Jump to content

Audi A3 1.8 20v 125 hp VS Audi A3 1.9 tdi 110 hp


BioHazarD

Recommended Posts

Здравеите колеги , Искам само вашите мнения . Става въпрос спецялно за Ауди А3 модел чудя се какъв двигател да зема 1.8 бензиновия 20V 125 коня ( и естествено газов инвекцион за около 1200- 1300 лв. , защото ми стъпва повечко ) или 1.9 ТДИ (с червеното I разбира се 110 коня )?Интересувам се з плюсовете и минусите на едното и на другото . Ако някой от вас е горд собственик на едно от двете да казва.

Благодаря предварително !!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 75
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

По подразбиране дизела е каран доста повече.

Изключенията са минимални. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По подразбиране дизела е каран доста повече.

Изключенията са минимални. :steinigung:

както обикновенно тук се заформя една друга тема :respekt: човека пита кой от двата двигателя по добър...

Редактирано от knejata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензинката. По-комфортна и бърза. Освен това не се чупи толкова.

Бахахахаа кое му е бързото ве? единствения по-уморен мотор е 1.6 :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с а4 1.8 20в от 4 години вече съм доста доволен ! с АГУ Ловато от 2 години само консумативи сменявам !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по въпроса с вървенето ...... искам само да кажа че бензиновия е с газов инжекцион .Возил съм се и според мене върви , но на база на 1.9 ТДИ 110 коня немога да го сръвнявам , защото нямам представа той що за стока е :steinigung: . А за разхода на гориво за бензинката човека ми е казвал ->8литра/100километра газ ддз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама газовия ижексион вдига с 1200лв отгоре.Дизела за тия пари ще си го доведеш като котенце да мърка.Извън градско е добре ама в града колкото дизела ли ще е икономичен? :steinigung: Аз съм си за печката......Добре топли :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по въпроса с вървенето ...... искам само да кажа че бензиновия е с газов инжекцион .Возил съм се и според мене върви , но на база на 1.9 ТДИ 110 коня немога да го сръвнявам , защото нямам представа той що за стока е :D . А за разхода на гориво за бензинката човека ми е казвал ->8литра/100километра газ ддз

Ами до към 2000об е малко мудничка но после до 5500-5600 си върви екстра! а за разхода си зависи от теб :steinigung: аз почти на неотпускам газта а на далго 160-200 тай че 10-11 си пипа :respekt: Баща ми я сваляше на 7.8 преди да сложа газ :stupid: аз немога да постигна това :)

Да ама газовия ижексион вдига с 1200лв отгоре.Дизела за тия пари ще си го доведеш като котенце да мърка.Извън градско е добре ама в града колкото дизела ли ще е икономичен? :bia: Аз съм си за печката......Добре топли :D

да ама подръжка на бензина е доста по-евтина (пример смяна на масло) ! А и газта се избива доста бързичко като вървенето е 1кам1 (бензин -газ)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами до към 2000об е малко мудничка но после до 5500-5600 си върви екстра! а за разхода си зависи от теб :steinigung: аз почти на неотпускам газта а на далго 160-200 тай че 10-11 си пипа :respekt: Баща ми я сваляше на 7.8 преди да сложа газ :) аз немога да постигна това :D

да ама подръжка на бензина е доста по-евтина (пример смяна на масло) ! А и газта се избива доста бързичко като вървенето е 1кам1 (бензин -газ)

Подръжката на 20 клапана като трябва да ги сменяш? Какво за маслото еми по-бързо го сменяш зависи колко силно развърташ турбото.Гъзта всичко избива ама после ти го набива мн. яко.Запушени дюзи и куп проблеми още.Казваш от 4 години имате колата еми това е мн.малко време за да кажеш че още нямаш проблеми от гъзта.Дано и да нямаш такива :stupid: Всеки си има мнения :bia:

Редактирано от pleyboi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заеби и двата мъртвака и си вземи тръц 1.8Т :stupid:

Аз също съм за 1.8т ама куатро ! ако сега трява да избирам - това ще е колата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подръжката на 20 клапана като трябва да ги сменяш? Какво за маслото еми по-бързо го сменяш зависи колко силно развърташ турбото.Гъзта всичко избива ама после ти го набива мн. яко.Запушени дюзи и куп проблеми още.Казваш от 4 години имате колата еми това е мн.малко време за да кажеш че още нямаш проблеми от гъзта.Дано и да нямаш такива :stupid: Всеки си има мнения :stupid:

Ти колко искаш да я кара тая кола 20 години ?

Аз съм с 1.8 = ГИ и съм доволен и откъм вървене и откъм разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора извинявайте обаче не сте ме разбрали . Знам че 1.8Т 150 коня е кола нали . Обаче за мене важен е разхода на гориво аз просто немога да си позволя да си давам всичките пари за бензин. Варианта с 1.8Т отпада определено :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тук каквото и да прочетеш всичко е просто впечатления, но всеки човек е различен и харесва различно нещо в колата си. За това просто се качи и на двата двигателя, покарай ги и виж кой най ти допада. Единственото което ще те посъветвам аз, е че ако си избереш бензиновия двигател имаш задължителен разход за ГИ, а ако вземеш дизела в един момент може да ти се наложи да сменяш турбо което е със стойността на ГИ-то, другия неочакван разход, който може да ти предложи дизела това е маховик, който се подменя при твое желание пак за същата сума, но има и по-евтин вариант, при който цирка приключва за около 250-350 лева. Останалото по колите е едно и също, от към обслужване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както обикновенно тук се заформя една друга тема :stupid: човека пита кой от двата двигателя по добър...

Знам, че си ми обиден за нещата, които ти казах, но не може да нямаш и година във форума и да черпиш блага създавани още преди форума да е съществувал, а след това още неколцина да са ги доусъвършенствали. Все пак уважавам хората по някои справедливи критерии!

По същество: Не питайте кой е по-добрия двигател, а в какво състояние е и аз залагам на бензиновия. 1.8 тръц е задължително каран от някой келеш или пикла и ще е с доста проблеми. Не говоря за цена на дебитомер и предни накладки, че те са по скъпи даже от на А4-В7 с мотор 2.0 ТДИ(накладките).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти колко искаш да я кара тая кола 20 години ?

Аз съм с 1.8 = ГИ и съм доволен и откъм вървене и откъм разход.

Еми те и без това са по-толкова :stupid: Първата кола е като първата жена,заменима но незабравима.Друго си е на чисто нова девствена количка която ще си и направиш кефа,както си искаш и където го искаш :stupid:

Редактирано от pleyboi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...