Jump to content

Покупка на Ауди 80 Б4 ТДИ


Recommended Posts

Колеги в момента се преориентирам от двуврата голф двойка към по-семеен автомобил-комби,като бюджета ми е ограничен и мога да отделя до 2500 лв.Похвалиха ми Ауди 80 Б4 1,9 ТДИ,90 кончета.Знам,че са стари,ама аз новите коли не ги и харесвам.Предполагам ще вози по-меко от голфа,разхода пак няма да е голям.Интересува ме дават ли някакви специфични проблеми по окачване,ходова част,двигател?Купетата гният ли? Мерси предварително за информацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.

От лични впечатления мога да кажа, че купето е с отлична изработка и практически вечно, ако колата не е удряна. Интериора също е много държелив. Може да ти се наложи да претапицираш или да подлепиш плата на тавана. Задното окачване също е "бетон". Ахилесовата пета е предното окачване. Най-често се повреждат тампоните на носачите и биалетките, както и тампоните на макферсона. Шарнири и накрайници - сравнително по-рядко. Сигурно ще се наложи да смениш предните амортисцори и тампоните на опорната подрама или т. нар. "магаре". Четири на брой са, не са скъпи, но изискват демонтиране на предния мост. Някои колеги са описали и по-прости методи без много разглобяване, но се изисква сръчност. Добрата новина е, че частите са доста евтини. Смея да твърдя, че е доста по-евтино да се поддържа Б4 от Форд фокус, фиат мултипла, пежо 306, форд мондео от годините 95 - 2001. За този двигател 1.9 ТДИ нямам впечатления. Ако успееш да намериш запазена кола, ще си доволен, но ще е трудна работа. Хубавите коли хората просто не ги продават.

Моята красавица примерно не бих я продал за по-малко от 5000. Знам, че пазарната цена е наполовина, но затова и нямам намерение да я продавам.

Успех с търсенето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Извинявам се ,че ползвам темата на колегата.Утре отивам да гледам една в Провадия,ето я обявата:My link.Знам ,че е стара кола ама за толкова имам.Ако може малко съвети на какво да наблегна при огледа(за ДВГ и турбо става въпрос),окачването ми е познато.Мерси преварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...