Jump to content

Възможно ли е аксиалния лагер да е причина


tanuco

Recommended Posts

Колеги, връщам се на една стара болежка при моята кола Б4-АБК, ръчни скорости....

Съединителя е на 10 000 км. , маслото на скоростите е КАСТРОЛ-истинско, след което имаше подобрение при смяна на предавките, но някак си пак остана затруднено превключване, особено на 1-ва и задна скорост. Уж правих реглаж на лоста, ама файда май няма.

Забелязвам, че при натискане на педала на съединителя и рязкото му пускане се чува едно чаткане, но виене няма.....Дали е аксиален лагер или вилката му не знам. При сария нямаше такъв шум. Ако приемем, че е лагер, възможно ли е той да оказва влиание при превключването на скоростите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз го имам същия проблем,при по-рязко пускане на съединителя се чува едно чаткане еднократно.

Ще следя темата с интерес. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При б3 ката на бащата също при по рязко пускане на съединителя аксиалния лагер трака но скоростите си влизат като по вода много леко.Аксиалния лагер трака много често дори когато колата е на празен ход натисне ли се съединителя и се чува само мотора, но съеднителя е за смяна но да видим кога.... защото отлепя вече най-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имате предвид точно , когато се отпуска съединителя едно тупкане ли е , чаткане ли е не знам но и при мен го има . Смених съединителя ( комплект на ЛУК ) , заради виещ аксиален лагер и пак си го има въпросното " чаткане " . След смяната обаче , педала е перце и нямам никакви проблеми със превключването на скоростите ( сменил съм им и маслото профилактично ) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя лагер беше отишъл напълно, като натисна педала и щрака за единия страх, трудно влизаше първа. Смених всичко лагер, притискател и феродов диск. Сега с новия влиза една идея по-добре, но си е все едно както си купих колата (за сравнение на 30 годишната ни Лада влиза по-лесно :rolleyes: ) Изчезна ми притрисането при потегляне. Тези дни чакам един приятел с АБК да си купи комплект съединител за смяна и пак ще го сменяме с него (както и с моя направихме) и ми каза ще иска да отворим и скоростната кутия да видим отвътре какво е положението. При него е същата картинка като и при мен, а като гледам и при други колеги :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Колега, как е превключването на скоростите, след смяна на маслото?

Прочетох темите ти по проблема със скоростите, при мен е идентичен 1:1 при превключване на студено.

Първа е абсурд сега в това време да я включа, преди да разкарам колата малко, втора скорост и тя ми се опъва, също и задна.

Мисля да започна със смяна на трансмисионо масло. Съединителя ми не е идеален, като позагрее и го натоваря понякога претриса много леко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Вече почти на 100% съм убеден, че самия съединител не отделя добре, или пък имам някакъв проблем в кутията.

Стигнах до този извод сам, като казах на майстора какво се случва и той изрази мнение, че е от съединителя най-вероятно.

Сутрин и в най-големия студ за сега -2 -3 С, правих едни тестове. Паля колата с натиснат съединител, без да се мъча да я изключвам от скорост. Държа съединителя натиснат и си изключвам от първа, включвам я пак, но без да пускам съединителя, влиза като у тях си. Така е и с другите скорости. Пусна ли съединителя на свободна и после се опитам да включа, дори и втора да е не става. Но движейки се на втора, натискам съединителя, спирам на стопа/примерно/ без да пускам съединителя, първа си влиза и потеглям. Изключа ли на свободна преди кръстовището и после да се опитам да вкарам първа от място, няма такава опция да влезне.

Мислех първо че в ск.кутия е проблема, защото като пусна съединителя на свободна, двигателя завърта първичния, може би и междинния вал и ако има нещо което не в ред из кутията, от там да идва по-трудното включване. Но като се замисля карайки на втора, валовете също се въртят с двигателя, а при това положение първа си влиза идеално без да пускам съединителя.

За сега не съм правил нищо там, защото сменях термостат, антрифриз, трипътник, гумички на клапани, гарнитурки, гумени съединениица, а и маслото ми наближава смяната за трети път тази година. Мисля за напред комплект съединител да сменям, но този с който съм в момента, отделя нормално като височина на педала.

