Jump to content

Какво мислите за телефоните на BlackBerry


Recommended Posts

Колеги решил съм да си взема някакъв нов gsm. Досега съм ползвал изключително и само Нокиа, и засега съм се спрял на модела Е72. НО нещо в последно време BlackBerry ме заинтригува като марка. Не е толкова комерсиална(поне в България). Това което ми харесва при тях е интересният им дизайн(разбира се на някои може би не им харесва) и рабира се екстрите които предлагат телефоните им. Тъй като досега не съм имал допир никога до апарат на BlackBerry искам да знам дали си заслужава някое BlackBerry Bold9000 или BlackBeryy Storm9500 примерно вместо Нокиа Е72. Като параметри апаратите са почти равни като изключим това че модела Storm9500 е с тъчскрийн дисплей. Какво мислите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блекберито е хубаво но не колкото нокия.

От мтел ми дадоха болд 9000 ползвах го известно време ... в началото бях много доволен ама след около седмица започнах да му забелязвам недосмислиците.

Примерно половината му апликации (а те са много много много малко) не работят с Уай-ФИ , работят само с интернет от оператора а тва си генерира доволен трафик. Няма работеща навигация за блекбери. Настройките му са изключително сложни и да си смениш мелодията трябва да се ровиш 2 часа.

Топчето на беритата се предават много бързо , след като го ползвах известно време го дадох на баща ми .... ползва го има няма 3-4 месеца и топчето му си замина.

За ползване на блутута ти трябват железни нерви.

Нещо което е изключително глупаво..... мини УСБ-то от което берито се зарежда ако е свързано с компютър не може да се зарежда....нямам идея защо но просто не работи. Камерата е зле.

Единственият + на берито пред нокията е че батерията му кара мааалко повече.... ама аз пък не мога да преглътна липсата на другите неща.

Е72-ката съответно е със симбиън а за него се намира абсолютно всичко квото се сетиш за него.

Ако искаш хубав телефон с много възможности - apple iphone....дори и 2Г е 10 пъти по-добър от всяка една нокия появявала се някога на пазара и аз бях заклет фен на нокия но след седмица с 2Г се заклех да не ползвам друг телефон , изключително просто направен с ОГРОМНИ възможсноти .... в момента съм с 3ГС и с чисто сърце заявявам че никога не съм предполагал че ще съм толкова доволен от телефон. :f_ck_you:

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега. Твоето мнение по въпроса ме кара да клоня към най-сигурния ми вариант - Нокиата. Майче ще е най-добре да си поиграя с някое BlackBerry преди да реша каквото и да било. Само трябва да видя в кои магазини се продават техни модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От блебъри има смисъл, само ако компанията ви има блекбъри сървър и ти го дадат служебен. За личен телефон смисъл няма. Това е машина за писане на мейли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

те дори и в чужбина не са толкова продаваеми тия машинки ...

дори доскоро имаха толкова нагла политика, че нервеха чак, добре че сега се сетиха, че ако сложат wi-fi в телефона ще си дигнат малко продажбите ...

зимай си Nokia и не се занимавай с глупости ...

Ако искаш хубав телефон с много възможности - apple iphone....дори и 2Г е 10 пъти по-добър от всяка една нокия появявала се някога на пазара и аз бях заклет фен на нокия но след седмица с 2Г се заклех да не ползвам друг телефон , изключително просто направен с ОГРОМНИ възможсноти .... в момента съм с 3ГС и с чисто сърце заявявам че никога не съм предполагал че ще съм толкова доволен от телефон.

колега с риск да се расърдиш, не се съгласявам с тебе. Iphone е играчка не е телефон :rolleyes: и всяка една нокия го превъзхожда с изключение на мути тъч-а и сафарито (което не е кой знае какво, като се има предвид че от телефона не може кой знае каква работа да се върши).а и най-накрая s^3 излиза на пазара така че ... Iphone отново ще си остане локал маркет за УСА :D

Редактирано от Михаил Радославов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма защо да се расърдя , това си е твое мнение...нали знаеш всеки си го има :D

За мен по-добър телефон няма.... всичко е толкова простичко направено (благодаря че всички американци са толкова тъпи) че няк'си даже инстинктивно се действа с тоя телефон.... вярно има си и малко слабички страни но определено ми допада повече от Нокия ... тва при положение че аз наистина съм голям фен на финландицте....

Всъщност всеки си знае.... то заради това има и 12313 марки телефони....даже и самсунзи ....чувам че още има хора които се лъжат да ги купуват :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"БлякБери-то", както му викат на село, си е чудесен телефон! За съжаление за да му ползваш мобилния интернет и основната му функция да получаваш/изпращаш мейли трябва да активираш BlackBerry пакет от оператора. Тоест не можеш да въведеш просто общите настройки за интернет и да тръгне. Поне така беше с моделите, които съм ползвал последно...

Самата OS си има предимствата и екстрите, но си носи и недостатъците. Категорично не може да се определи, че е по-зле или по-добре като цяло. На мен лично новите 8520 модели адски ми допадат и с удоволствие бих си взел един такъв дори само да си пиша SMS-те от него! Веднъж хванеш ли телефон с удобна qwerty клавиатура ще ти е тегаво да се върнеш назад.

.... а и не е нужно точно служебния email да си проверяваш. Прихваща абсолютно всички email адреси, които му зададеш! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

телефон с тъч - iPhone - интуитивен, лесен, с прекрасен тъч, който никой друг телефон няма.

телефон с копчета и функции - nokia E-series, макар че напоследък взеха малко да ес поизлагат`

За други телефони не бих дал пари..... (като изключим най-най-най евтините нокии от 10-20лв :steinigung: )

Редактирано от DJ_Vasko_C
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да съпоставим някои от основните характеристики на Нокиата и Блекберито.

1. Камера - Нокиа 5мп. ББ - 2 или 3.2мп.

2. Процесор - ББ - 624мх, Нокиа - 11600мх.

3. Моделна година - Нокиа - 2009, ББ - 2008.

4. Памет - Нокиа - 250мб, ББ - 1гб(Тук проблема с по-малката памет на Нокиа се решава веднага с една сд карта, която може да бъде 16гб).

5. Размери - Нокията е по-компактна и по-лека.

6. Цена- По мои проучвания Нокиата е с около 100лв. по-евтина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нокията е Е72. Да не би 11600мх процесор да те озадачават? :blink:

Колега, Нокията е с процесор ARM11 - 600MHz, а не ARM 11600MHz. 11ката е към модела на процесора. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нокията е Е72. Да не би 11600мх процесор да те озадачават? ;)

Колега, Нокията е с процесор ARM11 - 600MHz, а не ARM 11600MHz. 11ката е към модела на процесора. :blink:

Мда моя грешка за процесора :) Разглеждайки параметрите на ББ Болд9000 и Нокиа Е72 не виждам кои са тези предимства на ББ над Нокиата,заради което човек трябва да плати 100лв. повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е точно това направи iPhone-a. Направи цитирането на параметри абслолютно безмислено. Къвто и процесор да има, който и да е телефон, 3ГС е най-бързото нещо на пазара... докато не се появи iPhone 4, който даже вече и на параметри е перфектен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значение има колко mhz е процесора, при условие че операционните системи Mac OS, Android, Symbian и т.н. са толкова различни, и нееднакво добре използващи CPU-то, че реално е важно кое, как, колко бързо и удобно работи, а не това какви са цифрите.... Тоя майкрософт и win-а са ви "промили" главите с тия цифри. Не всичко е числа и мегахерци.

Редактирано от DJ_Vasko_C
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...