Jump to content

А3 1.8Т AGU без чип, с чип и с K04-0402


Recommended Posts

Днес беше сухо и най-после отидох да видя какво време ще даде аЛдито със зимните 205/15...резултата е че времената на 400 м и 0-100 мили се влошиха. Последно дадох с зимни 205/16 - 14,2 А сега дадох 14,7. Върти гуми до над 90, което съответства на около 5,500 об. Спаднах гумите до 1.8, няма оправяне. :gruebel:

Сега ме е яд , че навремето не си взех А3 с Quattro...баси на тва предно и 250 коня са му много, кво да говорим за нагоре...изкушавах се като четях проектите на колегите захванали се да засилват тръцовете....обаче тоя резултат днес много ми охлади ентусиазма....ще си карам с тая турбина, пък ако я строша тогава ще му мисля.

От мнoгo зор днес пак ми изби гарнитурата м/у колектора и турбото...а беше оригинална, изцяло от метал-три пласта ламарина и пак изби. :bia:

Кажете ква гарнитура да сложа, омръзна ми на 2 м. да сменям гарнитури.

Жоре, сигурно е крива или повърхността на турбината или колектора, ако не ти се свалят да ги шлайфаш пробвай с паста за гърнете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се че не гарнитурата е издухана, а се е саморазвил един от задните болтове въпреки че има контра от ламарина. Вчера като гледах, първо това проверих, но контрата изглеждаше наред...как се е развил болта не мога да разбера...както и да е, доволен съм че май ще се размина само с притягане, че смяната е доста трудна ако колата не е на подемник със свалена генерация. Като стегнах болта, спря да духа...иначе духаше много стабилно...повече от предния път.

Вчера, след като почна да духа от гарнитурата(чуваше се доста добре), направих последно замерване с уреда и дадох 14,9 на 400м, а бyста беше 1,2 бара макс...т.е. при 1,2 бара давам 14,9 на 400м...аз поне така го тълкувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно клипче с два старта на сухо, отпреди два дни:

http://www.clip4e.com/play_a3_1_8t_uskorenie.htm

Само до 180 че имаше голям трафик :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно клипче с два старта на сухо, отпреди два дни:

http://www.clip4e.com/play_a3_1_8t_uskorenie.htm

Само до 180 че имаше голям трафик :hilezh:

:hilezh: Колега.На мен ли ми се струва или до края на втора въртиш гуми :hilezh: демек до 100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега,

поздравления за колата - много върви.На всички клипчета който гледах обаче все свети лампата на бензина.

Предполагам нарочно я държиш без гориво за някой стотна от секундата А не се ли притесняваш за помпата.Не е нова кола.И нова да е не се кара така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз съм написал че върти гуми до над 90 км на втора. В някои случаи ми върти на втора до прекъсвач, но на тези клипчета е до 95.

Колега, правилно си забелязал че я карам с малко бензин в резервоара, понеже я карам главно на газ, и само на гонки и тестове е на бензин, а и да компенсира голямата и тежка газова бутилка в багажника. Юркал съм я и с по-малко бензин от това, никакви проблеми с бенз. помпа. Предпочитам да не ми се застоява бензина в резервоара и като ми се наложи да сипя, да имам пресен бензин а не изветрял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не съм чел цялата тема, но ако колата ти е с дросел, а не с жило може такъв изветрял бензин да видиш точно при тръгването, че няма да ти се вярва просто... Аз също като тебе не слушах, и 1-2 пъти ми заглъхва със стария сетъп. В момента съм направил следното: Сипвам цял резервоар, като стигне средата, допълвам. Като и дам газ на моята със половин резервоар и се чува припукване в задната част на купето, което си е точно бензинова помпа.

А относно старта, я направи клипче със старт от 4 500 оборота да видим дали ще е по-добре работата :blink:

Също така ми се струва, че много връщаш газта на първа... оборотомера слиза под 3 000оборота, което си е кофти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отскоро почнах да връщам газта при старт, иначе на другите ми клипчета ако си ги гледал, тръгвам доста по-различно. Почнах да връщам газта понеже според уреда така давам по-добро време на 400м.