Чудя се, има ли вариант между долната помпа и вилката, която натиска аксиалния лагер да проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

същите симптоми абсолитно ги имам.....карам сега така, че да видим до кога

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойта чатка така като е запалена колата и пускам съединителя рязко. Още не знам от какво е, дори съм забелязал, че в една позиция на полу-съединител, точно преди да го отпусна докрай няма чаткане и сякаш е зацепил по-добре. Като отпусна докрай и чатка ако се движа с ниска скорост на 1-ва или втора и минавам през неравности и лашка цялата кола. Не е от тампони, защото ги смених всичките :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

ПОООБЕДА...ПОООБЕДА :wall: Преборих се успешно с проблема. Дефектен притискателен диск се оказа, от менте марката MACARM. Днес сложих комплект ЗАКС, уж с надеждата да е оригинален и о чудо. Радвам се на лек педал на съединителя и така характерното "мазно" превключване на скоростите. Силно се надявам вече да си карам с кеф колата и да забравя за тези ядове....Както съм си стегнал и предницата....горе-долу ще се търкалям нормално.

И помнете...НЕ НА ЕВТИНИТЕ ЧАСТИ, С НЕ ДОКАЗАН ПРОИЗХОД !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали някой би обяснил по-подробно процедурата по свалянето на ск.кутия и нужните инструменти...

p.s.вече брах ядове с един "голф" и там процедурата я знам но беше голямо разкарване за ключове които нямах и най-вече за полуоските мисля беше с някаква еврейска звезда,а и там мотора е разположен по друг начин...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За свалянето на скоростите, ако целиш подмяна на съединител, ще ти трябва солидно количество инструменти, канал (задължително) и поне още двама човека, които да ти помогнат, когато скоростите изпаднат.

Разкача се тампона на мотора отпред на челната му страна, където е захванат за гредата на колата. Откача се планката с накрайниците на волана от рейката. Сваля се магарето с носачите. Свалят се полуоските от скоростите. Сваля се гредата под скоростната кутия. Откача се лоста за скоростите, който е захванат с един болт за лоста за избиране на предавки на самата скоростна кутия. Развиват се 6 болта, от кожуха на скоростите към мотора, маха се и стартера, понеже пречи, а единият от болтовете е навит в скоростите. Маха се и изпускателната тръба на гърнето от двуцевката.

И кутията се тегли назад.

Ако си с куатро, се маха и кардана, аз го откачам и от опорния висящ лагер и го оставям да виси настрани. В общи линии - това е.

Трябва ти солидно гедоре, комплект торкове или шестограми за полуоските, дълги рамена за удължение на тресчотката за труднодостъпни места, като например кормилните щанги. В общи линии често срещан инструмент, но да е сигурен, не да е от "разпадащите се при опън и напън".

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моите хора днес им отне около 5 часа работата по съединитела....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и много нерви, ако го правиш това нещо за първи път. Играчка си е и не е за сам човек.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще изчакам да мине зимата да се затопли времето тъкмо и съединителя да се начатка,напука хубаво.За момента отделя по горе и се чува това прословуто чаткане при зацепване, а с това и по рязко отделяне(ако ме гледа отстрани все едно от два дни имам книжка)и доста притрисане на моменти при потегляне

p.s.Все пак не караме коли на 2 години а на 20....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И помнете...НЕ НА ЕВТИНИТЕ ЧАСТИ, С НЕ ДОКАЗАН ПРОИЗХОД !!!

!! Напълно си прав колега жалко че има хора тук във форума които не го проумяват и са готови да спорят за глупости докато всичко това не го изпитат на свой гръб.

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

!! Напълно си прав колега жалко че има хора тук във форума които не го проумяват и са готови да спорят за глупости докато всичко това не го изпитат на свой гръб.

Предпочитам втора употреба запазени пред нови,маркови и скъпи.Патил съм не веднъж последно беше със свещи(маркови) триполюсни от които 2 от 4 не дадоха и наченки за работа а цената на бройка беше 18лв. ....естествено свщите няма да ги взема втора ръка,но високата цена не е гаранция за качество(работя в магазин и виждам как се слагат цените)

Редактирано от radil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти да потърсиш автосервиз,който да извърше смяната,като смени целия комплект.Сменял съм много пъти съединители на коли с надлъжно разположени двигатели,но мисля, че не е за хора без опит със смяната специално на съединител на Ауди.Платих си 120 лв , за да съм спокоен и за да не пострадам като се смъква кутията-3 души са я смъквали-quattro.Направи си проучване в сервизите и действай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...