Jump to content

Coming / Leaving home retrofit


Recommended Posts

Докато си рових из ebay за нов подлакътник, попаднах на това. Някой правил/виждал ли е нещо такова на B6?

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го има фабрично на BMW Е46 (всъщност на повечето нови серии,но старата ми кола беше такава и затова давам пример с нея) та това се води way to home ако не се лъжа...като загасиш колата пресвяткаш с фаровете и като я заключиш светват фаровете за опеделено време и изгастват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм... това го имаше старата ми А4ка, ама с мигачите.Като отключа колата и мигачите ми светеха около 5-8 сек и изгасваха.като я заключвах също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го има фабрично на BMW Е46 ..

Не само в BMW го има. И при А4-B6 също го има фабрично ,макар е не на всички екземпляри.

Там където го има се активира с ВАГ-КОМ и служи да светне халогенните фарове при отключване/заключване на колата за оределен период от време (регулира се) когато колата се намира на тъмно. Ако датчика отчете , че не е достатъчно тъмно ,то тогава нищо не се случва.

А пък онова за чистачките не го разбрах. Не мисля ,че е част от Comming/Living Home.

Редактирано от zoro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би имаш предвид фаровете за мъгла? :(

Way to home вероятно е при БМВ, но всички коли от VAG го водят coming/leaving home. Тази джаджа има и втора функция, която светва фаровете (за мъгла?) когато отключиш колата с дистанционното.

Аз лично го намирам за малко дразнещо, ако минава през късите светлини, а не през фаровете за мъгла. Аз си активирах и двете функции и сега само се чудя за какво ми беше. При мен за съжаление минава номера само през късите :rotcol:

Новите модели от VAG имат като екстра добавен малък диод монтиран във външните огледала, който свети доволно добре в земята пред вратата когато е активирана една от двете опции. Това вече ме кефи, но за моята глупава Шкода трябваше да дам по 100лв за нов мигач в огледалото с вграден такъв диод и се отказах от инвестицията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо кажи дали имаш едно малко копче, което потъва навътре с положение "0" и "1" , намиращо се под ключа за фаровете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tочно това означава колега.Щом го нямаш ей това вдясно от ключа за светлините, нямаш тази екстра.Честно казано никога не съм я ползвал, така че не се кахъри.

Редактирано от RadoAdamov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това мисля съм го взел от audizine форума преди време. Та това си е баш retrofit. Съответно, за да се осъществи най-вероятно ще струва доста повече от устройствата, които се предлагат по горе в темата. Тази екстра е характерна за автомобилите с автоматични светлини, защото сензора им отчита кога е ден/нощ и дал да светкат или не :hilezh:

CHLH_retrofit.pdf

Редактирано от dido0o
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много сложно взе да става. :steinigung:

На категоричното мнение съм, че тази екстра трябва да идва заводско вградена без опция да се изключи по какъвто и да е повод! По-новите коли от VAG имат опцията да се активира през vag-com, без значение дали има копче или не на таблото. По-старите коли дори не е нужно да пазаруват от чужбина при положение, че имаме "тукашно" момче, което години наред това прави като хоби. Монтира се за 20на минути, можеш да си го програмираш, работи перфектно! Ето му сайта: http://smartdrl.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Ще изровя малко старичка тема, но няма смисъл да пускам нова, при наличието на тази.

Някой слагал ли си coming/leaving home на Б6/Б7 ? Ако да то какъв, като от PDF файла по-горе или някакъв друг ? Всякакви мнения биха ми били полезни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един познат с Тойота, с фабричен ксенон и лупести фарове. Сложи си някакъв ДРЛ модул, сега като отключи му светват фаровете, като палне се светкат автоматично, като изгаси светят 30се и гаснат.

Всичките тия работи може да си ги програмира.

Не е Б6, ама принципа е същият според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дам тази функция я има в модула за дневни светлини Смарт ДРЛ и е много удобна и с един куршум два заека. хем автоматични светлини хем коминг хоум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз даже съм си купил един и мисля утре или в други ден да го монтирам ;)

Ако за В6 си купувате SmartRDL или CARDRL, желателно е да си поръчате ДВУКАНАЛЕН (с два отделни изхода), защото иначе губите индикацията за изгоряла крушка за съответните светлини. Такава ще се покаже само ако изгорят и двете...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, слагали сме на клиент преди година или две. Не се е обадил повече, което ми навява мисли, че си работи още без грешка :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих го, само дето нямаше как да снимам.

Общо взето се свързва към 7-8 места и е готов за работа.

Обаче трябваше да изчакам за двуканален SmartRDL, за това се забави монтажа ;)

Габарити не съм пускал - през деня не ми трябват други светлини освен DRL.

Целия монтаж се прави само и единствено до Централната Електроника - няма нужда да разглобявате каквото и да било друго.

Следвайки ТОЗИ ЛИНК всичко минава безпроблемно. Единствено трябва да се развие гайката на масата, която е на колонката пред вратата, за да се пусне Минус, и да се развие една от гайките на червените кабели пред модула, за да се пусне постоянен +.

Като ми остане време ще пусна картинката от линка с означенията кое къде да отиде ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз даже съм си купил един и мисля утре или в други ден да го монтирам ;)

Ако за В6 си купувате SmartRDL или CARDRL, желателно е да си поръчате ДВУКАНАЛЕН (с два отделни изхода), защото иначе губите индикацията за изгоряла крушка за съответните светлини. Такава ще се покаже само ако изгорят и двете...

Колега аз карам със Smart DRL(6) как да го разбера да ли съм си взел двуканален ?Свързан е на късите(щеше ми се да е на дългите ,ама неми се разглобяваше покрай лостчето да търся кабела за дългите :-) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...