От 2 г. я карам с бензин малко над резервата, и естествено като я изрежа два-три пъти и светва лампата. Тази кола не ми е основната, и освен това с газовото много бавно ще го хабя тоя бензин, а не правя стартове всяка седмица така че съм избрал да карам с малко бензин в резервоара. Нямам никакви припуквания, и помпата си държи 4 бара налягане на горивото с 4 баровия fpr.С жило ми е дроселовата клапа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе то ясно, че няма да пука, но когато бензинът е малко и дадеш рязко газ, отива в задната част на резервоара, а помпата е в предната част. И особено, ако си с дросел клапа и турбо, можеш да си издухаш мотора без никакви трудности :zustimm:

Много много не ги разбирам моторите, ама някой колега да хване да обясни, точно какво се случва. Само знам, че когато сместа е бедна и не достига гориво, си заминават буталата. А когато горивото изведнъж спре, а турбото продължи да вкарва налягане.. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе то ясно, че няма да пука, но когато бензинът е малко и дадеш рязко газ, отива в задната част на резервоара, а помпата е в предната част. И особено, ако си с дросел клапа и турбо, можеш да си издухаш мотора без никакви трудности :lol:

Много много не ги разбирам моторите, ама някой колега да хване да обясни, точно какво се случва. Само знам, че когато сместа е бедна и не достига гориво, си заминават буталата. А когато горивото изведнъж спре, а турбото продължи да вкарва налягане.. :angry:

ами нищо няма да стане.. като спускаш на скорост гориво не се подава.. мотора преебава ли се? Проблема е не когато имаш малко бензин в гориво въздушната смес, щото малко бензин ще детонира, ама ще направи малко бум :lol:

проблема става като обеднееш сместа, ама си има доволно к-во бензин. Тогава се вдига температурата на сместа в камерата, гори доста по-бързо и се получава по-хубаво бум :unsure:

лошото е че ако се лашне бензина е твърде вероятно в някакъв момент да си с доста бедна смес и с достатъчно к-во за по-голямото бум :dance:

Редактирано от M
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Попаднах на интересни резултати.Колегите в Щатите с 2.0TFSI мотор и КО4 дават 12,5 на 400м :zustimm:

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?4605509-2.0T-FSI-1-4-mile-time-Thread-Top-20-part-III

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Хм, много странен резултат записах днес на гонките в бургас...на летящ с турбо астра с турбина Т3Т4 на 180 км/час му вървях 4 коли отзаде! Kаквото ми сложи на втора и малко от трета, това беше...нагоре запазвах дистанцията! Астрата е с китайска турбина T04E чугун .60АR и се кара на 1,4 бара. Моя бyст достигаше до 1,6 бара.

Имам клипче, но съм снимал само края на гонката, как му вървя на 4 коли отзаде при 180км/час...за съжаление прецених че е по-добре да не се разсейвам с държането на фотоапарата...сега ме е яд че не снимах цялата гонка. <_<

Тъпото обаче е че правих и стартове с корса с ХЕ и на 400м не мога да я бия...от старта се изстрелва много и след това го настигам и минавам но след 400м, на 190 км реални.

Не знам за вас, но за мен това са много странни резултати...

Редактирано от Gogo_BG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го клипчето...грабнах фотоапарата веднага щом включих четвърта, и...хванах края на гонката. Колегата не знам защо само до 180 дава газ, очаквах да се гоним поне до 200, но какво да се прави...

http://www.clip4e.com/play_a3_1_8t_vs_astra_c20let.htm

забелязвам че се представям доста по-добре с турбо коли отколкото с атмосферки на 400м. Скоро Имах гонка с мицубиши еклипс 2.0 турбо над 300 коня, по-леко от мен със 100-150 кила и разликата ни беше около 4 коли на 400м

Редактирано от Gogo_BG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Това лъжливо твърдение няма как да го отмина, така че малко по този въпрос:

Тая астра не момчето, а баща му в бургаския опел форум се изцепи че била на три цилиндъра, и затова съм бил само на 3-4 коли зад него на 180. Пича, не е писал нишо по въпроса, само баща му! A дъртия се заяжда с мен откакто е там темата ми! Все още чакам да направим гонка като е на три цилиндъра астрата и да докаже че на три цилиндъра е пред мен...даже и на 4-ри да е, няма да му откажа старт, но до момента ни вест ни кост от него или от трите коли с които исках още преди месец да се пусна (Astra H 240 Hp, Инсигнията OPC и аудито на Андрей)

Толкова по тоя въпрос, който иска да влезе в темата ми в опел форума сам да се убеди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам някои доработки по колата станали докато бях баннат: наложи се да сваля колектора в опит да открия къде ми се губи бyста и се оказа че колектора е крив, и няколко гайки са лашнати...колектора беше на шлайф, след което портнах с дремел колектора, направих и gasket match, като всички рънъри са разширени до отворите на гарнитурата на колектора, същото се случи и с фланеца на колектора и турбината. Като свалих колектора се оказа че чугуна на турбината е пукнат, та намерих един чугун като за K03/K03S но със значително по-голям топъл охлюв, наложи се работа на фреза за да може да влезе по-голямата топла перка от K04-001 в новия чугун.

