орхидеята (но на нея й трябва много малко, та останалото отива фира) :flehan:

Редактирано от nicoldy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нямам пари на изплащане го взех с уникредит на три вноски по 70 лева. То човек като си няма няма ама за доброто на детето се опитвам да направя всичко възможно да му е добре. Слава Богу, че имам пак някаква работа поне та припечелвам някой друг лев тоест не съм толкова зле колкото бях преди около 3 - 4 месеца. Все некой ден и на мойта улица ще изгрее слънце. :bia:

200 лева струва. С оскъпяването ми се връзва на 212. Преди месец е бил в промоция за 150 ама кой да знае. Капацитета му е 10 литра за 24 часа имаси да го настроиш на колко влага да се изключва има си и колелца а резервоарчето му е 2.4 литра като от зад има извод за директно отводняване. Като се напълни резервоарчето се самоизключва. Малко е шумничък за спане през ноща ама... две убави неща няма.

Колега какво му се обясняваш? Това си твоя работа.Да ти е живо и здраво детенцето(моя е на 9 месеца)и дано имаш все почече работа и за напред.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много объркана информацията в уеба за тези уреди! :bia:

Някой може ли да предложи някакъв читав модел със задаване на желана влажност и по-нормални dB шум?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...