My link

Обърнете внимание на ограденото...новия чугун е с доста по-голям топъл охлюв от стандартния чугун, който е еднакъв за K03, K03S, K04-001 съответно новия, не запушва толкова много колата на високи обороти.

Резултата, след смяната на чугуна е, че турбината засмуква повече въздух отпреди и показанията на дебитомера явно излизат от картите и ми записва грешка при всяко яко напъване на колата, например на гонка, но това не се отразява на вървежа и.

След това, които бяха на събора май месец, сигурно си спомнят че дойдох без крайно гърне, понеже го издъних от много даване на газ предния ден....въпреки че генерацията ми се води спортна и е от неръждавейка, напук на очакванията ми, се оказа че това гърне не е проходно ами си е баш заглушително...след не много дълго умуване реших да го пожертвам, както с него си заминаха и двата ауспуха. Cложих крайно проходно гърне на 63 мм...естествено, колата стана по-шумна.

старото гърне

новото гърне

така изглежда колата с новото гърне

След няколко дена взе да ме чопли, че даунпаипа ми е оригиналния S-образен на 55мм, и след като си набавих алуминизирана тръба на 63 мм, се хванах един слънчев ден с флекса и електрожена да си измайсторя паип...ползвах за модел даунпаиповете които се предлагат от NEUSPEED и Megan Racing. Kапнах го на няколко места и бегом на заварка с CО...резултата само от промяната на даунпаипа беше че със свързан N75 с оригиналния паип имах пик от 1,4 бара...с новия паип пика ми скочи на 1,6 бара...няма майтап! При това положение ремапа е повече от належащ, понеже лятото няма да мога да и давам газ до ламарината. В момента в студеното, пика ми е 1,7 бара, и на газ е зле...макса ми е 180 на магистралата на газ, като бях с 1,4 бара пик колата вървеше много добре, но с 1,7 просто няма начин.

My link

My link

My link

My link

Освен грешката control limit surpassed които ми набива компа, забелязах че достигам максималната стойност на дебиЛомера от 187 g...четох по тоя въпрос и се оказа че това е макса който може да отчете дебитомера...по-голям хаусинг ли ми трябва, какво да правя, дюзи ще ми трябват ли по-големи ако сложа по-голям хаусинг? Мерих налягането на горивото, с 3 баров FPR е 4,2 бара макс, с 4 баровия е 4,7 което ми се вижда доста високо налягане, горивния филтър е нов(Шампион).

От 2-3 месеца пак гарнитурата на турбината изпуска, но въпреки това прави пик 1,7 бара, вече си имам лично мои уред като този с които се мерех доскоро...с калпавата изпускаща гарнитура по уредчето правя 0-100 за 6 секунди, 0-160 за 13,5 сек, и 0-200 за 22 сек.

За съжаление на 400м давам 14,4 по уреда...предполагам защото доста врътка гуми на втора, но пък до 200 си наваксвам изоставането от въртенето на гуми.

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

<_<

Айде бе пичове, дайте акъл кво да правя с дебиЛомера...Ицо, Нико осоабено много на вас се надявам за решение на проблема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм от най знаещите...

ама това което съм чел е че ти трябва маф хаузинг от вр6 (аз си търся такъв в момента но не успешно... никой не иска да ми продаде само хаузинга <_< ) или просто един 3" някой да ти направи....

а дебитомера не мери ли над 200г ? или аз се бъркам ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също не съм запознат, но ако буксите са същите, а те би трябвало да са, дебитомер от S3 най-вероятно ще ти свърши работа. Поне при мен стандартния успява да захрани малко повече коне от при теб. Честно да си кажа, грам не помня какъв дебитомер имаше на Голфа, останало ми е нещо в главата, че е от S4, ама не съм 100% сигурен.

Иначе с тия надуваници без настройки никак не е добре работата, току виж си разбрал как се пука топла част и се отварят гарнитурите, а при теб дори няма какво да спре надуването, ако нещо се объркат смесите, а те едва ли са перфектни. Да не стане като един известен форумен юзер, на 2 бара със стихиометрични смеси.

Относно измервателната техника, ако са реални си е добро постижение за този сетъп. Аз лично под 6 секунди не съм слизал с S3-та, по "оптимистичния" Г-тек, заплют от форумните батки. Но това говорим със 5-6 годишни гуми, които със свалянето отидоха в кофата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:dance:

Айде бе пичове, дайте акъл кво да правя с дебиЛомера...Ицо, Нико осоабено много на вас се надявам за решение на проблема...

Жоро,

Моят дебитомер си вършеше работата и при 400к.с.

Но тръбата ,в която беше е с размер 100мм

Пробвай в по-голям диаметър тръба да го мушнеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...